JEW, TVN24/XNEWS
Agnieszka Radwańska WYGRYWA w finale WTA w Singapurze! Zaczęło się od prowadzenie Polski 2:0 w pierwszym secie, a później Polska grała bardzo konsekwentnie i wygrała seta 6:2. W drugim gra była wyrównana do stanu 4:4, później zdecydowanie lepiej zaczęła grać Czeszka i wygrała drugą partię. W trzecim secie z początku lepsza była Czeszka, ale druga połowa tego seta to popisowa gra Polki i zwycięstwo! Mecz finał WTA Singapur 2015 RADWAŃSKA - KVITOVA rozpoczął się w niedzielę - 1.11.2015 o godz. 11.30 czasu polskiego. Finał mistrzostw WTA Singpapur.

**FINAŁ WTA SINGAPUR 1.11.2015 - Agnieszka Radwańska (Polska, 5) - Petra Kvitová (Czechy, 4) - w niedzielę od godz. 11.30 czasu polskiego

**

RADWAŃSKA - KVITOVA 2:1 - RELACJA NA ŻYWO:

• AGNIESZKA RADWAŃSKA WYGRYWA TURNIEJ WTA MASTERS W SINGAPURZE!
  • 5:3 dla Polki! Już tylko krok...
  • I jest świetna seria Polki! Radwańska wraca do gry po trzech wygranych z rzędu gemach. Jest 3:2 dla naszej zawodniczki w ostatnim secie!
  • Wciąż dominacja Czeszki. Zdecydowanie złapała swoją grę i Agnieszka Radwańska nie potrafi znaleźć na to recepty. 2:0 dla Kvitovej w III secie
  • Niestety, wiatr w żagle złapała Czeszka. Nie tylko wygrywa swój serwis, ale przełamuje serwis Polki świetnymi returnami i jest 6:4 dla Kvitovej w II secie. Mecz rozstrzygnie III set!
  • gemy bez historii i jest 4:4
  • Pierwsze przełamanie serwisu Polki i jest 3:3 w II secie. A chwilę później Czeszka wygrywa gem przy własnym serwisie i Polka przegrywa już 4:3 w tym secie.
  • Zawodniczki pewnie wygrywają gemy przy własnym serwisie. Jest 3:2 dla Polki
  • Początek drugiego seta i znów przełamanie serwisu Czeszki! Polka prowadzi 2:1 i ma serwis. Wygrywa gema przy swoim serwisie do zera i jest 3:1 dla Agnieszki w drugim secie! Coraz bliżej ostatecznego sukcesu...
  • 5:2 i zaczynamy kolejnego gema, oby ostatniego w tym secie... I tak się stało. Jest 6:2 i pierwszy set dla Polki!
  • Jest drugie przełamanie serwisu Kvitovej i Polka prowadzi już 4:1!
  • Zawodniczki wygrywają swoje serwisy i jest 3:1. Tenisistki powoli się rozkręcają i pokazują coraz lepszą grę. Obie mają problemy z kontuzjami
  • Zaczyna się od przełamania serwisu Kvitovej i po dwóch gemach jest 2:0 dla Agnieszki

Po raz pierwszy w karierze Agnieszka Radwańska zagra o zwycięstwo w turnieju WTA Finals. W półfinale imprezy Polka pokonała trzecią rakietę świata Garbine Muguruzę 6:7, 6:3, 7:5. - Nie mam słów, nie sądziłam, że uda mi się odwrócić bieg wydarzeń po pierwszym secie. Miałam dużo wzlotów i upadków, jestem bardzo szczęśliwa - komentowała na gorąco Radwańska. Polka miała łzy w oczach. Pewnie i ze szczęścia, i z bólu. Przez cały mecz dokuczało jej prawe udo, które w trakcie meczu wymagało przerwy i zmiany opatrunku.

RADWAŃSKA - SZARAPOWA CZY RADWAŃSKA - KVITOWA

w WTA FINALS 2015 SINGAPUR?
Z Szarapową Radwańska rozegrała 15 meczów w karierze, a wygrała tylko dwa. Z Kvitovą ma bilans 2:6.

Agnieszka Radwańska za awans do finału otrzyma 730 punktów do światowego rankingu. Polka dostanie również rekordową jednorazową wypłatę za występ w zawodach głównego cyklu.

RADWAŃSKA - KVITOVA WTA FINALS SINGAPUR - Wojciech Fibak ocenia przed meczem Radwańska - Kvitova

Po zwycięstwie z Garbine Muguruzą 6:7, 6:3, 7:5 Agnieszka Radwańska zagra w niedzielę o tytuł turnieju WTA Finals. Finałową rywalką Polki będzie Petra Kvitova. - Agnieszka nie lubi gracz leworęcznymi tenisistkami, więc dalej nie będzie faworytką.

Ale to dobrze, bo zawsze lepiej wychodzi z pozycji outsiderki. Mniej napięcia, mniej nerwów, mniej emocji. Ale wierzę, że uda jej się pokonać Czeszkę. Agnieszka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa - powiedział w rozmowie z x-news Wojciech Fibak, były finalista turnieju Masters.

Materiał oryginalny: Radwańska - Kvitova 2:1 (6:2; 4:6; 6:3) FINAŁ WTA Singapur 2015 (NA ŻYWO, ONLINE, LIVE STREAM) - Gazeta Wrocławska