Zagłębie w finale PP

Paweł Pluta
Zagłębie pokazało, że mistrzynie Polski też są do ogrania
Zagłębie pokazało, że mistrzynie Polski też są do ogrania Piotr Krzyżanowski
W ekstraklasie szczypiornistek nie ma mocnych na mistrzynie Polski - SPR Asseco BS Lublin, które wygrały w rundzie zasadniczej komplet 22 spotkań.

W tym dwukrotnie ograły Interferie Zagłębie Lubin.

W półfinale Pucharu Polski los zetknął lidera i wicelidera ekstraklasy, z tym że oba mecze wygrały lubinianki, i to one zagrają w finale.

Do rewanżowego meczu na własnym parkiecie podopieczne Bożeny Karkut przystępowały z sześciobramkową zaliczką, jaką wywalczyły w Lublinie (32:26). Biorąc jednak pod uwagę siłę ognia SPR-u, w rewanżu Zagłębie nie mogło być pewne swego.

W pierwszej odsłonie spotkania oba zespoły walczyły bramka za bramkę. Zarówno Zagłębie, jak i SPR prowadziły najwyżej różnicą dwóch bramek, odpowiednio 6:4 w 12. minucie i 10:12 w 23. minucie.
Na przerwę drużyny schodziły przy remisie 14:14, takim samym jak w pierwszym meczu.

Drugą połowę od celnego uderzenia rozpoczęły lubinianki, jednak w 40. minucie to ekipa gości wygrywała 18:16 i do szczęścia, czyli odrobienia strat, brakowało jej tylko i aż czterech bramek.
Jednak Zagłębie nie miało zamiaru ulec magii mistrzyń Polski. Bożena Karkut zawsze powtarzała, że zespół z Lublina to też tylko ludzie i można z nimi wygrać. Jej podopieczne uwierzyły w to tydzień temu i uwierzyły także w sobotę.

Na parkiecie pierwsze skrzypce grały Joanna Obrusiewicz i Karolina Semeniuk. Między słupkami dwoiła się i troiła Izabela Czarna. W efekcie, w 49. minucie po golu Aleksandry Jacek Zagłębie prowadziło 22:19. Lubinianki potrafiły zdobyć bramkę, grając w podwójnym osłabieniu. W 54. minucie gospodynie wygrywały już 25:21, choć ostatecznie skończyło się na zwycięstwie 25:24.
- To bardzo ważne, że w rewanżu również wygrałyśmy, bo to daje nam pewną przewagę psychologiczną nad drużyną z Lublina - podsumowała Bożena Karkut.