Na cmentarzach jest już spory ruch

  Na cmentarzach jest już spory ruch

  DEM

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na cmentarzach jest już spory ruch
  1/16
  przejdź do galerii

  ©fot. Grzegorz Demczyszak

  Zatłoczone tramwaje i autobusy, kluczenie w poszukiwaniu miejsca postojowego, tak już wyglądają okolice cmentarzy. To jeszcze nie święto Wszystkich Świętych, ale już widać wzmożony ruch na wrocławskich nekropoliach.
  - Wczoraj ruch był mały, ale dzisiaj od 8 naprawdę sporo ludzi się tędy kręci. Utarg jest mniejszy niż w zeszłym roku. Ludzie kupują teraz w marketach, a szkoda, bo mamy lepszy towar - mówi Pani Krystyna ze stoiska przy cmentarzu Grabiszyńskim.

  Największą popularnością wśród klientów cieszą się oczywiście chryzantemy. Można je kupić w wielu gatunkach od 6 do 20 zł. Najczęściej ludzie biorą kwiaty w kolorze żółtym. Znicze można znaleźć również w podobnych cenach. Od 2 do 20 zł. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się sztuczne kwiaty, które można dostać od 10 do 50 zł.

  Przy cmentarzu kluczyli kierowcy polując na wolne miejsca. Część z nich zastawiła chodniki i ignoruje postawione zakazy wjazdu i postoju. Od dziś teren przy bramie bocznej cmentarza Grabiszyńskiego przeznacza się dla potrzeb pętli autobusowej. To ze względu na zmiany przed Wszystkimi Świętymi.
  - 10 minut szukałem miejsca postojowego. Jeździłem po lokalnych osiedlach, bo wszystko jest pozajmowane. W końcu znalazłem jakieś jedno wolne przed blokiem na Grabiszyńskiej - mówi Edward Klon.

  W ten weekend kursują także specjalne linie tramwajowe, a część autobusów jedzie zmienioną trasą. Mimo to regularne linie pełne są pasażerów jadących na nekropolie.

  - Ciasno jest, ale co poradzisz. Taki czas, nikt nie będzie miał o to do nikogo pretensji. Każdy chce dojechać na cmentarz - komentuje pani Zofia Błaś.

  Na samym cmentarzu słychać szelest zamiatanych alejek i grabionych liści. Całe rodziny porządkują groby, panuje jesienna atmosfera pełna zadumy. Wielu ludzi mija się w alejkach, a na nagrobkach już dziś widać znicze i kwiaty.

  - Przyszliśmy posprzątać całą rodziną. Na co dzień mieszkamy we Wrocławiu, więc doglądamy rodzinnych grobów. Jak zawsze, trzeba nagrobek wymyć, zagrabić liście i gałęzie, wyrzucić stare wkłady i kwiaty. Na Wszystkich Świętych wyjeżdżamy w inne strony. Tutaj przyjedzie dalsza rodzina - opowiadają państwo Szymańscy.

  Więcej o zmianach na cmentarzach w ten weekend tutaj:
  http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9022835,zmiany-przy-cmentarzach-juz-w-ten-weekend-pojada-tez-specjalne-tramwaje,id,t.html

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama