Kraków. Zlikwidowano arsenał broni [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Kraków. Zlikwidowano arsenał broni [WIDEO, ZDJĘCIA]

  red.

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kraków. Zlikwidowano arsenał broni [WIDEO, ZDJĘCIA]
  1/36
  przejdź do galerii

  ©fot. archiwum policji

  Policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali arsenał broni i zabezpieczyli dużą ilość narkotyków. Zatrzymane zostały trzy osoby powiązane z narkobiznesem.

  Źródło: KWP w Krakowie


  Zaplanowana akcja przeprowadzona przez policjantów z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, wspieranych przez antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pozwoliły na dotarcie do osób powiązanych z handlem narkotykami na dużą skalę. Sprawdzany jest również wątek sprzedaży broni a także sympatyzowania z nazizmem.

  Policjanci przygotowując się do realizacji podejrzewali, że osoby te mogą posiadać broń i być niebezpieczne. Dlatego też akcja zatrzymania odbywała się szybko przy wsparciu policyjnych antyterrorystów. Jak wynikało z posiadanych informacji, mężczyzna o pseudonimie „Ogrodniki” zawsze ma przy sobie broń palną. Potwierdziło się to podczas zatrzymania.

  Jego posesja zaadaptowana została na potrzeby prowadzonego narkobiznesu. Właściciel zadbał o system kamuflowania nielegalnej działalności. Sam także zachowywał się bardzo ostrożnie, by nie wzbudzać podejrzeń. Dom posiadał również tajne pomieszczenia i specjalne skrytki, w których jak się okazało była przechowywana nielegalnie posiadana broń. Policjanci odnaleźli w różnych miejscach kilkanaście sztuk broni palnej, w tym broń długą oraz maszynową, jak też kilka tysięcy sztuk amunicji.

  Zabezpieczone zostały także narkotyki. Niektóre z nich przygotowane już były do sprzedaży, posortowane i spakowane, inne ukryte zostały w skrytce zakopanej w ziemi niedaleko posesji. Zlikwidowana została również plantacja konopi indyjskich prowadzona w zakamuflowanym miejscu oddalonym od posesji. Policja zabezpieczyła również świeżo ścięte ziele konopi indyjskich, a w ukrytej w jednym z pomieszczeń domu suszarni przetwarzane partie narkotyku.

  - Pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich i nielegalnego posiadania broni zatrzymane zostały trzy osoby. Jedna z nich już wcześniej była zatrzymywana przez policjantów CBŚ za posiadanie kilkudziesięciu kilogramów narkotyku oraz broni automatycznej. Policjanci zlikwidowali wówczas kilka plantacji konopi indyjskich prowadzonych przez tę osobę - mówi podinsp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy KWP w Krakowie. - Dwóch mężczyzn krakowscy policjanci zatrzymali tuż po tym, jak wracali z pola na którym uprawiali konopie indyjskie. Zwieźli właśnie do domu świeżo ścięte „topy” z krzewów konopnych - dodaje podinsp. Ciarka. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama