Na cmentarzu przy Bardzkiej tłumy. Biskup: Dziś radosne...

  Na cmentarzu przy Bardzkiej tłumy. Biskup: Dziś radosne święto

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Cmentarz przy ul. Bardzkiej, msza św. o godz. 14, 1 listopada 2015
  1/18
  przejdź do galerii

  Cmentarz przy ul. Bardzkiej, msza św. o godz. 14, 1 listopada 2015 ©Weronika Skupin

  O godz. 14 rozpoczęła się msza na cmentarzu parafialnym Św. Ducha przy ul. Bardzkiej. Mszy koncelebrowanej przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski. W kazaniu wspominał przemarsz świętych, czyli Holy Wins. Podkreślał, że dziś radosna okazja do świętowania. – Płomienie świec niesione przez idących w procesji to płomienie naszej wiary – mówił do zgromadzonych wiernych.
  Tym, którzy chcieli dostać się na cmentarz, trudno było przejechać ul. Bardzką i Buforową. Na obu tworzyły się kilkusetmetrowe korki. Sam wjazd na cmentarz był niemożliwy, samochody parkowały m.in. na parkingu za torami kolejowymi – płatnym 10 zł, a także ul. Buforowej (odnodze głównej ulicy o tej samej nazwie), Terenowej czy też wzdłuż torów przy wiadukcie.

  Najwięcej osób zgromadziło się przy cmentarnej kaplicy, gdzie o godz.
  14 rozpoczęła się msza święta. Przewodniczył jej wrocławski biskup pomocniczy Andrzej Siemieniewski. Mówił o tym, że cieszył się na widok idących w marszu świętych (nazywanym też Holy Wins – święto zwycięża). Taki marsz przeszedł wczoraj wieczorem we Wrocławiu. Wyjaśniał, że pokazuje to radość ze świętowania, a dzisiejsze wspomnienie świętych jest radosną okazją do zadumy.

  ZOBACZ: HOLY WINS - MARSZ WE WROCŁAWIU (ZDJĘCIA)

  Kolejki ustawiały się po znicze i kwiaty. – Dziś ceny są podobne jak wczoraj – zauważyła Aneta Dorywała, wrocławianka. – Chcę dokupić zniczy, bo wybieramy się potem na Osobowice i nie wiemy jak z cenami i kolejkami na innych cmentarzach.

  Do wyjścia z domu zachęcała na pewno słoneczna pogoda. Na cmentarzach do wieczora można spodziewać się tłumów.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po raz pierwszy SM i policja stanęły na wysokości zadania

   podpis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   i uniemożliwiły kierowcom dewstację pobliskich trawników, zastawianie chodników, ścieżek rowerowych i ulic oraz wjazdu "pod zakaz wjazdu" przy samym cmentarzu - co corocznie było tradycją. Może, od...rozwiń całość

   i uniemożliwiły kierowcom dewstację pobliskich trawników, zastawianie chodników, ścieżek rowerowych i ulic oraz wjazdu "pod zakaz wjazdu" przy samym cmentarzu - co corocznie było tradycją. Może, od tego roku, będzie inna, nowa tradycja - ład i porządek? po raz pierwszy mogę powiedzić: good workzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama