Wybory do Sejmu i Senatu 2015 [GODZINY GŁOSOWANIA]

  Wybory do Sejmu i Senatu 2015 [GODZINY GŁOSOWANIA]

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wybory do Sejmu i Senatu w niedzielę 25 października 2015. Lokale wyborcze w całym kraju będą otwarte od godziny 7.00 do godz. 21.00. Godziny głosowania w wyborach mogą zmienić się w razie incydentów, które spowodują zamknięcie któregoś z lokali wyborczych na jakiś czas. I uwaga! Pamiętajcie z zmianie czasu w nocy z soboty na niedzielę. O godzinie 3 w nocy wskazówki zegarów cofamy na godzinę 2.
  WYBORY 2015 - GODZINY GŁOSOWANIA

  Głosowanie odbywa się bez przerwy od godziny 7.00 do godziny 21.00 w niedzielę 25 października 2015 r.
  W przypadku gdyby w którejś z komisji obwodowych trzeba było przerwać głosowanie, komisja może zdecydować o przedłużeniu godzin otwarcia lokalu wyborczego. Będzie to skutkowało wydłużeniem ciszy wyborczej w całej Polsce. Tak było podczas ostatnich wyborów prezydenckich, kiedy w jednym z lokali podczas głosowania zmarła starsza kobieta.


  Może się też zdarzyć, że w niektórych lokalach głosowanie skończy się przed godz. 21.00. Dotyczy to tak zwanych obwodów zamkniętych, czyli tych działających w szpitalach, domach pomocy społecznej czy więzieniach. Gdyby w którymś z lokali przed godziną 21 głos oddali wszyscy uprawnieni (na przykład wszyscy więźniowie), lokal wyborczy może zostać zamknięty wcześniej.

  Wcześniejsze zakończenie głosowania nie jest możliwe w zwykłych komisjach obwodowych. To dlatego, że nawet gdyby głos oddali wszyscy mieszkający na terenie danego obwodu wyborcy, do godziny 21 mogą się tam zjawić osoby z zaświadczeniem upoważniającym do głosowania w dowolnym lokalu w Polsce.

  W obwodach głosowania utworzonych za granicą oraz na polskich statkach morskich głosowanie odbywa się od godziny 7.00 do godziny 21.00 czasu miejscowego. W obwodach, w których głosowanie zakończyłoby się po zakończeniu głosowania w kraju, odbywa się ono w sobotę 24 października 2015 r.


  Od północy z piątku na sobotę aż do zakończenia głosowania w niedzielę, w całym kraju obowiązuje cisza wyborcza. Zabroniona jest agitacja na rzecz komitetów wyborczych czy konkretnych kandydatów oraz publikowanie wyników sondaży wyborczych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama