Wybierz film swojego dzieciństwa z Festiwalem Ale Kino!

  Wybierz film swojego dzieciństwa z Festiwalem Ale Kino!

  Zdjęcie autora materiału

  Cyprian Łakomy

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wybierz film swojego dzieciństwa z Festiwalem Ale Kino!
  Duduś i Poldek, Staś i Nel, a może klasa prof. Alcybiadesa? Oni i wielu innych kultowych bohaterów filmów dla młodych widzów mogą zagościć na 33. Festiwalu Ale Kino w Poznaniu, dzięki prowadzonemu wspólnie z „Głosem Wielkopolskim” plebiscytowi Ukochany Film Dzieciństwa! Głosowanie startuje już dziś!
  Wybierz film swojego dzieciństwa z Festiwalem Ale Kino!

  Kliknij: WYBIERZ FILM SWOJEGO DZIECIŃSTWA!


  Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza rozpocznie się 29 listopada w Poznaniu i potrwa przez tydzień. Jak co roku, program imprezy wypełnią najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży z całego świata.

  Poznańskie Centrum Sztuki Dziecka, organizator festiwalu chce przypomnieć również kultowe dzieła polskiej kinematografii dziecięcej.
  O tym, które z nich zobaczyć będzie można na specjalnych pokazach, zadecydować mogą nasi Czytelnicy, biorąc udział we wspólnym plebiscycie Ale Kino! i Polska Press Grupy „Ukochany film dzieciństwa”, który rusza już dziś.

  - Ogłaszamy ten plebiscyt z miłości do kina, ale także po to, żeby pokazać, jak ważne są ambitne filmy dla dzieci i jak bardzo ich brakuje we współczesnej polskiej kinematografii. A dzieła sprzed lat wciąż nas przecież bawią, wzruszają, pobudzają wyobraźnię i uczą wrażliwości, odwagi, odpowiedzialności. Robią z nas ludzi - tłumaczy ideę akcji Ewa Obrębowska, rzeczniczka prasowa Centrum Sztuki Dziecka.

  Kliknij: WYBIERZ FILM SWOJEGO DZIECIŃSTWA!  W plebiscycie bierze udział blisko 30 filmów. Wśród nich znalazły się m.in. „Król Maciuś Pierwszy” Wandy Jakubowskiej, „Szatan z siódmej klasy” Marii Kaniewskiej, „Podróż za jeden uśmiech” Stanisława Jędryki, „W pustyni i w puszczy” Władysława Siesickiego i „Spona” Waldemara Szarka, na podstawie „Sposobu na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego.

  W naszą wspólną akcję włączyli się także znane osobistości kultury i rozrywki. O ulubione filmy z młodości spytaliśmy poznańskiego tekściarza i wokalistę, Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego.

  - Najpierw były ukochane dobranocki z cyklu „Baśnie i waśnie” w telewizji, a potem mój pierwszy film kinowy czyli „W pustyni i w puszczy” – bardzo podobała mi się Nel i baobab. Zachwycały mnie wszystkie ekranizacje Bahdaja i Niziurskiego. Z tamtego czasu pamiętam jeszcze tylko „Godzillę” i w zasadzie nic więcej. Potem był już „Czas Apokalipsy” Coppoli. Miałem z 16 lat, kiedy go zobaczyłem – wspomina lider Pidżamy Porno i Strachów Na Lachy.

  Plebiscyt startuje o godzinie 12. Głosować można do 31 października włącznie poprzez stronę internetową „Głosu Wielkopolskiego”, na Facebooku lub wysyłając SMS na nr 72355 o treści „KINO.nr filmu”. Koszt SMS to 2,46 zł z VAT. Pełna lista filmów znajduje się również na naszej stronie.

  Kliknij: WYBIERZ FILM SWOJEGO DZIECIŃSTWA!  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No i odpada

   ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   No i odpada. Po przeczytaniu Regulaminu, nie głosuję, bo wzięcie udziału w głosowaniu jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych m.in. do celów marketingowych i statystycznych.


   Zdjęcie autora komentarza
   Zgoda wcale nie jest konieczna!

   Ewa Obrębowska-Piasecka

   Zgłoś naruszenie treści

   Wystarczy "odkliknąć" ten kwadracik, jeśli się jej nie wyraża i oddać głos na ukochany film dzieciństwa.:)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a gdzie inne filmy?

   Oldschool (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ukochany film z dzieciństwa? Star Wars!


   Zdjęcie autora komentarza
   to plebiscyt polskich filmów z dzieciństwa

   Ewa Obrębowska-Piasecka

   Zgłoś naruszenie treści

   kto wie, może w przyszłym roku zorganizujemy międzynarodowy?
   pozdrawiam serdecznie
   Ewa Obrębowska
   rzecznik prasowy Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama