Ważne
  Mądry biznes z Orange. Z laptopem działasz szybko i...

  Mądry biznes z Orange. Z laptopem działasz szybko i ekonomicznie

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Michał Kastelnik, Biznes Ekspert, Salon sprzedaży Orange, Wrocław, Kazimierza Wielkiego 19
  1/2
  przejdź do galerii

  Michał Kastelnik, Biznes Ekspert, Salon sprzedaży Orange, Wrocław, Kazimierza Wielkiego 19

  Jak w pełni i niedrogo wykorzystać atuty laptopa w działalności gospodarczej


  Komputer to dziś podstawowe narzędzie pracy. Trudno wyobrazić sobie prowadzenie nawet małej firmy bez takiego urządzenia. Standardem staje się komputer w postaci laptopa.
  Nic dziwnego, że niemal każdy kto planuje rozpoczęcie działalności gospodarczej i układa stosowny biznesplan w pierwszej kolejności uwzględnia w nim zakup takiego urządzenia.
  A ponieważ niemal w każdej branży część działań wykonuje się mobilnie, takie inwestycje uwzględniają zarówno zakup komputera stacjonarnego jak i laptopa. Ten drugi najczęściej w wersji umożliwiającej dostęp do internetu.

  Więcej niż tablet


  Oczywiście podobna użyteczność z pracy w sieci można mieć posługując się tabletem czy nawet smarfonem, ale jeśli szczególnie dużo naszej aktywności biznesowej przypada na miejsca poza siedzibą firmy – w podróżach czy na spotkaniach z klientami – mobilny laptop będzie rozwiązaniem wygodniejszym. W pewnym uproszczeniu można by powiedzieć, że o ile smartfony czy tablety mogą spełniać wszelkie nasze oczekiwania w pracy w trybie on-line, to jednak gdy musimy wykonywać wiele czynności off (przygotować prezentację, wykonać dłuższą pracę w arkuszach kalkulacyjnych itp.) laptop będzie wygodniejszy.
  Poza tym atutami laptopa są parametry klasycznego komputera stacjonarnego: szybki procesor, duża pamięć operacyjna, doskonalsza karta graficzna czy nieporównywalnie większa niż w smartfonie lub tablecie pojemność dysku. Dzięki nim laptop pozwoli nam wykonywać nawet skomplikowane prace gdy jesteśmy poza biurem a chcemy optymalnie wykorzystać ten czas.

  Długa lista korzyści


  Obecnie zaś przenośne komputery, nawet te super szybkie i o innych parametrach użytkowych nie ustępujących maszynom stacjonarnym, cechuje mała waga i dogodne gabaryty, a ich akumulatory pozwalają na wielogodzinną pracę bez dostępu do sieci elektrycznej.
  Jak wszystko co dobre, najlepsze laptopy są oczywiście kosztowne i ich cenę mierzy się tysiącami złotych. Jednak zamiast kupować taki komputer w wersji oszczędnej – zwłaszcza na początku działalności gdy ostrożnie musimy gospodarować swoim budżetem – możemy rozważyć wariant wejścia w jego posiadanie poprzez usługę łączoną. Jak już o tym była mowa, by laptop w pełni służył nam swoimi atutami, powinien być mobilny, co oznacza potrzebę skorzystania z oferty operatora telefonii komórkowej. W tej sytuacji szansą na obniżenie kosztów zakupu laptopa może być zakup laptopa u operatora – w ramach abonamentu czy łączenia abonamentów, np. smartfon plus laptop. Warto też pamiętać, że dodatkowo można wybrać termin sfinalizowania takiej transakcji w okresie gdy operator prowadzi akcję promocyjną (np. bliskie święta będą okresem promocji).
  Zresztą to nie jedyna korzyść takiej opcji. Zazwyczaj klientom, którzy zakupili u nich usługę, której częścią jest laptop, operatorzy zapewniają dodatkowe usługi – odpowiednią konfigurację urządzenia czy szybkie wsparcie techniczne w przypadku awarii. Podejmując decyzję o zakupie warto też pamiętać, że by zapewnić sobie maksymalną satysfakcję z laptopa , powinien on być wyposażony w modem 3G/4G, co daje dostęp do internetu LTE, a więc obecnie najszybszego internetu.

  Ekspert radzi


  - Klienci szukają laptopa nowoczesnego, o wysokich parametrach technicznych oraz takiego, który sprawdza się w pracy w biurze i podróży. Zależy im też na atrakcyjnej cenie. Znając te potrzeby potrafimy doradzić w zakupie. Jednak w Orange zależy nam, żeby nasi klienci otrzymywali pełen pakiet praktycznych usług. Dlatego oferujemy im też wsparcie informatyczne.
  - Wparcie IT zapewnia zespół informatyków (a w przypadku wsparcia w siedzibie klienta przez partnera zewnętrznego o ogólnopolskim zasięgu), którzy pomogą w wielu problemach związanych z używaniem komputera – od konfiguracji systemu, przez instalację i rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem, po konfigurację poczty, połączenia sieciowego, a także komputera w przypadku awarii. To wszystko od 5 zł miesięcznie.
  - Klientom biznesowym polecamy laptop HP 255 za 44 zł mies., wraz z Internetem LTE dla Firm Zaawansowany z Nielimitowanym LTE, za 49,99 zł miesięcznie. W ramach oferty można korzystać z 60 GB danych, prędkości do 112 Mb/s i pakietu roaming data 300 MB do wykorzystania w całej U. E. Opłatę można obniżyć o 15 zł mies. dzięki Orange Open dla Firm.

  Stefan Kozłowski

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo