Puchar Euro 2016 w piłce ręcznej we Wrocławiu

  Puchar Euro 2016 w piłce ręcznej we Wrocławiu

  Grzegorz Demczyszak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Puchar Euro 2016 w piłce ręcznej we Wrocławiu
  1/11
  przejdź do galerii

  ©fot. Grzegorz Demczyszak

  Polska będzie organizatorem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2016 roku. Trwa trasa objazdowa trofeum mistrzostw. Dziś puchar mogli zobaczyć mieszkańcy Wrocławia. Trofeum przyjechało do nas nie bez przyczyny. Także we Wrocławiu odbywać się będą mecze Euro 2016 piłkarzy ręcznych. W styczniu 2016 w Hali Ludowej będą rywalizowały drużyny z grupy C - Hiszpania, Szwecja, Niemcy i Słowenia. Także we Wrocławiu odbędą się mecze II grupy w fazie zasadniczej oraz mecze o miejsca 5-8.
  50 wrocławian czekało na odsłonięcie trofeum, które odbyło się o 12 na placu Gołębim. Wszyscy mogli sobie zrobić z nim zdjęcie razem z maskotkami turnieju. Na przybyłych czekały także inne piłkarskie atrakcje. Np. bramka zręcznościowa posiadająca otwory, do których należało trafić piłką, "Gifbox" - urządzenie pozwalające na robienie animowanych zdjęć ze symbolami Euro 2016 i umieszczanie ich na portalach społecznościach, konsola XBOX 360 z grą IHF Handball Challenge, oraz refleksomierz polegający na jak najszybszym naciskaniu zapalających się losowo przycisków z diodami LED. Wyjątkowo sprawni gracze byli nagradzani upominkami.

  - Jestem fanem piłki ręcznej od 5 lat. Przybyłem tutaj zobaczyć puchar, a przy okazji dobrze się pobawić. Nawet dostałem kilka gadżetów. Szykuje się kolejne piłkarskie święto we Wrocławiu i dobrze. Taką imprezę, trzeba promować. Mamy mocnych piłkarzy ręcznych i to trofeum, może należeć do nich - mówi Sebastian Jankowski

  Trophy Tour rozpoczęło się 7 października w Warszawie na 100 dni przed EURO 2016, następnie puchar odwiedza miasta-gospodarzy oraz dwa najsilniejsze ośrodki piłki ręcznej w Polsce. Był już w Płocku, Kielcach, a z Wrocławia trofeum pojedzie do Krakowa, Katowic oraz Gdańska. W styczniu Wrocław będzie jednym z miast, w którym mierzyć będą się uczestnicy turnieju. Mecze zostaną rozegrane w Hali Stulecia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama