Noc Laboratoriów z wrocławską policją. Tak pracują...

  Noc Laboratoriów z wrocławską policją. Tak pracują kryminolodzy (FILM, ZDJĘCIA)

  Grzegorz Demczyszak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Noc Laboratoriów z wrocławską policją. Tak pracują kryminolodzy (FILM, ZDJĘCIA)
  1/34
  przejdź do galerii
  Dzięki niecodziennemu wydarzeniu, jakim była Noc Laboratoriów, dolnośląscy Policjanci pokazali jak wygląda praca w laboratorium kryminalistycznym. Na co dzień jest ono niedostępne dla wrocławian.
  Pierwsza „Noc Laboratoriów” we Wrocławiu już za nami. Swoje podwoje dla odwiedzających otworzyło kilkanaście instytucji ze świata nauki, techniki i badań laboratoryjnych. Wśród nich, zwiedzającym zaprezentowało się także Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, prezentując na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu 12 swoich pracowni badawczych.

  ZOBACZ KONIECZNIE: Tłumy na pierwszej Nocy Laboratoriów we Wrocławiu (FILM, ZDJĘCIA)

  Rozmowy z funkcjonariuszami, policyjny sprzęt czy pokaz oględzin na symulowanym miejscu zbrodni, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających policyjne laboratorium.  Funkcjonariusze zaprezentowali m.in. sposoby zabezpieczenia śladów oraz oględzin miejsca zbrodni. Pokazali sprzęt i materiały kryminalistyczne, w tym również te używane przez policje z Czech i Niemiec, z którymi na co dzień laboratorium dolnośląskiej policji współpracuje.

  Goście mogli zobaczyć, jak powstaja portrety pamięciowe, a także poznać codzienną pracę funkcjonariuszy Izby Celnej, którzy oprócz swojego sprzętu, zaprezentowali także tresurę psów do wykrywania narkotyków.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama