Zagłębie - Śląsk. Forenc: Pawełek to pozytywny gość...

  Zagłębie - Śląsk. Forenc: Pawełek to pozytywny gość [ROZMOWA]

  Piotr Janas

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Niedzielne derby Zagłębie - Śląsk będą również pojedynkiem bramkarzy-kapitanów. Obaj darzą się sporym szacunkiem. - Mariusza miałem okazję poznać osobiście i choć rozmawiałem z nim tylko przez kilka minut, to uważam, że jest bardzo pozytywnym, otwartym i chętnym do pomocy gościem. Sportowo także należy do ligowej czołówki - mówi o Mariuszu Pawełku bramkarz Zagłębie Konrad Forenc.
  Konrad Forenc, bramkarz Zagłębia Lubin

  Konrad Forenc, bramkarz Zagłębia Lubin ©fot. Piotr Krzyżanowski

  Jaka atmosfera panuje w Lubinie przed derbami?
  Wszyscy na ten mecz czekają. Zarówno my – piłkarze, jak i nasi kibice. Brakowało tych derbów ze Śląskiem. Co prawda na poziomie I ligi też mierzyliśmy się z lokalnymi rywalami, ale fani do spotkań z Miedzią Legnica czy Chrobrym Głogów nie podchodzili tak emocjonalnie. Wszyscy w Lubinie zgodnie twierdzą, że prawdziwe derby to są ze Śląskiem. Atmosfera na pewno będzie gorąca.

  Kto Pana zdaniem jest faworytem tego spotkania? Zagłębie gra ostatnio lepiej niż wrocławianie.
  To prawda, ale nie uważam, że jesteśmy jakimś murowanym faworytem do zwycięstwa. Musimy podjeść do tego spotkania w 100 proc.
  Skoncentrowani. Wiemy jakie są atuty drużyny z Wrocławia, ale tak samo oni na pewno znają nasze najsilniejsze strony. Mimo wszystko jestem dobrej myśli i wierzę, że przed własną publicznością zainkasujemy komplet punktów.

  A co powie Pan o swoim vis-à-vis w bramce Śląska Mariuszu Pawełku, który tak jak, Pan jest kapitanem swojego zespołu?
  Mariusza miałem okazję poznać osobiście i choć rozmawiałem z nim tylko przez kilka minut, to uważam, że jest bardzo pozytywnym, otwartym i chętnym do pomocy gościem. Sportowo także należy do ligowej czołówki. To bramkarz, który już niejednokrotnie udowadniał swoją wartość i wybronił sporo punktów dla drużyn w których występował, a grał także w klubach zagranicznych. To dobry kandydat na kapitana. Wiem, że od jego nazwiska powstało powiedzenie "puścić Pawełka", ale kompletnie się z tym nie zgadzam. Moim zdaniem to krzywdząca opinia.

  Utożsamia się Pan z kibicami Zagłębia. Czy to oznacza, że nigdy nie przyjmie Pan oferty gry w "zielono-biało-czerwonych" barwach?
  Nigdy... nie mów nigdy. Życie pisze różne scenariusze i nie wiadomo, jak potoczą się moje losy. Jestem zawodnikiem, który dla klubu w którym występuje daje z siebie 100 proc. umiejętności i zdrowia, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Dlatego też tego typu deklaracji wolałbym unikać, bo w historii wielu już było takich, co zarzekali się iż dla danego klubu nigdy nie zagrają, a potem musieli to wszystko odszczekiwać. W tym momencie jestem jednak w Zagłębiu i bardzo się z tego powodu cieszę. Ten klub dał mi bardzo wiele i chcę spłacić ten dług wdzięczności dobrą grą.

  ROZMAWIAŁ – Piotr Janas

  >

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   He , he ,he

   ilaM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pawełek to ciota.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama