Andrzej Urbański: Dogonić Zachód w dwa lata. To obsesja...

  Andrzej Urbański: Dogonić Zachód w dwa lata. To obsesja prezesa PiS

  Anita Czupryn

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Andrzej Urbański
  1/2
  przejdź do galerii

  Andrzej Urbański ©TVN 24/X-News

  Mamy do czynienia ze starciem siły niepokoju z siłą spokoju. Siła niepokoju to pani premier Ewa Kopacz, siła spokoju to pani Beata Szydło - mówi Andrzej Urbański w rozmowie z Anitą Czupryn.
  Czy w ciągu tych ostatnich kilku dni kampanii wyborczej może zdarzyć się coś, co zmieni jej oblicze, zmieni sondaże, odmieni wynik wyborczy?
  Zawsze się oczywiście może coś takiego stać, co mogłoby odwrócić sympatie od zwycięzcy albo przysporzyć punktów przegranym. Ale to musiałoby być wydarzenie z pogranicza trzęsienia ziemi.

  A poniedziałkowa debata pań Beaty Szydło i Ewy Kopacz może coś zmienić?

  W niewielkim stopniu. W moim przekonaniu panie są już tak ograne w kampanii, że byłoby wielkim ryzykiem, gdyby im ktoś zaproponował nagle jakąś zmianę emploi czy zmianę wizerunku. To by była jakaś pomyłka, gdyby taka propozycja padła. Mamy do czynienia ze starciem siły niepokoju z siłą spokoju. Siła niepokoju to pani premier, a siła spokoju to pani Beata.

  Chciałam Pana zapytać, kogo Pan typuje na zwycięzcę w tej debacie, kto lepiej sobie poradzi, ale Pan już odpowiedział na to pytanie.
  To wytłumaczę: nawet gdyby się tak zdarzyło, w sensie merytorycznym, że pani premier mogłaby wygrać tę debatę, ponieważ od roku rządzi krajem, na pewno ma wiedzę nieporównywalną z kimś innym...

  Na pewno rządzi krajem? Słyszę opinie, że zamiast rządzić, skupia się na kampanii.
  To na pewno, w ostatnich tygodniach tak jest, ale to nie zmienia tego, że ma dostęp do najlepszych informacji, jakimi dysponują politycy dzisiaj w Polsce. Tyle tylko, że styl, którym się posługuje pani premier, jest tak emocjonalny, czasami napastliwy, czasami powodujący, że widz kuli się na tembr jej głosu, a dla wyborcy pani Beaty to byłoby jak krzywdzenie słabszego. Trzeba to podkreślić, że w takich sytuacjach wygrywa słabszy. W polskiej opinii ten, kto został potraktowany jako słabszy i został zaatakowany przez silniejszego, często wygrywa.

  Nawiążę do tego, co Pan już powiedział, bo politolodzy czy inni eksperci polityczni o pani premier Ewie Kopacz mówią nawet, że jest histeryczna.
  Nie użyłem tego słowa. (śmiech)

  Pan - nie. O pani Beacie Szydło mówi się za to, że jest doskonale opanowana. Co obie panie mają do wygrania w tej debacie?
  Jak już powiedziałem - nic tu nie należy zmieniać, mają to do bólu przećwiczone. I muszą się z tym swoim wizerunkiem dowieźć do samego końca.

  Czy to oznacza, że ta debata będzie nudna, bo wyborcy wszystko już wiedzą?
  To pani powiedziała. Ale ja się chyba z panią zgodzę.

  Ja tylko zapytałam. Komitety wyborcze innych ugrupowań podniosły protest przeciwko tej debacie. Słusznie?
  Zgodnie z literą prawa, które zostało uchylone przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, protest jest sensowny. Ale ponieważ zostało to uchylone przez KRRiT, to, co najwyżej mogą zaskarżyć Krajową Radę za to uchylenie. Telewizje są tutaj niewinne.

  W gruncie rzeczy podobała mi się ta zgodność obu głównych partii, bo zarówno Platforma, jak i Prawo i Sprawiedliwość stały murem za tą debatą, przekonując, że kandydatki należą do dwóch największych partii i ta debata powinna się odbyć.
  (Śmiech) Poniekąd mają rację. Dzisiejsze wyniki zgodnie z sondażami są tak na korzyść tych partii, że ciche myszki tylko piszczą.

  Ale komitety wyborcze protestują też przeciwko ignorowaniu swoich kandydatów, spotów wyborczych przez media publiczne.
  Nie znam wyliczeń.

  Z tych wyliczeń wynika, że np. Partia Razem zagościła w telewizji publicznej tylko przez 8 sekund, podczas gdy PO - 16 godzin, PiS - 15 godzin, Nowoczesna Ryszarda Petru - 5 godzin, a ugrupowanie Janusza Korwin--Mikkego - 19 minut.
  To Partia Razem ma prawo iść aż do Strasburga i domagać się zadośćuczynienia. Ale to już będzie po wyborach. I ja całkowicie popieram to, że taki protest powinien zostać złożony, ponieważ różnice są przygniatające.
  1 3 4 5 »

  Czytaj także

   Komentarze (25)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TAKma byc

   oj oj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   CO DOGONIC ZACHÓD? TO CHYBA PMYLKA W RP ZYJE SIE JAK W SREDNIOWIECZUU JESTESMY GOTOWI NA ZAPALENIE SWIEC UMARTAWIAJĄC SIE NAD UPARTYMI LUDZMI RZĄDZCYMI NAD NASZYM LOSEM .....HURRA JESTESMY W UE...rozwiń całość

   CO DOGONIC ZACHÓD? TO CHYBA PMYLKA W RP ZYJE SIE JAK W SREDNIOWIECZUU JESTESMY GOTOWI NA ZAPALENIE SWIEC UMARTAWIAJĄC SIE NAD UPARTYMI LUDZMI RZĄDZCYMI NAD NASZYM LOSEM .....HURRA JESTESMY W UE I CZEGO RZĄDZĄCY NIE CHCĄ UWIERZYC ZE EURO URATUJE NAS/np; 240 zl lepiej powiedziec kasjerce 60 euro czy moze tak byc?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie poprę Pisu!

   art (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Pamięć ludzka jest krótka i wszyscy już zapomnieli jak to było w czasach PiS. Kiedy jakaś nadęta PiSówa jechała pociągiem, to wysyłała pracowników kolei po hamburgery jakby to byli jej służący....rozwiń całość

   Pamięć ludzka jest krótka i wszyscy już zapomnieli jak to było w czasach PiS. Kiedy jakaś nadęta PiSówa jechała pociągiem, to wysyłała pracowników kolei po hamburgery jakby to byli jej służący. Para policjantów zginęła tragicznie, bo zmuszono ich do odwożenia pijanego PiSiorskiego ministra do domu, pewnie dlatego, że do pociągu nie zostałby wpuszczony. Pielegniarki były deptane i brutalnie szrpane, kiedy przyszły upomnieć się o podwyzki. PiSiory wyznawali doktrynę "spieprzaj dziadu", a jedynym celem było otwieranie teczek i beztroskie rozdawanie np. mieszkań, które nie były ich własnością. Jak sie okazało robili to w beztroskiej niewiedzy, bo nie chciało im sie poczytać konstytucji. Tak więc za darmo dostali lokale pijacy, nieudacznicy, cwaniaki, których było stać na wyjazdy do Egiptu i Tunezji, ale darmowe mieszkania im się "należały". Nie wspomne ile razy się wstydziłem za swój kraj, bo każde wystąpienie któregokolwiek z Kaczyńskich na forum międzynarodowym to był totalny obciach i porażka. Dla gospodarki też nie zrobili nic. Tylko roztrwonili rezerwy wygospodarowane przez poprzedników. Jedynym osiagnięciem było władowanie milionów w pomysły geotermalne Rydzyka i światynię opatrzności. Teraz będą to pomniki smoleńskie i budowa nowych więzień dla nieposłusznych Jarusiowi. Ludzie, opamietajcie się.
   Jedynie kto na wyborze PiS zyska, to Rydzyk i kościelne pasożyty. Zapewne wróci sprawa milionowych dotacji dla jego odwiertów i będzie ważniejsza od podwyżek dla schorowanych emerytów. Im nie zależy na mądrym rządzeniu Polską, dbaniem o los i rozwój Polaków, a na dorwaniu się do koryta. Powróci Smoleńsk, pomniki i pchanie w kieszenie kleru kolejnych milionów, kosztem nas wszystkich. Pamiętacie poprzednie rządy PiS-u? Ja pamiętam...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO-papraniec ani chybi..

   XYZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pamięć ludzka jest zawodna,o czym świadczy twój tekst.Ciekawe,że tylko ty PO-trafiłeś przy-PO-mnieć sobie jak to było za rządów PIS,LPR,Samoobrony.PO-paprały ci się fakty,ale ze względu na panikę...rozwiń całość

   Pamięć ludzka jest zawodna,o czym świadczy twój tekst.Ciekawe,że tylko ty PO-trafiłeś przy-PO-mnieć sobie jak to było za rządów PIS,LPR,Samoobrony.PO-paprały ci się fakty,ale ze względu na panikę panującą w partii miłości/inacze PEŁO/.PO-staram się przy-PO-mnieć kilka faktów.Niejaki hrabia Sikorski zwany też Radkiem wysyłał swoich BOR-owików po hamburgery rządowym BMW 7,kiedy rezydował w Chobielinie,w prywatnym dworku.Policjanci zginęli,bo zapewne pijany pisior wyrywał im kierownicę z rąk.Co się zaś tyczy pielęgniarek,to Po-winieneś wiedzięć,że zostały wpuszczone do gmachu KPRM na rozmowy i póżniej nie chciały go opuścić.Nikt ich nie szarpał i nie deptał.Jak widać masz jakię omamy ."Spieprzaj dziadu"PO-wiedział Kaczyńsk,i kiedy był prezydentem Warszawy do nachlanego pijaczka który nie reagował na kolejne prośby o odejście i nieprzeszkadzanie,w czasie wizji lokalnej.Zapewne to Kaczyńscy dali mieszkanie niejakiemu Krzysztofowi Bieleckiemu w Warszawie, zlokalizowanemu przy Trakcie Królewskim .Wartośco ok.2 mili0ny złotych,które to ten wybitny członek PEŁO zakupił za ok.10 % wartości.Dla gos-PO-darki PIS nic nie zrobił PO-za tym,że wzrost gos-PO-darczy w latach 2005-2007 wynisił ponad 7%.Rudy w roku 2008 miał raptem 4%.Rezerwy o których piszesz ,wygos-PO-darowane przez Po-paprańców wynoszą na dzień dzisiejszy ok.3 biliony DŁUGU-DO ODDANIA przez Polaków.PO-mysły geotermalne Rydzyka musisz wiedzieć ,że zostały ukończone za środki prywatnych inwestorów.Te które zostały przyznane z budżetu na tą inwestycję, twoje kochane PĘŁO zabrało i przeznaczyło na ośmiorniczki8 i winko.Świątynię Opatrzności to dar dziękczynny od narodu , zadeklarowany po uchwaleniu Konstytucji 3-maja.W ostatnich kilku zdaniach nie mogę doszukać się żadnego ładu ani składu.Piszesz ni to z gruszki ,ni z pietruszki, więc się nie odniosę do tych wy-PO-cin.Rozumiem,że piana jaką toczysz ogranicza ci jasne,logiczne,mądre spojrzenie na sprawy o których piszesz.Twoje pisanie ma wszak tą dobrą stronę,że PO-kazuje z kim nieliśmy do czynienia przez ostatnie 8 lat.Z harcerskim pozdrowieniem czuwaj zeby cię ci z Abramowic nie zabrali w ubranku z długimi rękawami.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Xx

   2w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Jak kiepska burmistrz ma być dobrą premier.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak samo

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Tak samo, jak nieznająca Konstytucji pani Marszałek Sejmu stała się panią premier - a jaką: dobrą, czy nie dobrą? Tylko, że znajomości Konstytucji dalej nie widać ani w projektach ustaw, ani w...rozwiń całość

   Tak samo, jak nieznająca Konstytucji pani Marszałek Sejmu stała się panią premier - a jaką: dobrą, czy nie dobrą? Tylko, że znajomości Konstytucji dalej nie widać ani w projektach ustaw, ani w "przegłosowanych" ustawach.

   A wobec kogo Prezes razem z całą Radą Ministrów składa przysięgę? Kto zgadnie?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie oddamy calej władzy w rece pislamu

   spoko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   szydło to polityk z czwartej ligi ,wolno myślący

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeszcze jeden...

   Cynik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

   ...który nie dość głęboko wszedł prezesowi do jelita grubego i póki co nie ma dla niego fuchy w nowym rozdaniu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co tenkaczy swir wie o zachodzie?

   EMIGRANT ZYJACY NA ZACHODZIE 40 LAT (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

   Jeszcze niedawnabobiecywal Budapeszt w Warszawie. W Budapeszcie jak wiadomo obudzila sie a przynajmniej w glowie kaczego IDOLA orbana, milosc do putina a moze nawet chec "dogonienia" Rosji........rozwiń całość

   Jeszcze niedawnabobiecywal Budapeszt w Warszawie. W Budapeszcie jak wiadomo obudzila sie a przynajmniej w glowie kaczego IDOLA orbana, milosc do putina a moze nawet chec "dogonienia" Rosji..... Majac w pamieci kacza odezwe do BRACI ROSJAN i codziennie inne bajdy starego, zdemencjalego trepa mozna sie za kilka tygodni spodziewac "zielonych ludzikow" = jego BRACI przeciez a za nimi ich pana.... wszak kaczego lgarza nalezy czytac miedzy wierszami, wtedy nieraz uda sie wylowic wsrod morza lgarstwa jakis PRAWDZIWY kaczy SEKRECIK....... biedne zmanipulowane od lat chodowane na janczarow kaczych, polaczkizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komentuje tytul...

   iza s. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   nie przeczytalam textu ale skomentuje sam tytul: coz, zalozenie nierealne ale w gruncie rzeczy niezle! jak do tej pory gonimy Chiny wiec dogonic zachod choc w przedbiegach to byloby cos...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jednak wolę

   internautka 50+ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

   siłę spokoju p Szydło od siły jazgotliwego niepokoju p premier.Poza tym
   choćby p Szydło padła nic to nie znaczy, wobec ośmioletniej walki PO z PIS zamiast zajmowania się interesami kraju.
   Od...rozwiń całość

   siłę spokoju p Szydło od siły jazgotliwego niepokoju p premier.Poza tym
   choćby p Szydło padła nic to nie znaczy, wobec ośmioletniej walki PO z PIS zamiast zajmowania się interesami kraju.
   Od pamiętnej debaty Tusk- Kaczyński, gdzie w studio przyprowadzeni przez Tuska,, goście''wyli i zagłuszali Kaczyńskiego -wiem że nie należy zmieniać zdania , bo taka debata to tylko poprawianie oglądalności przez TVP. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Andrzej Urbański - propagandzista jednej rodziny.

   Marek Sternicki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 17

   Zawsze z uwagą wysłuchiwałem wywiadów Andrzeja Urbańskiego. pozornie to wywarzony człowiek, ale niestety owładnięty bardzo skutecznie, od czasów służenia Lechowi Kaczyńskiemu, propagandą prowadzoną...rozwiń całość

   Zawsze z uwagą wysłuchiwałem wywiadów Andrzeja Urbańskiego. pozornie to wywarzony człowiek, ale niestety owładnięty bardzo skutecznie, od czasów służenia Lechowi Kaczyńskiemu, propagandą prowadzoną przez tych braci bliźniaków. Na placu boju pozostał tylko Jarosław "jastrząb" pałający nienawiścią do wszystkich którzy nie są z nim i teraz pan Urbański usilnie promuje jego. Dziwię się bardzo bo Urbański to inteligentny człowiek, ale rozumiem, bo zaraz przypomina mi się to co napisał amerykański dziennikarz Shirer. Oto urywek z bardzo ciekawej książki „Berlin Diary: The Journal of
   a Foreian Correspondent. 1934-1941" - wspomnień Williama L. Shirera amerykańskiego dziennikarza i korespondenta wojennego w której opisał swoje obserwacje z czasów gdy mieszkał i pracował w Niemczech w czasach Trzeciej Rzeszy od 1934 do 1940 roku. W. L. Shirer zwrócił uwagę na destrukcyjną i bezwzględną rolę propagandy nazistowskiej w umysłach ludzi inteligentnych i wykształconych a co dopiero powiedzieć o roli propagandy wśród ludzi mniej wykształconych. To jest wyraźna przestroga przed lekceważeniem i niedocenianiem propagandy. -„Kto nie spędził lat w kraju totalitarnym, nie może sobie wyobrazić, jak trudno jest uniknąć straszliwych skutków propagandy reżimu — wyrachowanej i nieustannej. Często zdana mi się w domu niemieckim, w biurze lub niekiedy w toku banalnej rozmowy ze mną jako cudzoziemcem w restauracji, w piwiarni, w kawiarni usłyszeć twierdzenie najbardziej dziwaczne z ust osób niewątpliwie wykształconych i inteligentnych. Z całą pewnością osoby te powtarzały jak papugi idiotyzmy usłyszane przez radio lub przeczytane w gazecie. Próbowałem niekiedy sprostować fakty, ale było to kwitowane spojrzeniem tak niewierzącym, cisza tak zaszokowana, że miało się rażenie bluźnienia przeciwko wszechmogącemu, i zdawałem sobie sprawę, że całkowicie na próżno byłoby wejść w kontakt z umysłem tak wypaczonym, dla którego faktami było to. co Hitler i Goebbels z ich cyniczną pogardą dla prawdy uznali za fakty". Tyle W. Shirer.

   Nie mamy obecnie systemu totalitarnego, ale jednak ludzie którzy czytają tylko jednego rodzaju prasę, oglądają tylko określone stacje telewizyjne tak samo ulegają presji propagandowej. Zaczyna się często zgoła niewinnie. udział w marszach, w obronie krzyża, w protestach, w niekoniecznie potrzebnych strajkach. To jednoczy i wytwarza coś w postawie uczestników co psychologowie społeczni nazywają granfalonem. A co o masowych marszach i spędach zwolenników napisał Goebbels? „Kto zdobywa ulicę, pewnego dnia zdobędzie państwo, albowiem każdy rodzaj polityki mocarstwowej ma swoje korzenie w ulicy. Nie możemy mieć za dużo manifestacji, albowiem są one najlepszym środkiem, ażeby udowodnić wolę rządzenia, a to oznacza diabelnie więcej niż wszelka statystyka wyborcza. Kiedy widzimy naszych ludzi maszerujących tysiącami przez ulicę, nie jest to nic innego jak mobilizacja do objęcia władzy.”

   Propaganda ma olbrzymią siłę i wpływa na masy często nieświadome tego procesu. Ulegają jej ludzie inteligentni i wykształceni. „Skutkiem ubocznym propagandy jest polaryzacja postaw, a więc umocnienie podziałów.” Oliver Thompson w „Historia propagandy”. Ten sam Olver Thomson napisał: Jednym ze sposobów dążenia do celu [celu propagandzisty -przyp. M.S.] jest utworzenie niewielkiej grupy w pełni "urobionych" i przekonanych fanatyków...Grupy [urobione przez propagandę] nie tylko same czują swoja odmienność, ale stają sie paranoicznie wrogie wobec innych.

   Te efekty obrabiania mózgów widać na forach i ma twetterze. Arena polityczna zamieniła się w zajadła walkę przypominająca czasy walki nazistów o władzę. Zamiast plakatów są memy, videa. Ale zajadłość, czarna propaganda, kłamstwa sączone do głów są nie mniejsze i nie mniej bezczelne niż te którymi operował Goebbels.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A skąd, @Marek Sternicki, ta papka została przepisana, i która zapewne po własnej adaptacji?

   valenty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Natomiast już zagadnienie, że szacowny Times ma może i jakieś lewicowe skłonności, a chociaż widzę rzadkie, to jednak wcale nie oznacza tego zasadniczego, że na forum Timesa są lewicowi nawiedzeni...rozwiń całość

   Natomiast już zagadnienie, że szacowny Times ma może i jakieś lewicowe skłonności, a chociaż widzę rzadkie, to jednak wcale nie oznacza tego zasadniczego, że na forum Timesa są lewicowi nawiedzeni i wprost z portfela PZPR. I którzy w tkance miękkiej mają melasę, zamiast intelekt. Ty, @Marek Sternicki, powróć raczej na forum GW, i właściwej zawartości Timesa nie zaśmiecaj lewicowym mułem! Albowiem, takim ewentualnym bankrutem to może tylko pozostać Twój organ GW, a nie, nasz Times! A co może i rzeczywiście nastąpić, i to po objęciu władzy przez PiS, jak zarazem, utraty dla GW finansów z budżetu. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak działa propaganda żydobolszewików - na podstawie tekstu wyżej.

   Andrzej Urbański (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 6

   to, cyt: "...pozornie to wywarzony człowiek, ale niestety owładnięty bardzo skutecznie, od czasów służenia Lechowi Kaczyńskiemu, propagandą prowadzoną przez tych braci bliźniaków"
   (Pisownia...rozwiń całość

   to, cyt: "...pozornie to wywarzony człowiek, ale niestety owładnięty bardzo skutecznie, od czasów służenia Lechowi Kaczyńskiemu, propagandą prowadzoną przez tych braci bliźniaków"
   (Pisownia oryginalna)
   No własnie. Pozornie wyważony, ale wpadł a sidła Kaczyńskich i taki wyważony już nie jest.
   Gdyby zbierał zegarki jak Nowak, kradł niczym dyrektor Elektrowni Jądrowej w budowie,
   knuł i podkładał świnię jak tłusty Misiek, pierdzielił jak Żakowski Lis i Michnik, to zapewne byłby swój człowiek. A tak masz babo placek, uległ Kaczyńskim.
   A dalej? Dalej jest jak zawsze, o faszystach i dyktaturach.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj prawda, prawda

   Lekarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   "Zydobolszewia" powiadasz?

   Musze przyznac ze strzal w 10-tke. Pierwsza "dama" kornhauser a dzidkowie kalksteina carski oficer i nazwisko wskazujace "na" urodzony w matce Rosyji, matce tego co to...rozwiń całość

   "Zydobolszewia" powiadasz?

   Musze przyznac ze strzal w 10-tke. Pierwsza "dama" kornhauser a dzidkowie kalksteina carski oficer i nazwisko wskazujace "na" urodzony w matce Rosyji, matce tego co to bedzie ruska ojczyzne doganial udajac ze mu kierunki swiata ze starosci i psychotropow sie popierniczyly .... Zawsze mozna sie wykrecic dragami..... jak lrzarza przylapia....

   BADANIA PSYCHIATRYCZNE NA WAZNE STANOWISKA PANSTWOWE MAJA BYC
   OBOWIAZKOWE, inaczej jest jak jest....SAME SWIRY RYJA SIE DO KORYTA!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   U mnie wyświetla się reklama z High Heels od Ryłko. Ale wraz z nimi i kopertówka, a to już przesada!

   Kaya (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Właśnie i taką przesadą jest rzeczona debata, jak również, indagowanie co chwilę przeróżnych osób o ich zdanie. I akurat, kiedy kolor biały jest białym, a nie żadnym innym.

   Mnie koń w organ...rozwiń całość

   Właśnie i taką przesadą jest rzeczona debata, jak również, indagowanie co chwilę przeróżnych osób o ich zdanie. I akurat, kiedy kolor biały jest białym, a nie żadnym innym.

   Mnie koń w organ myślenia nie kopnął, i mamie nie wypadłam z łóżeczka i wózeczka. I stąd, wiem, że debata jest w swej formie produktem idiotyzmu. Gdyż jaka to debata... kiedy tylko z ułożonymi pytaniami i odpowiedziami... gdzie prowadzący są wraz z micro słuchawkami pod włosami i w uszach.

   Nadto, jedna strona debaty rządziła już długi okres 8 lat, i co samodzielnie. No i co, ona teraz chce w tej debacie wskazać, że PO nie rządziła bo znowuż przeszkadzał „zły” i „upierdliwy” Kaczyński... że kolejną kadencję rządzić będzie jeszcze gorzej, lepiej, niż dotychczas... To przecież jest typowy absurd i partyjniacka propaganda, a nie rzeczowy rozsądek. Notabene, RP to przecież nie PRL wraz z PZPR!

   Właściwa debata to wyłącznie seans pytań słuchaczy i który tylko w formie: „Question and answer, step by step”. Natomiast każda inna forma debaty, to de facto konkurs na buzie, wypomadowane fachowym maquillage, i konkurs zewnętrznego odzienia z Coco Chanel czy Armani & Boss. Bo nawet nie przecież konkurs na trochę swobodnej elokwencji i retoryki. Notabene, czy uczestniczki debaty nie należałoby i sprawdzić pod kątem owych micro słuchawek? Technika WiFi jest techniką wyrafinowaną, a nawet i taki „Miś” umie z niej korzystać. Nikt z słuchaczy przecież nie chce słuchać podpowiedzi historycznej p. Jowity, a była za plecami ex prezydenta.

   Jak mój osobisty mężczyzna, miły mojemu sercu i ciału, ma zamiar dla mnie wyleasingować, i co w koszty jednoosobowej Spółki z o.o - 200-stu konną gablotę na czterech 24” alufelgach i wraz z przyczepnym do jezdni ogumieniem - to wtedy ja mam skromne własne życzenie. I jakie tylko odnośnie koloru bolida, jak i rodzaju stopu. Kolor gabloty ma nie być czerwonym, i nawet w żadnych niuansach, z kolei felgi mają być z dobrego stopu produkowanego w Europie, a nie w Azji.

   Sztab wyborczy p. Szydło nie podszedł z należną sobie starannością, więc do tak istotnego zagadnienia w debacie. Albowiem, on zgodził się, i niczym sztubak, na masę koloru czerwonego, i jeszcze do tego na komplet zardzewiałych felg stalowych.

   Osobiście wyrosłam już z tegoż okresu, kiedy stryjek mnie przynosił, i co po mszy w niedzielę, szarą tutkę z kolorowymi landrynkami, chcąc zarazem, załapać się na rasową szkocką z bufetu mojego taty, wtedy marynarz PLO, i na smakowity obiadek mojej mamy. Z kolei mój osobisty mężczyzna, miły mojemu sercu i ciału, męsko stanowi: w armii lepiej mieć wymagającego wodza i charakterem nawet złego, aniżeli przez lata tego wodza w ogóle nie mieć!

   Czas miniony, 8-letni rządu PO, to czas wystarczający na spełnienie wszystkich wcześniejszych obietnic, i danych ludowi. Jak także, i stosowny czas na wzost kondycji państwa i jego obywateli. Natomiast nastąpił de facto całkowity brak spełnienia tychże obietnic, jak i brak wzrostu kondycji. Za PO powstał horrendalny wzrost zadłużenia finansów i pauperyzacji wielu grup społecznych.

   Reasumując, nam się już znudziło wysłuchiwanie wyreżyserowanych rejterad i tyrad ze strony lady Kopacz. I jakie odnośnie, bajdurzenia w zakresie worków obietnic dla wszystkich, czy o osobistej fobii w materii „złego” Kaczyńskiego. Debaty nie oglądam, a zarazem klęski lady Kopacz. W tym czasie idę z moim miłym gdzieś daleko od projekcji video TVN.

   W dniu wyborów ja głosuję na PiS, bo jest wiele uczciwszym, sympatyczniejszym, i nie wspominając o jego właściwej mądrości. Z kolei mój osobisty mężczyzna, miły mojemu sercu i ciału, również wybierać będzie PiS, i to z racjonalnych męskich powodów i stanowienia. I który w dodatku mówi, jakby mógł, to wtedy drugi głos dałby na Kukiz, lecz już nigdy na żadne PO czy na NowoczesnaPO. No tak, również mój mężczyzna nie lubi czerwonego i nie konkretnych osób.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama