Wznowiono ruch pociągów do Zielonej Góry. Trakcja...

  Wznowiono ruch pociągów do Zielonej Góry. Trakcja naprawiona, ale pasażerowie niezadowoleni

  DEM

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zerwana trakcja sparaliżowała komunikację pociągów na trasie z Zielonej Góry do Wrocławia. Pociągi były opóźnione nawet o kilkaset minut. Teraz ruch na trasie został wznowiony, ale pasażerowie opóźnionych pociągów ciągle docierają do Wrocławia.
  W niedzielę przed godziną 12 doszło do poważnej awarii kolejowej na trasie Zielona Góra - Wrocław. Pociąg jadący do Wrocławia zerwał trakcję. Trasa została zablokowana.

  Uszkodzeniu uległ także pociąg, który spowodował awarię. Zerwał mu się pantograf- część odpowiedzialna za pobór energii z trakcji. Jednak usterka okazała się na tyle niegroźna, że można było ją naprawić na miejscu. O 14.30 pociąg ruszył dalej.
  Mimo to przez ponad 2,5 godziny kilkunastu pasażerów utknęło pomiędzy Księginicami a Czerną. Dla kolejnych dwóch pociągów na trasie wprowadzono komunikację zastępczą z Brzegu do Brzezinki Średzkiej i w drugą stronę. O 17 pociąg techniczny zakończył naprawianie trakcji i ruch został wznowiony.

  - Czekaliśmy bez żadnych informacji jakąś godzinę na peronie w Brzegu Dolnym. Powiedziano nam, że zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza, ale nie wiedzieliśmy kiedy się pojawi. Przyjechały dwa autobusy, które były za małe. W środku panował ścisk i nie było gdzie usiąść - mówi pani Natalia

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   awaria

   pasażerka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jechałam pociągiem z Wrocławia i godz.14.32 i też nas nikt nie poinformował we Wrocławiu o zerwanej trakcji.Byliśmy w Brzegu Dolnym dopiero 18.30.Normalnie masakra.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zapytanie

   Student (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Przed godziną dwunastą uległa awarii trakcja. Pytam się dlaczego nie powiadomiono o tym pasażerów jadących o 12.49 pociągiem Wrocław Glówny - Zielona Góra!! wtedy większość pojechałaby by busem...rozwiń całość

   Przed godziną dwunastą uległa awarii trakcja. Pytam się dlaczego nie powiadomiono o tym pasażerów jadących o 12.49 pociągiem Wrocław Glówny - Zielona Góra!! wtedy większość pojechałaby by busem unikając czekania. Ale pkp nie myśli.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama