Galeria Glogovia prawie gotowa

  Galeria Glogovia prawie gotowa

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Galeria Glogovia prawie gotowa
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Grażyna Szyszka

  Kiedy zrobimy zakupy w pierwszym, dużym centrum handlowym na osiedlu Kopernika?
  Prace budowlane Galerii Glogovia przy ulicy Piłsudskiego są w bardzo zaawansowanej fazie. Bryła obiektu i parking na 650 miejsc są już prawie skończone, a wewnątrz galerii trwają intensywne prace wykończeniowe oraz instalacyjne. Budowla ze stali, aluminium i szkła ma sprawić, że przestrzeń sklepowa będzie jasna i otwarta.

  W przebudowie jest też droga gminna, granicząca z terenem centrum handlowego, którą klienci będą dojeżdżać na zakupy i wyjazd w dwóch miejscach od strony ul. Piłsudskiego.

  - Termin otwarcia zostanie dotrzymany - zapewnia Jacek Zagrabski z firmy Saller, która buduje obiekt. - Głogowianie będą mogli zrobić zakupy w pierwszym kwartale przyszłego roku, jeszcze przed świętami Wielkanocnymi.

  Zgodnie z projektem Galeria ma trzy wejścia. W dwukondygnacyjnym budynku o pow. 21 tys. mkw będzie ponad 60 lokali handlowych. Na parterze znajdą się sklepy odzieżowe, obuwnicze, jubilerskie, a także kawiarnie i lokale handlowo-usługowe. Druga kondygnacja to strefa rekreacyjno rozrywkowa. Na piętrze będzie działać restauracja, pięciosalowe kino oraz nowoczesny klub fitness.

  Jak informuje inwestor, prawie 70 procent powierzchni handlowych jest już zajęta. W galerii będą działa m.in.: Piotr i Paweł, Cinema 3D, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Rossmann, C&A, Martes Sport, Apteka Ziko, Seastar Blue, Apart, Briju, Pepco, Giacomo Conti, Nouveau, 4F, Lodziarnia Sopelek, biuro podróży Planet Tours.

  - Szacujemy, że pracę w galerii znajdzie w sumie około 350 osób - dodaje Jacek Zagrabski.

  Administrowaniem centrum handlowego zajmie się biuro zarządu Glogovii. Będzie w nim dział marketingowo - administracyjny, wynajmu lokali usługowych oraz technicy. Większość pracowników jest już zatrudniona i do czasu otwarcia Glogovii przechodzą szkolenia.

  Galeria rośnie w oczach, natomiast losy drugiej, Marcredo w centrum miasta (przy ul. Sikorskiego) są już przesądzone. Choć na banerze reklamowym przy ulicy Sikorskiego inwestor co kilka miesięcy przesuwa datę otwarcia obiektu, wiadomo, że nie powstanie. Prawdopodobnie postawią tam budynki mieszkalno-usługowe.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama