Menu Region

Test trzecioklasisty OBUT 2013 za trudny? Rodzice narzekają

Test trzecioklasisty OBUT 2013 za trudny? Rodzice narzekają

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

red

44Komentarze Prześlij Drukuj
We wtorek przeprowadzony został test trzecioklasisty 2013 - OBUT. Po nim pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Czy faktycznie był on za trudny dla dzieci?
Rodzice twierdzą w większości przypadków, że poziom sprawdzianu odbiegał od tego, czego uczą się ich dzieci w szkole.

"Mój syn zadzwonił w przerwie i płakał - był tak roztrzęsiony, że wątpię czy na matmie cokolwiek napisze. żałuję, że go puściłam " - pisała jeszcze przed zakończeniem sprawdzianu matka.

"Typowy test aby od najmłodszych lat przygotować dzieci do " wyścigu szczurów" . Ja się nie stresuję jak napisała tak napisała wcale nie musi być na czele tego wyścigu. - twierdzi ola.

A jaka jest Wasza opinia?

Więcej w serwisie NaTablicy.pl

44

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

to jest jakas patologia

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xxx (gość)  •

stresują tylko dzieci zrobić panu giertychowi test od niego to się zaczelo

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pytanie dyrektora SP-4 Ruda Śląska o edycję OBUT-u 2014

+3 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

grażynakukielka@wp.pl (gość)  •

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Józefa Lompy w Rudzie Śląskiej pyta o edycję OBUT-u 2014. Do tej pory nie pojawiły się informacje, a bardzo zależy mi żeby uczniowie wzięli udział w tym Sprawdzianie wiedzy. Pozdrawiam Grażyna B. Kukiełka

odpowiedzi (0)

skomentuj

ACH TEN OBUT

+10 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

OLALA (gość)  •

Wszyscy krzyczą, hałasują, dokładnie jak rok temu i na tym będzie koniec. Za rok nic się nie zmieni. Będzie OBUT 2014, znowu będzie klapa, znowu będzie krzyk, a potem będzie OBUT 2015 itd. Dlaczego tak jest? Dlatego, że zwykły Polak nic nie może. Nic! Jego głos nie będzie brany pod uwagę. TAK TO JUŻ JEST. CI NAJWAŻNIEJSI nie mają empatii. Pytanie, czy wiedzą co to jest? Pewno jeszcze nie doszli do literki"e".

odpowiedzi (0)

skomentuj

Klapa!!!

+8 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mama (gość)  •

Mój syn jest bardzo dobrym uczniem. Ma same 5 i 6 a z testu niestety 9/18 i 10/18. Sama nauczycielka uznała, że test był za trudny. Po co to w ogóle jest robione?

odpowiedzi (0)

skomentuj

test trzecioklasisty

+12 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

asik (gość)  •

czy test trzecioklasisty może być otwarty czy powinien być w obecności piszących

odpowiedzi (0)

skomentuj

PROSTY test

+7 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jedna z mam (gość)  •

Moja córka od początku oceniała test jako BANALNY (uczennica rzędu 4-5) DUŻO łatwiejszy niż próbny! Przyznam, że czytając Państwa opinie nie za bardzo jej dowierzałam. Ale wynik, który otrzymała potwierdził jej słowa - maksymalna ilość punktów z matematyki i maksymalna z polskiego...!!! Dodam, że córka dopiero rano 21 maja uświadomiła nas- Rodziców o teście wymuszając galowy strój więc o żadnym dodatkowym przygotowaniu nie było mowy! Więc może wiele zależy jednak od szkoły i wdrożonego w niej poziomu nauczania??? Pozdrawiam

odpowiedzi (0)

skomentuj

obut do kosza

+15 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mama nauczycielka (gość)  •

Mój syn uczeń piatkowy - 12 z matematyki i 9 z j.polskiego. Nie wiem czemu miał służyć ten test ! Był bardzo trudny. Skoro nie radziły sobie dzieci zdolne, to co dopiero dzieci z trudnościami. Dla mojego dziecka tragedią był ten sprawdzian, zaczyna się martwić czy przejdzie do następnej klasy, bo tak słabo napisał. Uważam też, że było zbyt mało czasu. Dla wszystkich dzieci to była porażka, szczególnie dla wrażliwych, które martwią się tak słabymi wynikami. Bardzo interesuje mnie kto układał pytania, niech sam się głęboko zastanowi nad swoim powołaniem, może warto zmienić zawód. Pozdrawiam wszystkich, szczególnie trzecioklasistów, którzy mieli okazję przekonać się, że ekspert to też człowiek i może być niedouczony.

odpowiedzi (0)

skomentuj

kolejny test

+18 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zdenerwowana (gość)  •

To jest skandal. Moja corka cały czas 5 i 6 na teście z polskiego uzyskała 9/18 z matematyki 7/18. Dyrektorzy szkół powinni najpierw nas zapytać czy wyrażamy zgodę na nieobowiązkowy przez MEN sprawdzian ,zresztą kolejny w klasach 3.!!!!!!!!!Serwis na tablicy zawierał prawie 300 opinii negatywnych opinii nauczycieli i rodziców dot. tego testu -niestety jest on niedostępny nie wiadmo czemu !!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

test trzecioklasisty

+25 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mama (gość)  •

Moja córka piątkowo-szóstkowa otrzymała 12/18 pkt (ocena 3) z j. polskiego a 8/18 (ocena 2) z matematyki. Pani wychowawczyni stwierdziła, że z testem poradziły sobie tylko te dzieci, które umiały pokombinować, tzn. 2 osoby na 24. Moja córka ma bardzo dużą wiedzę poza programem, na "kangurze" w tym roku uzyskała 82 pkt, ale niestety jej wiedza nie przydała się na teście. Mogę zatem sądzić, że wyniki testu nie odzwierciedlają wiedzy i umiejętności uczniów, lecz kombinatorstwo.

odpowiedzi (0)

skomentuj

OBUT, a podstawa programowa i myślenie dzieci.

+13 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

p.n. (gość)  •

Zgadzam się z nauczycielkami, na tym teście dzieci przeciętne i słabe nie mają szans. Nie mówiąc już o tych z problemami. Sama pracuję w szkole, więc wiem o czym mówię. Bajka filozoficzna, z możliwością interpretacji na wielu poziomach, na teście dla trzecioklasistów - to nieporozumienie. W szkole próbujemy nadążyć za tego typu zadaniami, których w podręcznikach nie ma, jednak to nie są wymagania zalecane przez podstawę programową, która nakazuje odciążyć dzieci już od 1 klasy, więcej się bawić. Treści realizowane w podręcznikach, w porównaniu do tego co było dawniej są bardzo okrojone, ale za to testy i wszelkie sprawdziany są o wiele trudniejsze. Nie są one również na miarę możliwości dziecka przeciętnego, czy tego z deficytami, które "dzięki" takim rankingom tracą motywację do jakiejkolwiek pracy, ponieważ i tak nie dadzą rady.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »