CBA w spółce Stawy Milickie, ale prezes zostaje

  CBA w spółce Stawy Milickie, ale prezes zostaje

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdziło prezesa stawów Sławomira Mazurka. Uznało, że złamał przepisy, bo był też prezesem Zarządu Stowarzyszenia Unia Przedsiębiorców Dolnego Śląska. Mazurek na stanowisku jednak pozostanie.
  Zarząd Województwa Dolnośląskiego został poinformowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne o przeprowadzonej kontroli. Dotyczyła ona przestrzegania w latach 2012-2013 przez Sławomira Mazurka, prezesa Zarządu spółki Stawy Milickie ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

  Funkcjonariusze CBA stwierdzili, że w czasie pełnienia funkcji prezesa Zarządu, Sławomir Mazurek był również Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Unia Przedsiębiorców Dolnego Śląska.

  CBA uznało, że Mazurek naruszył przepisy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne i wystąpił do rady nadzorczej spółki Stawy Milickie z wnioskiem o odwołanie Sławomira Mazurka z funkcji prezesa.

  Rada Nadzorcza uznała, że wniosek CBA jest nieuzasadniony, bo stowarzyszenie, którego prezesem był Mazurek, nie prowadzi działalności zarobkowej a on sam pełnił tę funkcję społecznie, nigdy nie pobierając wynagrodzenia.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama