Prawybory 2015: Iwona Krawczyk (PO) wygrała w okręgu...

  Prawybory 2015: Iwona Krawczyk (PO) wygrała w okręgu legnickim

  Wywiad nadesłany przez laureatkę

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prawybory 2015: Iwona Krawczyk (PO) wygrała w okręgu legnickim
  1/2
  przejdź do galerii

  ©archiwum prywatne

  Iwona Krawczyk (Platforma Obywatelska) zajęła pierwsze miejsce w naszych Prawyborach 2015. Kandyduje do sejmu z okręgu legnickiego.
  Znalazła się Pani w gronie laureatów plebiscytu Prawybory do Sejmu i Senatu. Jakie to uczucie?

  Jestem szczęśliwa, cieszę się bardzo i pomimo że nie jest to jednoznaczne z uzyskaniem mandatu poselskiego (uśmiech), to pokazuje, że w moim środowisku dostrzegane są rezultaty mojej pracy i relacje, które zbudowałam. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że we wszystkim, co robię oddaję się na maksa. Nie zadowala mnie bylejakość. Każde moje działanie, każdy projekt jest najważniejszy. Nie ma dla mnie spraw błahych, bo za każdą sprawą stoi człowiek.

  Zatem kandyduję, bo…

  …mam 28-letni dorobek zawodowy jako nauczyciel, dyrektor szkoły średniej, prezes strefy ekonomicznej i przede wszystkim samorządowiec.
  Od 2010 roku jestem radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Kandyduję z okręgu legnicko- jeleniogórskiego, w którym mieszkam i zawsze mieszkałam. Znam jego bolączki i utożsamiam się z jego potrzebami. Ważne jest, aby zmniejszyć dysproporcję w jakości życia pomiędzy mieszkańcami aglomeracji i małych miejscowości, równoważyć rozwój regionu, wykorzystując jego wszystkie atuty, lokalny potencjał. To się już dzieje. Dolny Śląsk zmienił się nie do poznania. Wciąż są jednak obszary, zagadnienia wymagające większego impulsu, niemożliwego bez rozwiązań legislacyjnych. Takie właśnie decyzje zapadają w parlamencie.

  Obszary Pani działalności to…
  …gospodarka, edukacja i nauka. Pozyskuję i lokuję inwestorów na terenie objętym statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przez ostatnie 6 lat wydałam 37 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Wysokość nakładów inwestycyjnych tych projektów to prawie 1,1 mld zł. Nastąpił znaczący wzrost zatrudnienia o prawie 100 proc., do ponad 7 tys. miejsc pracy w chwili obecnej. Zrealizowałam zadania infrastrukturalne na kwotę ponad 6,5 mln zł.

  Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że wszystko, co robię, robię na maksimum możliwości

  Pani oczkiem w głowie jest...

  …kształcenie zawodowe. Łączę potencjały: gospodarczy, edukacyjny i naukowy dla potrzeb stworzenia oferty edukacyjnej odpowiadającej zapotrzebowaniu na konkretnym rynku pracy. Stworzyłam pierwszy w Polsce Strefowy Klaster Edukacyjny i Uniwersytet Zawodowy dla Gimnazjalistów. Otworzyłam trzy klasy pod patronatem strefy ekonomicznej: w Kamiennej Górze, Jeleniej Górze i Lubaniu. Kompetencje zdobyte przez uczniów tych klas pozwolą im zdobyć pożądany na rynku pracy zawód i dobrze płatną pracę. Zależy mi, aby pasja młodych ludzi stawała się ich zawodem.

  Satysfakcja pojawia się gdy...


  …dobrze wiem, że nie wystarczy, że jestem. Ważne jest, aby moje działanie było na tyle skuteczne, by mogło pomóc, poprawić, naprawić, sprawić radość. Jeszcze ważniejsze jest to, żeby moja aktywność była pozytywnie postrzegana bez związku z kalendarzem wyborczym. Nie ma spraw małych, wszystkie zasługują na zainteresowanie i wsparcie. Tak samo angażuję się w działalność ludowych klubów sportowych, ochotniczych straży pożarnych, kół wiejskich, jak i w strategię rozwoju Dolnego Śląska.

  Lubię, gdy…


  …moi rodzice, córka, syn i 6-letni wnuk Adaś są przy mnie. Chwile te są dla mnie bezcenne, wtedy cały świat jest nasz.

  Wywiad nadesłany przez laureatkę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama