Ważne
  Wrocław: 12 dni rocznie tracimy jeżdżąc głównymi ulicami...

  Wrocław: 12 dni rocznie tracimy jeżdżąc głównymi ulicami miasta

  Marcin Moneta

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  12 dni w roku tracą wrocławscy kierowcy, wybierając codziennie w drodze do pracy trasy główne - tak wynika z badania firmy NaviExpert, która na podstawie danych z nawigacji samochodowej, oraz z aut flotowych objętych monitoringiem obliczyła, ile moglibyśmy zaoszczędzić czasu, wybierając alternatywne trasy dojazdu.
  Wrocław: 12 dni rocznie tracimy jeżdżąc głównymi ulicami miasta

  ©Przemysław Wronecki

  Eksperci z Naviexpert badali czasy przejazdu przez dwa tygodnie od 15 do 26 kwietnia, w godzinach od 7 do 9 rano i od 15 do 18. Dane statystyczne obliczono na podstawie zmierzonych czasów kilkunastu tysięcy przejazdów.

  Efekt? Dla przykładu wybierając standardową trasę z Psiego Pola na Oporów przez centrum miasta kierowcy jadą o 24 minuty dłużej, niż gdybyśmy wybrali trasę alternatywną, pozwalającą na dojazd do celu podróży w znacznie krótszym czasie.

  - Tracimy tym samym 100 godzin w skali roku, co w przeliczeniu daje nam 12 i pół dnia roboczego przy założeniu, że pracujemy 8 godzin dziennie. Równie dobrze te 12 dni moglibyśmy zamiast w aucie, spędzić na urlopie - tłumaczy Katarzyna Przybylska z NaviExpert.

  Podobne wyniki dały pomiary na innych trasach z różnych krańców miasta. Także mieszkańcy podwrocławskich Radwanic, którzy codziennie przebijają się przez centrum Wrocławia w kierunku ulicy Lotniczej i z powrotem mogliby zaoszczędzić dziennie 15 minut, gdyby wybrali trasy alternatywne (np. trasa główna: Radwanice - Ignuta: Wrocławska - Opolska - Krakowska - Kościuszki - Małachowskiego - Piłsudskiego - Orląt Lwowskich - Braniborska - Plac Strzegomski - Legnicka - Lotnicza - Górnicza - Gwarecka; Przykładowa trasa - alternatywna na dystansie Radwanice - Ignuta: Wrocławska - Opolska - Krakowska - Podwale - Braniborska - Plac Strzegomski - Legnicka - Milenijna - Pilczycka - Kozanowska - Dokreska).

  Pozwoliłoby im to w skali roku zaoszczędzić 8 dni roboczych dotychczas traconych w aucie. Sam dojazd do centrum z osiedla Kosmonautów i z powrotem przy wyborze trasy alternatywnej omijającej korki i utrudnienia drogowe codziennie pozwala zaoszczędzić niemal 5 minut - wynika z wyliczeń NaviExpert. W przeliczeniu daje nam to ponad dwa dodatkowe dni robocze spędzone z kółkiem.

  A wy jak dojeżdżacie do pracy? Podzielcie się swoimi rozwiązaniami, podajcie trasy, na których nie stoi się w korkach. Czekamy na propozycje.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CB Radio i Obwodnica

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   I tyle w temacie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wr

   wr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   trasy alternatywne tzn przez osiedla spalając duzo wiecej paliwa? juz MPK i rowery nie sa srodkiem na korki?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dopiszcie ze artykuł sponsorowany...

   wrrr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   żenująca reklama.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo