Piłka ręczna. Polska - Finlandia 29:12 (13:8)

JG
Piotr Krzyżanowski
Polska - Finlandia 29:12 (13:8). Podopieczne Kima Rasmussena rozbiły w Lubinie niżej notowane rywalki aż 29:12

To był mecz do jednej bramki - dosłownie. Biało-czerwone znakomicie rozpoczęły eliminacje mistrzostw Europy, które w przyszłym roku rozegrane zostaną na parkietach w Szwecji. Polki ani przez moment nie dały złudzeń drużynie ze Skandynawii i pokonały ją różnicą aż 17 trafień, chociaż do przerwy niewiele zapowiadało tak wysoką wygraną.

- Nie ustrzegłam się błędów, dwie, trzy piłki puściłam za łatwo, ale cały mecz zagrałyśmy dobrze. W pierwszej połowie, troszeczkę może słabiej, ale w drugiej już było zdecydowanie lepiej. Finki grały typowy handball skandynawski, z którym miałyśmy początkowo mały kłopot. W drugiej połowie mocniej się spięłyśmy i to było widać na boisku - komentowała mecz nasza bramkarka Anna Wysokińska, która rozegrała bardzo dobre zawody. Najwięcej bramek w naszej drużynie rzuciła Patrycja Kulawińska (6).

W grupie 5. - oprócz Polek i Finek - są jeszcze Węgierki i Słowaczki. Awans na mistrzostwa wywalczą pierwsze dwie ekipu z każdej z siedmiu grup oraz najlepsze drużyny z trzecich lokat. Eliminacje zakończą się w czerwcu przyszłego roku. Kolejny mecz zagramy na wyjeździe 10.10 ze Słowacją.

Polska - Finlandia 29:12 (13:8)