Koszykówka. Druga połowa gwoździem do trumny Śląska. PGE Turów wygrywa w Słowenii

Rafał Bajko
Mihailo Uvalin ma sporo materiałów do przemyśleń. Śląsk przegrał drugi mecz z rzędu i to w słabym stylu Tomasz Hołod
Śląsk Wrocław przegrał z Interem Bratysława 81:96 w drugiej kolejce Pucharu FIBA Europe. Triumf nad Heliosem Domzale (58:50) odniósł za to PGE Turów Zgorzelec.

Podopieczni Mihailo Uvalina przystąpili do starcia na Słowacji bez Witalija Kowalenko i Mateusza Jarmakowicza. Całą siłę podkoszową tworzył w tej sytuacji duet Jarvis Williams - Maurice Sutton. Obaj wyszli zresztą w pierwszej piątce Śląska, w której znajdował się tylko jeden Polak - Kamil Chanas.

To właśnie Amerykanie w osobach wyżej wymienionych oraz Brandonie Heacie, byli pierwszoplanowymi postaciami gości od początku meczu. Wrocławianie wygrywali w pewnym momencie już nawet 20:12, ale Słowacy szybko odrobili straty, a w drugiej kwarcie objęli nawet nieznaczne prowadzenie (41:40). Ostatecznie obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku remisowym (45:45), co zapowiadało spore emocje w drugiej połowie.

Ta była jednak prawdziwym koszmarem Śląska. Szczególnie trzecia kwarta, którą WKS przegrał aż 13:25. Zespół Uvalina podjął jeszcze co prawda próbę ratowania wyniku i niewiele brakowało, aby się powiodła. Wrocławianie doszli Inter na dwa punkty (71:69), ale gospodarze dzięki rzutom z dystansu i nieporadności Śląska w obronie, ponownie odskoczyli i spokojnie dowieźli triumf do końca.

Dużo radości przysporzyli za to swoim kibicom gracze PGE Turowa Zgorzelec. Wicemistrzowie Polski wygrali swój drugi mecz w Pucharze FIBA Europe, prezentując się jednak dość średnio. Podopieczni Piotra Ignatowicza ograli Helios Suns Domzale mimo aż 19 strat i zaledwie 15 proc. skuteczności rzutów za trzy. Zgorzelczanie wytrzymali napór Słoweńców, szczególnie w trzeciej kwarcie, kiedy wynik zaczął się nieco wymykać spod kontroli. W ostatniej odsłonie pokazali więcej dojrzałości i opanowania, wykorzystując w kluczowych momentach rzuty osobiste.

Puchar FIBA Europe

Grupa M

Inter Bratysława - Śląsk Wrocław 96:81 (25:28, 21:18, 25:13, 25:22)
Inter: R. Rancik 31 (2x3), M. Rancik 20 (1), Rakić 10 (2), Mrvis 6, Bilik 5 (1) - Milosević 16 (3), Kuffa 6, Bannister 2, Janković.
Śląsk: Heath 27 (2x3), Williams 15, Smith 15 (1), Sutton 10, Chanas 6 (1) - Jankowski 5 (1), N. Kulon 3 (1), Stawiak, Madden.

Inny mecz grupy M: BC Siauliai - Royal Hali Gaziantep 72:69 (13:14, 19:15, 20:29, 20:11).

1.Royal Hali Gaziantep 2 3 +14
2.BC Siauliai 2 3 +1
3.Inter Bratysława 2 3 -2
4.Śląsk Wrocław 2 3- 13
Następna kolejka (11.11): BC Siauliai - Inter Bratysława (godz. 18.30), Royal Hali Gaziantep - Śląsk Wrocław (godz. 19).

Grupa I

Helios Suns Domzale - PGE Turów Zgorzelec 50:58 (12:14, 10:14, 22:13, 6:17)
Helios: Robertson 19 (1x3), Zagorac 9 (3), Cakarun 6, Mocnik 4 (1), Lelić 2 - Atanacković 6, Cohn 4, Bjelić, Korosec.
PGE Turów: Dylewicz 13, Tatum 11 (1x3), Harris 6, Novak 4, Karolak - Dillon 12 (1), Kostrzewski 10, Niedźwiedzki 2, Krestinin.

Inny mecz grupy I: Pieno Zvaigzdes - BK Ventspils 96:100 (25:22, 22:24, 22:25, 27:29).