Przed nami wybory! Jak głosować? [PORADNIK VIDEO]

  Przed nami wybory! Jak głosować? [PORADNIK VIDEO]

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Przed nami wybory! Jak głosować? [PORADNIK VIDEO]
  W najbliższą niedzielę (25 października) Polacy po raz kolejny w tym roku pójdą do urn. Tym razem wybiorą na kolejną kadencję posłów i senatorów. Komu zaufają tym razem, dowiemy się w niedzielę późnym wieczorem.
  Przed nami wybory! Jak głosować? [PORADNIK VIDEO]
  Głosy będzie można oddawać w niedzielę w godzinach między 7, a 21. W niedzielę wybierzemy w naszym okręgu kolejnych posłów. Przedstawicieli do Sejmu wybierać będziemy poprzez postawienie znaku „X” przy jednym nazwisku w białej książeczce, którą otrzymamy w lokalu wyborczym. Co bardzo istotne w całej książeczce można postawić tylko jeden znak „X”. Książeczka będzie miała stronę tytułową, za nią będzie jeszcze informacja o głosowaniu. Dopiero za nimi znajdą się strony, na których widnieć będą listy poszczególnych ugrupować, w wylosowanej wcześniej kolejności.

  Postawienie znaku „X” przy więcej niż jednym nazwisku na stronie lub też na kilku stronach książeczki będzie oznaczało głos nieważny. Tak samo jak nie postawienie znaku „X” przy żadnym z nazwisk.

  Poza białą książeczką, za pośrednictwem, której to będziemy wybierali posłów w lokalu wyborczym każdy głosujący otrzyma także pojedynczą kartę do głosowanie w żółtej barwie. To za jej pośrednictwem wybierzemy senatora. Tu także należy postawić znak „X” przy nazwisku kandydata, na którego należy oddać głos. Znak należy postawić tylko przy jednym nazwisku. Więcej niż jeden znak „X” lub jego brak unieważni nasz głos.

  Udając się do lokalu wyborczego należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości. Nie musi być to dowód osobisty, równie dobrze może być to paszport.

  Warto pamiętać, że w sobotę o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Będzie ona trwała aż do zakończenia głosowania. W tym czasie zakazana jest agitacja wyborcza czy publikowanie sondaży.  Źródło: AIP/Agencja Informacyjna Polskapresse

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama