Protest pod Wałbrzychem. Mieszkańcy domagają się nowego...

  Protest pod Wałbrzychem. Mieszkańcy domagają się nowego chodnika

  Paweł Gołebiowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Protest pod Wałbrzychem. Mieszkańcy domagają się nowego chodnika

  ©Paweł Gołębiowski

  Mieszkańcy Unisławia Śląskiego blokowali drogę krajową nr 35 (trasa Wałbrzych - Mieroszów). W czwartek od południa do godz. 15, przez trzy godziny, kilkadziesiąt osób chodziło po przejściu dla pieszych, robiąc przerwy co kwadrans. Celem protestu było zwrócenie uwagi na brak chodnika na sporej części drogi biegnącej przez wioskę.
  Protest pod Wałbrzychem. Mieszkańcy domagają się nowego chodnika

  ©Paweł Gołębiowski

  – Ten protest to z naszej strony ostateczność. Zgłaszamy potrzebę wybudowania chodnika od lat. Wspierają nas władze gminy Mieroszów. Tylko w tym roku do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wysłanych było pięć pism. Bez skutku – mówi Dorota Skibska, organizatorka protestu. Mieszka w Unisławiu Śląskim od urodzenia i doskonale pamięta jak wybudowano tu chodnik w części miejscowości. Minęło już wiele lat, a pozostała część Unisławia chodnika się nie doczekała.


  Ludzie chodzą wąskim poboczem. Bywa, że muszą ratować się ucieczką do rowu przed pędzącymi samochodami. Tak wędrują też dzieci do szkoły. Najgorzej jest w zimie. Doszło tam już do wielu wypadków, zdarzały się też śmiertelne. Mieszkańców poruszyła informacja, że GDDKiA będzie jeszcze w październiku remontować odcinek „35”, przy którym nie ma chodnika. Prace mają kosztować ponad 1,2 mln zł. – Ta droga wygląda całkiem dobrze. Jest gładka i niedawno była naprawiana. Po co wydawać pieniądze na remontowanie tej jezdni, w sytuacji kiedy my ciągle słyszymy, że chodnika nie mogą budować, bo nie ma na to środków – mówi Dorota Skibska.

  W GDDKiA tłumaczą, że droga w Unisławiu Śląskim może wygląda na dobrą, ale szorstkość nawierzchni jest tam niemal najniższej klasy i ze względów bezpieczeństwa remont jest potrzebny. Co istotne będzie finansowany ze środków na naprawy bieżące wrocławskiego oddziału GDDKiA. Budowa chodnika jest natomiast inwestycją, na którą pieniądze musi dać centrala GDDKiA. Jednak budowa chodnika w Unisławiu Śląskim jest na wysokiej pozycji w Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2015-2023 i być może zostanie zrealizowana już w 2016 roku.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Protest

   zdegustowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Niech już odbędą się te wybory, bo oszaleć można z tymi protestami a szczególnie ze "wzmożoną aktywnością" kandydatów do sejmu i senatu, którzy nie mają pojęcia w czym rzecz. A szczególnie...rozwiń całość

   Niech już odbędą się te wybory, bo oszaleć można z tymi protestami a szczególnie ze "wzmożoną aktywnością" kandydatów do sejmu i senatu, którzy nie mają pojęcia w czym rzecz. A szczególnie rozśmieszyła mnie wypowiedź, że droga wygląda całkiem dobrze i jest gładka. Takich posłów i senatorów nam potrzeba w sejmie i senacie. Brawo!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama