Ważne
  Międzybórz: Projekt oczyszczalni nie przeszedł ostatniej...

  Międzybórz: Projekt oczyszczalni nie przeszedł ostatniej preselekcji

  Beata Samulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Międzyborzanie wciąż starają się o dofinansowanie z unijnych środków budowy oczyszczalni ścieków dla swojego miasta, na razie z negatywnym skutkiem.
  Projekt budowy oczyszczalni nie przeszedł ostatniej preselekcji w ramach naboru wniosków prowadzonego w trybie systemowym do działania "Infrastruktura wodno-ściekowa" Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Zarząd województwa przyznał międzyborzanom zaledwie 8 na 30 możliwych do uzyskania punktów odzwierciedlających wpływ projektu na realizację celów zapisanych w Strategii Rozwoju Woj. Dolnośląskiego, choć Międzybórz to jedyna na Dolnym Śląsku gmina miejsko-wiejska nie posiadająca własnej oczyszczalni. Burmistrz Kazimierz Warkocz poinformował, że wniosek o dofinansowanie inwestycji gmina składać będzie jeszcze do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Koszt budowy oczyszczalni wynosi około 6 mln. zł. W ramach RPO była szansa dofinansowanie na poziomie 62,37 proc.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo