Prezes Hali Ludowej: Nie możemy zabronić ludziom chłodzenia...

  Prezes Hali Ludowej: Nie możemy zabronić ludziom chłodzenia się w fontannie

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prezes Hali Ludowej: Nie możemy zabronić ludziom chłodzenia się w fontannie
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Fot. K. Czaja/Hala Stulecia

  Specjalny pokaz fontanny multimedialnej we Wrocławiu wywołał wiele emocji. Przypomnijmy, że w ostatnią sobotę podczas pokazu część osób wchodziła i brodziła w fontannie, a niektórzy nawet wprowadzali tam wózki z dziećmi i rowerki... Cześć Czytelników jest oburzona na organizatorów, że do tego dopuścili, inni na zachowanie samych uczestników tego widowiska. - Nie możemy zabronić ludziom chłodzenia się w fontannie - komentuje prezes Hali Ludowej - Bartłomiej Andrusiewicz.
  ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA: SPECJALNY POKAZ FONTANNY MULTIMEDIALNEJ NA STULECIE HALI LUDOWEJ

  Bartłomiej Andrusiewicz tłumaczy, że nie ma zamiaru ogradzać fontanny (przypomnijmy, że jeszcze w 2011 roku stał wokół niecki płot - przyp. red.) ani kategorycznie zabraniać kontaktu w wodą. - Nie ma nic złego w tym, że ludzie zamoczą sobie nogi siedząc przy fontannie podczas oglądania pokazu - tłumaczy prezes Andrusiewicz.

  PRZECZYTAJ: POKAZ FONTANNY MULTIMEDIALNEJ: LIST CZYTELNIKA KTÓRY ZARZUCA ORGANIZATOROM BŁĘDY

  - Jest pełne przyzwolenie na to. Tak wyglądają również podobne pokazy na zachodzie Europy i nikt nie robi tutaj problemów. Problem w tym, że we Wrocławiu ludzie zdecydowanie przekraczają granice. Podczas ostatniego pokazu widzieliśmy jak wchodzą z wózkami dziecięcymi do niecki, a także robią wszystko, by podejść jak najbliżej do dysz fontanny. To szokujące, że dorośli ludzie nie mają świadomości, jak bardzo jest to niebezpieczne. W dodatku dają zły przykład dzieciom obecnym na pokazie - komentuje Andrusiewicz.

  CZYTAJ TEŻ: POKAZ FONTANNY MULTIMEDIALNEJ: LIST CZYTELNIKA KTÓRY BRONI ORGANIZATORÓW


  Jego zdaniem problemu nie może w 100 procentach rozwiązać ochrona, która oczywiście jest na miejscu i interweniuje, gdy tylko widzi takie sytuacje. - Niestety nie są to wyjątki na zasadzie jedna osoba na tysiąc, a raczej jedna na dwadzieścia osób - martwi się prezes Andrusiewicz i apeluje o rozsądek do osób odwiedzających fontannę w ramach pokazów. Nie jest bowiem możliwe, by to miejsce było podczas pokazów obstawione przez setki ochroniarzy. Zresztą zapewne wywołałoby to mieszane uczucia wśród odwiedzających.

  Bartłomiej Andrusiewicz argumentuje także, że nie po to walczył o przyciągnięcie wrocławian i turystów na Pergolę, fontannę i w okolice Hali Ludowej, żeby teraz obstawiać to miejsce ochroną. Tym bardziej, że na co dzień nie ma żadnych problemów z osobami odwiedzającymi to miejsce. Ludzie przychodzą z kocami, leżakami, spędzają tu wolny czas, czytają i chłodzą nogi w niecce fontanny.

  Przypomnijmy, że teren na którym odbywają się pokazy fontanny formalnie należy do Zieleni Miejskiej. To ta instytucja odpowiada za zatrudnienie służb ochroniarskich, które między innymi nadzorują pokaz. Jednak działania te są prowadzone w porozumieniu z Halą Ludową.

  Czytaj także

   Komentarze (15)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   panowie zarządcy od Hali Ludowej !

   Dominika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   doprowadzcie do tego ,aby własciciele psów wraz ze swymi pociechami nie mieli wstępu na teren pergoli i terenu wokół fontanny ! Mam przykre doświadczenie z ostatniej niedzieli (19.05 . godz 14-16 )...rozwiń całość

   doprowadzcie do tego ,aby własciciele psów wraz ze swymi pociechami nie mieli wstępu na teren pergoli i terenu wokół fontanny ! Mam przykre doświadczenie z ostatniej niedzieli (19.05 . godz 14-16 ) kiedy własciciele czworonogów pozwalali im załatwiać swe potrzeby pod kolumnami pergoli czy ścieżce wokół basenu fontanny .Nikt z nich nie pomyślał aby te "grubsze "psie potrzeby usunąć za swym pupilem .LUDZIE ,gdzie nam do EUROPYzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jeśli chłodzą się kobitki to jestem za

   menszczyzna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   Jesli chłodzą się kobitki bez staników to jestem za, w innych przypadkach powinno to być zakazane

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jest rozwiazanie

   pabloDW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   nalejcie do wody chemii - jak zacznie im zlazic z d*** skora to sie szybko naucza :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zapłacisz?

   Vnc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

   Zapłacisz za leczenie poparzeń tych, którzy nie wchodzili, a siedzieli grzecznie na trawce i zawiał na nich wiatr unoszący tą chemię?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIE PRZESZKADZA MI

   JAK KTOŚ CHŁODZI SIĘ W FONTANNIE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   ROWERZYŚCI I LUDZIE PIJĄCY PIWO NA ŁAWKACH TEŻ MI NIE PRZESZKADZAJĄ. A KOMU MOGĄ PRZESZKADZAĆ - WYŁĄCZNIE MŁODYM DEWOTOM, KTÓRZY UWAŻAJĄ, ŻE POLSKA TO WOLNY KRAJ I MUSI W NIM PANOWAĆ HITLEROWSKI...rozwiń całość

   ROWERZYŚCI I LUDZIE PIJĄCY PIWO NA ŁAWKACH TEŻ MI NIE PRZESZKADZAJĄ. A KOMU MOGĄ PRZESZKADZAĆ - WYŁĄCZNIE MŁODYM DEWOTOM, KTÓRZY UWAŻAJĄ, ŻE POLSKA TO WOLNY KRAJ I MUSI W NIM PANOWAĆ HITLEROWSKI PORZĄDEK - TAKICH MŁODYCH LUDZI JEST CORAZ WIĘCEJ zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dokładnie się zgadzam

   Najwięcej takich dewotów jest na nowobogadzkich osiedlach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Najtrudniej mieszka się z takimi ludźmi. Uważają oni, że jak przepracowali w Londynie na zmywaku 5 lat to świat należy do nich, bo wszystko widzieli. Swoje stresy przenoszą po przyjechaniu do...rozwiń całość

   Najtrudniej mieszka się z takimi ludźmi. Uważają oni, że jak przepracowali w Londynie na zmywaku 5 lat to świat należy do nich, bo wszystko widzieli. Swoje stresy przenoszą po przyjechaniu do Polski. Najgorzej jest na tych nowobogackich osiedlach, gdzie każdy debil kłóci się z sąsiadem np. że pali papierosy, ale grilla. To banda debili. Ci ludzie to studenci nawet i biznesmeni. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Widać Gazeta Wrocławska vel Robotnicza intensywnie promuje i premiuje pana Andrusiewicza

   nepota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   Co robi prezes Andrusiewicz:

   - komentuje
   - tłumaczy
   - martwi się
   - apeluje
   - argumentuje

   Wartością dodaną jest sam fakt bycia. BYĆ, pachnąć i póki się JEST, co miesiąc pensję inkasować...rozwiń całość

   Co robi prezes Andrusiewicz:

   - komentuje
   - tłumaczy
   - martwi się
   - apeluje
   - argumentuje

   Wartością dodaną jest sam fakt bycia. BYĆ, pachnąć i póki się JEST, co miesiąc pensję inkasować (duuużo pieniążków z naszych kieszeni).
   Zdjęcie u góry mówi o Andrusiewiczu wszystko. Jedno zdjęcie zastępuje tysiąc słów. Megalomania, rozbuchane ego, samouwielbienia, Ja i Ja, zysk (dla siebie) za wszelką cenę, ale też mściwość i pamiętliwość (to tylko niektóre z nich). Dandys.
   Cech i określających je słów stricte zawodowych, kompetencji menadżerskich nie wymieniłem celowo. Bo ich nie znajduję. Ani na tym zdjęciu ani na co dzień.
   Rozmyte tło (Hala) i ostry pierwszy plan (Pan Prezes Andrusiewicz).
   Hala Ludowa nieistotna, nieostra, jest bo jest, ot pokazana dla podkreślenia ważności i prestiżu urzędu, osoby Andrusiewicza. Najważniejszy jest Prezes. Reszta się nie liczy. Podstawowa umiejętność - jak BYĆ i się utrzymać by dalej BYĆ.
   Wielka głowa jak u Lenina z czołową łysiną (zapewne od intensywnego myślenia), nienagannie skrojony garnitur, modne okulary i sztuczna biel zębów. Wyćwiczony uśmiech imitujący szczerość i otwartość rodem z McDonaldsa - kwintesencja Andrusiewicza.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   facet

   Krasnal Adamu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   "robią wszystko, by podejść jak najbliżej do dysz fontanny. To szokujące, że dorośli ludzie nie mają świadomości, jak bardzo jest to niebezpieczne"

   Bez niebezpieczeństwa nie ma zabawy ;)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   LUDZIE ZAPOMNIELI

   PO CO WYMYŚLONO FONTANNY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 19

   OTÓŻ WYŁĄCZNIE DO OCHŁODY LATEM. W KAŻDEJ FONTANNIE NA ŚWIECIE MOŻNA PŁYWAĆ I KĄPAĆ SIĘ - ALE NIE W POLSCE.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !

   Lukasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

   Fontanna (wodotrysk) – urządzenie wodne, najczęściej ozdobne, wyrzucające pod ciśnieniem wodę z dysz lub dyszy. Jest jednym z elementów tzw. małej architektury.
   I wcale nie służy do pływania...rozwiń całość

   Fontanna (wodotrysk) – urządzenie wodne, najczęściej ozdobne, wyrzucające pod ciśnieniem wodę z dysz lub dyszy. Jest jednym z elementów tzw. małej architektury.
   I wcale nie służy do pływania od tego są baseny!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   test

   test (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   test

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przykro mi to pisać, ale to typowo polska mentalność.

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 4

   Niestety, ale żyję w chorym kraju. Jeżeli się czegoś nie zakaże pod groźbą kary, nie ogrodzi płotem/drutem kolczastym/ betonowym murem to ludzie nie rozumieją, że pewnych rzeczy nie należy robić....rozwiń całość

   Niestety, ale żyję w chorym kraju. Jeżeli się czegoś nie zakaże pod groźbą kary, nie ogrodzi płotem/drutem kolczastym/ betonowym murem to ludzie nie rozumieją, że pewnych rzeczy nie należy robić. Przecież dyrektor ma 100 % rację porównując nas do krajów zachodniej europy. Tam ludzie znają umiar i SAMI Z SIEBIE wiedzą, że podchodzenie z dzieckiem do dyszy z której pod ogromnym ciśnieniem wylatuje woda to głupota. Następnie gośc "Szuwarek", zapytał czy " A czy Pan Prezes gwarantuje, że woda w fontannie odpowiada normom sanitarno - epidemiologicznym? . Oczywiscie, ze nie jest to woda zdatna do użytku jako np. basenowa czy tym bardziej do picia. LUDZIE! ZACZNIJCIE WRESZCIE SAMI MYSLEĆ, BO WŁADZA WSZYSTKIEGO ZA WAS NIE ZROBI!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nic nie możemy

   Szuwarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 28

   Nie możemy np. zabronić niektórym prezesom bycia idiotami.
   "Nie ma nic złego w tym, że ludzie zamoczą sobie nogi siedząc przy fontannie podczas oglądania pokazu - tłumaczy prezes Andrusiewicz.". A...rozwiń całość

   Nie możemy np. zabronić niektórym prezesom bycia idiotami.
   "Nie ma nic złego w tym, że ludzie zamoczą sobie nogi siedząc przy fontannie podczas oglądania pokazu - tłumaczy prezes Andrusiewicz.". A czy Pan Prezes gwarantuje, że woda w fontannie odpowiada normom sanitarno - epidemiologicznym?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   p

   p (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

   Listości .... człowieku, ochłoń. Daj se spokój, jak coś lub ktoś Cię denerwuje to nie czytaj.

   Nie rozumiem po co redakcja pozwala pod każdym artykułem lub newsem komentować, ile byłoby spokojnie...rozwiń całość

   Listości .... człowieku, ochłoń. Daj se spokój, jak coś lub ktoś Cię denerwuje to nie czytaj.

   Nie rozumiem po co redakcja pozwala pod każdym artykułem lub newsem komentować, ile byłoby spokojnie gdyby taka możliwość jednak była wyłączona.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SPRAWDŹ CEPIE

   STAN WODY U SIEBIE W DOMU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

   BO CHYBA COŚ TY NIE BARDZO

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama