Zagłębie Lubin nie przespało przerwy na mecze reprezentacji

Podopieczni Piotra Stokowca okres w którym swoje mecze rozgrywały kadry narodowe wykorzystali na zregenerowanie sił i doszlifowanie elementów taktycznych.

Aby nie wypaść z rytmu meczowego sztab szkoleniowy „Miedziowych” zaplanował sparing z czeskim Slovanem Liberec, który rozegrany został w miniony piątek. Lubinianie wygrali go 3:0, po bramkach zawodników, którzy ostatnio nie dostawali zbyt wielu minut w Ekstraklasie.

Gola na 1:0 strzelił z rzutu karnego Jan Vlasko, który od meczu z Lechem Poznań (14 sierpnia – przy. PJ) zmagał się z urazem. Co prawda w przedostatniej kolejce z Lechią dostał pół godziny, a w derbach Dolnego Śląska kolejne dziesięć, ale dopiero teraz wyszedł w podstawowym składzie i grał do 75 min. Na 2:0 podwyższył Adrian Błąd, a wynik meczu ustalił Arkadiusz Woźniak – czyli zawodnicy, którzy ostatnio zwyczajnie przegrywali walkę o miejsce w składzie.

- Wiadomo, że w przerwie na reprezentacje nie ma rozgrywek ligowych, dlatego ze Slovanem zagraliśmy głównie po to, żeby podtrzymać dobrą formę w jakiej się ostatnio znajdujemy. Trener postanowił dać więcej minut tym, którzy ostatnio grali mniej. Mnie udało się strzelić bramkę, ale ciężko powiedzieć, czy dzięki temu zbliżyłem się jakoś do pierwszego składu. To pytanie do szkoleniowca – powiedział nam Adrian Błąd.

Sztab nie miał jednak do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych, ponieważ kilku z nich rozjechało się na mecze młodzieżowych reprezentacji Polski. Karol Żmijewski i Eryk Sobków brali udział w meczach kadry U-19, Jarosław Kubicki grał w turnieju czterech narodów, w którym udział bierze reprezentacja do lat 20, a w drużynie U-21, stanowiącą niejako zaplecze kadry seniorskiej, grali Jarosław Jach i Krzysztof Piątek. Wybór składu był zatem w pewnym sensie ograniczony, a na dodatek w trakcie meczu ze Slovanem urazu nabawił się Jakub Tosik.

- Uraz Kuby nie jest zbyt poważny. Na pewno nie spowoduje, że nie będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Górnikiem Łęczna, po ze spotkania z Pogonią i tak wykluczają go kartki - przypomniał Błąd.

Efekty pracy "Miedziowych" podczas przerwy na reprezentacje będzie można zobaczyć w najbliższy poniedziałek, kiedy to Zagłębie zagra w Szczecnie z tamtejszą Pogonią w ramach 13. kolejki Ekstraklasy.