Groch z kapustą z nagrodami

  Groch z kapustą z nagrodami

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Podsumowanie projektu zorganizowano w wiejskiej świetlicy w Borku

  Podsumowanie projektu zorganizowano w wiejskiej świetlicy w Borku ©GOPS Głogów

  Kilka tysięcy słoików z przetworami to efekt projektu GOPS-u o nazwie „Groch z kapustą".
  Podsumowanie projektu zorganizowano w wiejskiej świetlicy w Borku

  Podsumowanie projektu zorganizowano w wiejskiej świetlicy w Borku ©GOPS Głogów

  W świetlicy wiejskiej w Borku zakończono kilkumiesięczny projekt o nazwie „Groch z kapustą.” Jego organizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie, a uczestniczyło w nim 13 rodzin z podgłogowskich miejscowości. Każda z nich musiała przygotować koło domu odpowiedni teren po warzywniak, potem otrzymała nasiona. Uczestniczki, bo to głównie kobiety, zostały też przeszkolone na temat zasad przydomowych upraw.

  - Nasi uczestnicy musieli przez cały sezon uprawiać ogródek warzywny. Zadanie nie było wcale łatwe, a wyjątkowo dotkliwa susza jeszcze je utrudniała - wyjaśnia Anna Grzyb z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

  W trakcie trwania projektu pracownicy GOPS-u odwiedzali przydomowe ogródki, sprawdzali postępy gospodyń, doradzali, fotografowali warzywniaki, a zdjęcia można było oglądać na profilu społecznościowym prowadzonym przez GOPS. Jednym z efektów projektu było miedzy innymi, przygotowywanie przetworów z wyhodowanych warzyw. Organizatorzy nie spodziewali się jednak tak dużej liczby wypełnionych frykasami słoików. W sumie przygotowano aż kilka tysięcy zaprawionych słoików.

  Część z nich trafiła do przytuliska dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach.

  Za półroczną pracę GOPS nagrodził wszystkich uczestników zadania. Wybrano jednak cztery ogrody, które wyróżniono. Otrzymały je rodziny Małgorzaty Niziałek, Beaty Sieradzan, Stefanii Graf i Beaty Słomińskiej. Oprócz głogowskiego GOPS-u nagrody ufundowali sponsorzy: Castorama, TESCO i CARREFOUR.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama