Wrocławianie z Karbido wystąpią w Nowym Jorku (ZOBACZ)

  Wrocławianie z Karbido wystąpią w Nowym Jorku (ZOBACZ)

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławianie z Karbido wystąpią w Nowym Jorku (ZOBACZ)

  ©Mikołaj Nowacki

  Wrocławska grupa Karbido pokaże swój, wielokrotnie nagradzany, spektakl "Stolik" codziennie między 19 a 22 września w prestiżowym centrum kultury i sztuki Brooklyn Academy of Music.
  Wrocławianie z Karbido wystąpią w Nowym Jorku (ZOBACZ)

  ©Mikołaj Nowacki

  A wszystko to w ramach festiwalu Next Wave, który ma dwudziestoośmioletnią tradycję i na którym występowali tacy artyści jak Laurie Anderson, Pina Bausch, Robert Wilson, Meredith Monk.

  To nie pierwszy sukces "Stolika", który po raz pierwszy został pokazany w 2006 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i konkurs OFF tego festiwalu wygrał. Od tamtej pory muzyczny spektakl Karbido pokazało w różnych krajach świata, m.in.
  w USA, Słowenii, na Tajwanie, niedługo rozpocznie się trasa "Stolika" po Ukrainie. "Stolik" zebrał entuzjastyczne recenzje na największej teatralnej imprezie w Europie - festiwalu Fringe w Edynburgu i został uznany za najlepszy na australijskim odpowiedniku Fringe'a w australijskim mieście Perth.

  "Stolik" to grający stół, z którego muzycy Karbido wydobywają różne dźwięki, m.in. piosenki. Dzięki specjalnemu sposobowi nagłośnienia, publiczność ma podczas spektaklu wrażenie, ze muzyka otacza ją z każdej możliwej strony.

  ZOBACZ:  Zespół tworzą Igor Gawlikowski, Marek Otwinowski, Tomasz Sikora, Peter Conradin Zumthor, Marcin Witkowski, Paweł Czepułkowski, Michał Litwiniec i Jacek Fedorowicz.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   -

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 14

   >...wydobywają różne dźwięki, m.in. piosenki.

   Bardzo fajne.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama