Nasi jadą na marsz do Warszawy

  Nasi jadą na marsz do Warszawy

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Współorganizatorem wyjazdu do Warszawy jest Jacek Misztal

  Współorganizatorem wyjazdu do Warszawy jest Jacek Misztal ©arch. prywatne

  11 listopada, w Dzień Niepodległości, grupa głogowian weźmie udział w wielkim marszu ulicami Warszawy.
  Współorganizatorem wyjazdu do Warszawy jest Jacek Misztal

  Współorganizatorem wyjazdu do Warszawy jest Jacek Misztal ©arch. prywatne

  Marsz Niepodległości organizowany 11 listopada w Warszawie ma już swoją pięcioletnią historię. Według nieoficjalnych szacunków rok temu wzięło w nim udział około 100 tysięcy osób. Swój udział zaznaczają w nim także głogowianie. Nie inaczej będzie też w tym roku, bo w środę 11 listopada, do stolicy pojedzie blisko 60 osób, by, jak zapewniają, w ten sposób manifestować patriotyzm.

  Współorganizatorem wyjazdu jest działający w Ruchu Narodowym Głogowa Jacek Misztal.

  - Byłem na wszystkich czterech marszach w Warszawie, bo uważam to za swój patriotyczny obowiązek - mówi głogowianin. - To jedyna tak duża manifestacja niepodległościowa w kraju, więc byłoby grzechem nie brać w niej udziału. Uważam, że w tym roku też nas będzie około 100 tysięcy.

  Narodowcy wyjadą busem do Warszawy w środę nad ranem, a wrócą po zakończeniu manifestacji. Przejazd w obie strony kosztuje 100 zł. Jacek Misztal twierdzi, że w głogowskiej grupie są nie tylko mężczyźni.

  - Jadą z nami rodziny z dziećmi, jest też wielu nastolatków - dodaje, a na pytanie, czy manifestacja jest bezpiecznym miejscem dla dzieci odpowiada: - Oczywiście. Idą w niej matki z dziećmi w wózkach, idą starsi ludzie o laskach. Jest to przecież święto naszego państwa.

  Głogowianin przyznaje jednak, że podczas marszów był świadkiem niebezpiecznych sytuacji. - Dwa lata temu kordon policji wbił się klinem w pochód, rozdzielił nas i zakleszczył grupę uczestników nie dając ludziom szans na jakikolwiek ruch - opowiada. - To była z ich strony ewidentna prowokacja.

  Rok temu autokar wiozący głogowian z warszawskiej manifestacji był kilkakrotnie zatrzymywany na trasie.

  - Za każdym razem policja przetrzymywała nas pod byle pretekstem - wspomina Jacek Misztal. - Byliśmy zmęczeni, a dodatkowe, wymuszone postoje bardzo nam wydłużyły drogę do domu.

  Wśród uczestników marszu będzie radny miejski Paweł Chruszcz.

  Marsz Niepodległości rozpocznie się w środę, 11 listopada o godz. 14. Manifestanci przejdą z Ronda im. Romana Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama