Strajk głodowy w jeleniogórskim szpitalu. 9 osób głoduje

  Strajk głodowy w jeleniogórskim szpitalu. 9 osób głoduje

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Strajk głodowy w jeleniogórskim szpitalu. 9 osób głoduje

  ©Rafał Święcki

  W jeleniogórskim szpitalu rozpoczął się strajk głodowy. Głodówkę rozpoczęło 9 osób. Równolegle w szpitalu trwa od poniedziałku strajk okupacyjny. Grupa pracowników Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej protestuje w holu głównym. Przynieśli materace i pościel i zamierzają prowadzić akcję aż do skutku.
  Strajk głodowy w jeleniogórskim szpitalu. 9 osób głoduje

  ©Rafał Święcki

  Próbują też negocjować z dyrekcją i urzędem marszałkowskim, w którego zarządzie jest szpital. Rozmowy są trudne. Pracownicy chcą, aby wszyscy zatrudnieni dostali podwyżkę w wysokości 300 zł. - W zasadzie rozmowy z marszałkiem nic nie przyniosły – mówi Monika Poczykowska, przewodnicząca komitetu strajkowego z NSZZ „Solidarność”.

  Związkowcy i pracownicy rozważają przystąpienie do strajku głodowego. Decyzja o rozpoczęciu głodówki, może zapaść jeszcze w tym tygodniu.

  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dyrekcja szpitala zaproponowała związkowym negocjatorom po 100 złotych podwyżki od razu i po 50 zł od czerwca. Protestujący zaproponowali po 200 złotych podwyżki już teraz i 100 zł od marca. Kolejna propozycja dyrekcji to 120 złotych od ręki i 50 zł od kwietnia.

  Dyrekcja szpitala chce, by z podwyżki wyłączyć pielęgniarki, bo Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych wywalczył w Ministerstwie Zdrowia, wzrost pensji po 400 złotych rocznie przez najbliższe cztery lata. Związkowcy ze jeleniogórskiego szpitala, na razie nie zajmują stanowiska w tej sprawie, bo nie wiadomo czy program podwyżek dla pielęgniarek obiecany przez ministra, utrzyma się po niedzielnych wyborach.

  Strajk okupacyjny sprawił, że podczas głosowania nie będzie lokalu wyborczego w budynku szpitala. Głosować będzie można w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Moniuszki 9 .

  Zmiana dotyczy wyborców zamieszkałych przy ul. Jordana, Kolberga, Letniej, Adama Thebesiusa, Wiejskiej od nr 9 do końca, Wiosennej oraz Ogińskiego 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9 oraz 11.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Myślałem, że to o przymierających głodem

   Hmmm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   pacjentach informacja.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama