Strajk w szpitalu. Pracownicy chcą podwyżek

  Strajk w szpitalu. Pracownicy chcą podwyżek

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Strajk okupacyjny w szpitalu w Jeleniej Górze
  1/5
  przejdź do galerii

  Strajk okupacyjny w szpitalu w Jeleniej Górze ©Rafał Święcki

  W jeleniogórskim szpitalu rozpoczął się strajk okupacyjny. Grupa pracowników Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej protestuje w holu głównym. Przynieśli materace i pościel i zamierzają prowadzić akcję aż do skutku. Żądają wzrostu wynagrodzeń, bo te są w szpitalu bardzo niskie. Blisko połowa pracowników pracuje za pensję zbliżoną do najniższej krajowej.
  Na tablicach informujących o strajku okupacyjnym niektórzy z zatrudnionych przyczepili swoje wyliczenia pensji. Na jednym z odcinków widnieje suma do wypłaty - 1044 zł, na innym - 1341 zł.

  Pracownicy chcą, aby wszyscy zatrudnieni dostali podwyżkę w wysokości 300 zł. - Jesteśmy zdesperowani, będziemy protestować bez przerwy, 24-godziny na dobę. Ludzie będą się zmieniać, zastąpią ich, ci którzy skończą pracę - przekonuje Mariusz Bereźnicki, przedstawiciel Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w komitecie strajkowym.

  Dyrekcja szpitala broni się przed podwyżkami, bo placówka nie ma na to pieniędzy i już jest potężnie zadłużona na około 40 mln zł. Dług szpitala co miesiąc powiększa się o około milion złotych. Bez wyższego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, nie ma mowy o jakichkolwiek podwyżkach.

  Związkowców to nie interesuje, bo rozmowy w sprawie wyższego kontraktu dla jeleniogórskiego szpitala trwają od lat i nic się nie zmienia. - Decydenci powinni brać pod uwagę zarobki pracowników. Odpowiedzialność za finanse stoi po ich stronie - dodaje Mariusz Bereźnicki.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Strajk w szpitalu w Jeleniej Górze. Pracownicy zaczęli okupację

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   proponuje wezcie troche mamony z pensji dyrektora markiewicza

   tur (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   a jest z czego, dyrcio zabdał o swoje korytko

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama