Ciepło bez agresji

  Ciepło bez agresji

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Legnicki teatr skomentuje najważniejsze wydarzenia w mieście. Znany wrocławski reżyser i dramaturg Krzysztof Kopka przeniósł się na etat do legnickiego Teatru im. Modrzejewskiej.
  Tworzy właśnie bardzo interesujący projekt "Teatr w mieście , miasto w teatrze", który ma się składać z dwóch oddzielnych cykli.

  W pierwszym - "Legnickie Aktualności Sceniczne »Paparazzi«" wspólnie z Maciejem Masztalskim (wrocławska Grupa Artystyczna Ad Spectatores) na bieżąco będą komentowali najważniejsze wydarzenia w Legnicy.

  - Postaramy się opowiedzieć w formie teatralnej to, czym legniczanie żyją i co ich zajmuje - wyjaśnia Krzysztof Kopka. - To będą takie historie opowiedziane z przymrużeniem oka, z ciepłą ironią. Chociażby podczas jednej z sesji rady miasta zainteresował nas spór o Zakaczawie - po której stronie leży ta dzielnica? A może jej w ogóle nie ma?

  Od razu pojawiły się głosy, że to teatralne przedsięwzięcie będzie tubą propagandową, którą dyrektor Jacek Głomb wykorzysta do atakowania prezydenta Tadeusza Krzakowskiego?
  - Naprawdę (śmiech), Jacek w tych bojach naszej pomocy nie potrzebuje. Nie będziemy niczyją tubą - zapewnia Kopka.

  Pierwsze spotkanie z "Paparazzi" reżyser zaplanował na wtorek 24 marca w Caffe Modjeska. Autorzy na razie nie ujawniają, jakie wydarzenie skomentują. Teksty napisane i opracowane przez Kopkę i Masztalskego odczytają legniccy aktorzy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama