Ważne
  Młody wrocławianin robi najlepsze zdjęcia! Mateusz Piesiak...

  Młody wrocławianin robi najlepsze zdjęcia! Mateusz Piesiak znów nagrodzony

  Joanna Urbańska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  19-letni Mateusz Piesiak, jako jedyny Polak, zdobył dwie nagrody w konkursie Siena International Photography Awards. To zdjęcie nagrodzono w kategorii
  1/21

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©fot. Mateusz Piesiak

  Sukces młodego wrocławianina. 19-letni Mateusz Piesiak, jako jedyny Polak, zdobył dwie nagrody w konkursie Siena International Photography Awards. To duży sukces, bo do konkursu zgłoszono ponad 15 tysięcy zdjęć z ponad 100 krajów.
  W ubiegłą sobotę we włoskim mieście Siena wrocławianin Mateusz Piesiak odebrał dwie nagrody za najlepsze zdjęcia w konkursie Siena International Photography Awards. 19-latek otrzymał złote kule w kategoriach "Dzika przyroda" oraz "Student". - Ze swojego sukcesu tym bardziej się cieszę, ponieważ na konkurs ten nadesłano ponad 15 tysięcy zdjęć z ponad 100 krajów z całego świata, a zatem jest to jeden z największych konkursów fotograficznych - mówi Mateusz, który oprócz tego, że robi przepiękne zdjęcia, gra też na fortepianie i rysuje - oczywiście głównie dziką przyrodę.


  To właśnie nią Mateusz interesuje się od zawsze. A od kilku lat w sposób szczególny przygląda się ptakom. Na początku obserwował je za pomocą lornetki. Jednak większość ptaków była poza jej zasięgiem. - Potrzebowałem czegoś z większym przybliżeniem. Postanowiłem kupić specjalną lunetę do obserwacji ptaków. Myślę, że przełom nastąpił w 2007 roku, gdy byłem w 5 klasie. Wtedy dostałem od rodziców moją pierwszą lustrzankę – mówił nam niedawno o sobie.

  Zobacz: Wrocławianin nagrodzony przez BBC za piękne zdjęcie sowy

  Złote kule Siena International Photography Awards nie są pierwszymi nagrodami Mateusza. Młody wrocławianin już dwa razy został nagrodzony w konkursie BBC. Najpierw jako 15-latek zdobył główną nagrodę w kategorii młodzieżowej w fotograficznym konkursie Wildlife Photographer of The Year organizowanym przez BBC Wildlife Magazine i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Wtedy jury urzekło jego zdjęcie, przedstawiające ostrygojady na nowojorskiej plaży.  Dwa lata temu, 17-letni wówczas Mateusz, został nagrodzony w konkursie Wildlife Photographer of The Year za przepiękne zdjęcie sowy uszatej.  Mateusz jest też laureatem konkursów takich jak: Asferico Photo Contest 2015 - Finalist, Memorial Maria Luisa 2014 - I miejsce w kategorii do lat 22, Oasis Photo Contest - Tytuł: Best International Oasis Photographer 2014 i wielu innych.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pasja wg Mateusza

   --- (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Gratuluję zamiłowania

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Heh..

   Koń (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 11

   Szkoda, że w dzisiejszych czasach o "piękności" zdjęcia świadczy dobra obsługa photoshopem.... Sztuką jest osiągnąć podobny efekt bez używania tych programów.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koński łeb

   Arti (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   Co ty mozesz wiedzieć o fotografowaniu przyrody. Godziny spedzone na mrozie, w błocie, w czatowni. Właśnie tego efektem sa te zdjecia - koński łbie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mega fota

   wroclawianin 100% (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   robi wrazenie!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pikne.

   As (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   Good luck man!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   G R A T U L A C J E ! ! !

   Wrocławianka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30

   Gratuluję szczerze i z całego serca! Przepiękne zdjęcia, wspaniały talent! Życzę samych sukcesów i spełnienia marzeń. :-)))

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gratulacje!

   M. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20

   Zarówno zdjęć jak i talentu :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo