W przyszłym roku żużla we Wrocławiu nie będzie! Sparta...

  W przyszłym roku żużla we Wrocławiu nie będzie! Sparta wycofa się z rozgrywek?

  Wojciech Koerber

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dokąd wyprowadzi się w przyszłym roku Betard Sparta Wrocław?

  Dokąd wyprowadzi się w przyszłym roku Betard Sparta Wrocław? ©Paweł Relikowski

  - Na 95 procent Betard Sparta Wrocław nie będzie mogła jeździć w kolejnym sezonie na Stadionie Olimpijskim - powiedział portalowi GazetaWroclawska.pl Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Wrocławia. Czy w związku z tym Sparta może wycofać się z rozgrywek?
  Dokąd wyprowadzi się w przyszłym roku Betard Sparta Wrocław?

  Dokąd wyprowadzi się w przyszłym roku Betard Sparta Wrocław? ©Paweł Relikowski

  Potwierdziły się nasze czarne przewidywania. W nowym sezonie wicemistrzowie Polski nie będą mogli korzystać z remontowanego z myślą o World Games 2017 Stadionu Olimpijskiego.

  Jacek Sutryk - dyplomatycznie, niejako z uwagi na powiedzenie "nigdy nie mów nigdy" - informuje, że stanie się tak na 95 procent. My natomiast możemy napisać, specjalnie nie ryzykując, że to stuprocentowy scenariusz.


  - Odbiory przebudowanego Stadionu Olimpijskiego przewidujemy na pierwszy kwartał 2017 roku - dodaje dyrektor.

  Tym samym nie zostanie spełniona obietnica złożona WTS-owi. Przypomnijmy, że miasto oraz firma Inter-System zapewniały wcześniej, że 1 lipca 2016 roku żużlowcy Betardu Sparty wrócą na swój obiekt. W związku z powyższym pierwsze mecze sezonu 2016 mieli odjechać na wyjeździe, a dopiero później rewanże u siebie, jeden po drugim. To już jednak nieaktualne.

  Czy wrocławianie ponownie skorzystają z częstochowskiej SGP Areny? Czas pokaże. Wiadomo, że tamtejszy Włókniarz zamierza powstać z kolan i na przyszły rok zgłosić drużynę do rozgrywek II ligi.

  A czy spartanie, z uwagi na swoją bezdomność i dodatkowe koszty z tytułu jazdy na obczyźnie, mogą liczyć na większe pieniądze z miasta? - Będziemy o tym rozmawiać, na pewno miałoby to swoje uzasadnienie. Chęci na pewno są - mówi Jacek Sutryk. Pytanie zatem, czy znajdą się też pieniądze.

  Miasto się broni, że opóźnienia na placu przebudowy spowodowane są m.in. wymogami konserwatora zabytków. I bez wątpienia nie jest to okoliczność ułatwiająca zadanie. Prawda jest też jednak taka, że ostatecznego projektu przebudowy nie ma, de facto, do dzisiaj. Dopiero niedawno okazało się, że do nowego oświetlenia zostaną jednak wykorzystane powstałe w 1978 roku jupitery, przy czym będą one dużo niższe niż obecnie.

  Czy Betard Sparta może nie przystąpić do przyszłorocznych rozgrywek? Teoretycznie jest to możliwe, ale nie po to przecież kontraktowano - i to na dwa lata - mistrza świata Taia Woffindena oraz ambasadora The World Games Macieja Janowskiego.

  - Jeżdżę tu już kilka sezonów, dokładnie pięć, i muszę powiedzieć, że z wielką przyjemnością - przekonywał nas przed tygodniem Woffinden. - Z klubem współpracuje mi się dobrze i nigdy nie wynikały z tej współpracy żadne kłopoty. Jeśli tylko potrzebowałem pomocy, w czymkolwiek, nigdy nie stanowiło to żadnego problemu. Dobry tor, fajni kibice, piękne miasto. Mój nowy kontrakt we Wrocławiu jest wyższy, ale bardzo, bardzo nieznacznie. Chodzi naprawdę o niewielką podwyżkę, bo pieniądze nie odgrywały tutaj najważniejszej roli. Oczywiście, są one ważne, ale ja nie żyję dla pieniędzy. I nie jestem najdroższym zawodnikiem w naszej dyscyplinie - dodawał 25-letni Brytyjczyk, champion globu z 2013 i 2015 roku.

  Czy sprawa jest patowa, a Sparta skazana na wygnanie? Może jeszcze nie do końca...

  Poniżej fragment rozmowy z honorowym prezesem WTS-u Andrzejem Rusko, którą przeprowadziliśmy w połowie września, przed meczami finałowymi z FOGO Unią Leszno.

  Jest Pan zbudowany tym, co się właśnie dzieje?

  Jeśli chodzi o stronę sportową, to realizujemy założenia w stu procentach albo i lepiej. To wszystko przypomina trochę 1993 rok, kiedy wspólnie z Ryśkiem Nieścierukiem budowaliśmy plan trzyletni. Przed trwającym sezonem zrobiliśmy podobnie. Chcieliśmy, aby otwarcie nowej areny w 2017 roku zbiegło się z dobrym wynikiem drużyny. Zimą poczyniliśmy ku temu przygotowania i dokonaliśmy odpowiednich transferów, by ten finał za dwa lata rzeczywiście był szczęśliwy.

  No i drużyna buduje się pięknie, nawet wyprzedza zakładane terminy. Gorzej z budową areny.

  Na kwestie Stadionu Olimpijskiego nie za bardzo mamy wpływ i z niepokojem spoglądamy na postęp robót.

  Bierzecie już teraz pod uwagę plan B, by cały kolejny sezon przejeździć w Częstochowie i to w taki sposób, jak Pan Bóg przykazał? Tzn. nie organizować u siebie wszystkich spotkań w drugiej części sezonu - jak zamierzaliście we Wrocławiu - lecz po prostu na przemian u siebie i na wyjeździe. Jest to możliwe logistycznie przy zgłoszeniu częstochowskiego klubu do rozgrywek II ligi.

  Na dziś nie przewidujemy takiego scenariusza.


  A jaki przewidujecie?

  Liczymy, że zgodnie z deklaracjami głównego wykonawcy remontu, firmy Inter-System, w czerwcu przyszłego roku powrócimy na Stadion Olimpijski.

  Czyli do połowy sezonu zamierzacie startować wyłącznie na wyjeździe, a później wyłącznie u siebie?

  Tak. Powtarzam, liczymy, że Inter-System wywiąże się ze swoich zobowiązań.

  A jeśli nie, to...

  To nie wiem, czy w ogóle będziemy przystępować do rozgrywek.  21 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Wrocławskiej

  Stadion Olimpijski we Wrocławiu - remont, 21.09.2015

  Stadion Olimpijski rozbierany powoli. Bo to zabytek (ZDJĘCIA, FILM)

  Link do głównego zdjęcia

  Stadion Olimpijski we Wrocławiu - remont, 21.09.2015 ©Paweł Relikowski  9 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Wrocławskiej

  Oto propozycje zmian na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu

  Tak zmieni się Stadion Olimpijski. Zobacz! (WIZUALIZACJE)

  Link do głównego zdjęcia

  Oto propozycje zmian na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu ©Wizualizacje Wrocławskich Inwestycji


  Czytaj także

   Komentarze (85)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przebudować miejski

   lops (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Trzeba by wyciąć pierwsze sektory od murawy i zrobić normalny tor żużlowy na Pilczycach wtedy stadion miałby mniejsze straty niż teraz . Nie ma się co oszukiwać w najbliższej i dalszej też...rozwiń całość

   Trzeba by wyciąć pierwsze sektory od murawy i zrobić normalny tor żużlowy na Pilczycach wtedy stadion miałby mniejsze straty niż teraz . Nie ma się co oszukiwać w najbliższej i dalszej też przyszłości nie ma opcji żeby na mecze Śląska przyszło więcej niż 15 tys ludzi. To jest jedyne wyjście z sytuacji żeby ten stadion żył i co niedziela coś się na nim działo. Jeśli dziś w remoncie skansenu jest planowe opóźnienie 9 miesięcy to będzie 12 miesięcy. W normalnych warunkach ktoś powinien za to wylecieć z roboty a tu spoko wszystko OK. Żenada !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rozwiązanie problemu.

   Wasz kibić z Jastrzębia - Zdroju (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Do Poznania też macie nie za daleko , a tam chyba stadion leży odłogiem . Może to by było czasowe rozwiązanie , bo szkoda byście musieli potem zaczynać od 2 ligi .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wszystko jasne!!!

   Macio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   Przecież wiadomo że firmie Inter System, jako głównemu udziałowcowi Śląska zależy żeby udupić sportowego konkurenta (jeśli chodzi o zabieganie o kibica) i nie ma interesu w tym (a wręcz przeciwnie)...rozwiń całość

   Przecież wiadomo że firmie Inter System, jako głównemu udziałowcowi Śląska zależy żeby udupić sportowego konkurenta (jeśli chodzi o zabieganie o kibica) i nie ma interesu w tym (a wręcz przeciwnie) by Sparta jechała we Wrocławiu. Ktoś tam pewnie sobie ubzdurał że jak żużla nie będzie to tłuszcza pójdzie oglądać drewniane wkłady w zielonych koszulkach. A taki ch.j! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   This is Sparta!!!

   Spartanin79 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 1

   bo trzeba sie kur..mac zebrac ruszyc pod gnojowisko wypierdka mamuta Dudka i dac do zrozumienia ze albo robia na miejskim albo na oporowskiej tor na rok! a jak nie to zrobić armagedon! Tak jak by...rozwiń całość

   bo trzeba sie kur..mac zebrac ruszyc pod gnojowisko wypierdka mamuta Dudka i dac do zrozumienia ze albo robia na miejskim albo na oporowskiej tor na rok! a jak nie to zrobić armagedon! Tak jak by to zrobili kibice WKS-u.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SPARTA

   Kibic SW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

   Dobrze powiedziane. Na Ratusz mości panowie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fani żużla , zostaliśmy wy.....ni przez elitę wrocławską

   GrubyRycho (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 2

   a jak nie wiecie przez kogo mamy korki w mieście , niepotrzebne forum muzyki , drogie bilety do zoo i mpk , brak miejsc postojowych w centrum a tylko płatne parkingi ,...rozwiń całość

   a jak nie wiecie przez kogo mamy korki w mieście , niepotrzebne forum muzyki , drogie bilety do zoo i mpk , brak miejsc postojowych w centrum a tylko płatne parkingi , niebotyczne zadłużenie Wrocławia to zwróćcie uwagę na porozklejane zdjęcia na słupach i latarniach to są ci na których ja na pewno nie będę głosował , to są sprawcy naszych nieszczęść !!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KOLEJNY SUKCES PLATFORMY I DUTKIEWICZA

   marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

   że na da

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czasowy tor

   Kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

   Chyba jedyne dobre rozwiązanie w tej sytuacji to ułożyć czasowy tor na stadionie Śląska. Tylko czy technicznie jest to wykonalne?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Głupki

   Lex (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   Tak wam Pani z PIS nie pasowała to mamy.... najgorsze że te aż w wyborach Też się przestraszycie..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie zdążą bo się na tym nie znają..

   głość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

   inter system przystąpił do prac radośnie bo kasę nową przytuli i raczej się nie spodziewał, ze taki kontrakt po prostu go przerasta. trza by po prostu prześwietlić te kadrę czy ma wymagane...rozwiń całość

   inter system przystąpił do prac radośnie bo kasę nową przytuli i raczej się nie spodziewał, ze taki kontrakt po prostu go przerasta. trza by po prostu prześwietlić te kadrę czy ma wymagane doświadczenie w prowadzeniu takich prac bo po rozpierniczu jaki zrobili to wątpie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mydlenie oczu

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

   Stadion zdemolowano a tu pisze się o wymogach konserwatora zabytków. Zasłanianie się konserwatorem zabytków jest co najmniej dziwne kiedy weżmie się pod uwagę jak jest przymykane oko na liczne...rozwiń całość

   Stadion zdemolowano a tu pisze się o wymogach konserwatora zabytków. Zasłanianie się konserwatorem zabytków jest co najmniej dziwne kiedy weżmie się pod uwagę jak jest przymykane oko na liczne wyburzenia zabytków we Wrocławiu. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama