Radnym sejmiku marzy się kariera

  Radnym sejmiku marzy się kariera

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Siedmiu radnych sejmiku chce być europosłami. Na listach będą Borys, Tutaj, Longawa i Drab.
  W tym tygodniu oficjalnie poznamy nazwiska pierwszych kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Ich przedstawienie zapowiada część partii politycznych.

  Wybory - przypomnijmy - odbędą się w czerwcu. Już wiadomo, że wśród tych, którzy powalczą o mandat europosła, nie będzie brakowało obecnych radnych dolnośląskiego sejmiku. W wyborach chce wystartować przynajmniej siedmiu z 36 radnych.

  Choć Platforma Obywatelska na razie oficjalnie ujawniła tylko swoją "jedynkę" (to Jacek Protasiewicz, obecny europoseł), to już wiadomo, że rekomendację partii dostanie także radny Jerzy Tutaj, dyrektor Przedsiębiorstwa Zamek Książ.
  - To bardzo dobry kandydat. Nastawiony na Europę - przekonują politycy Platformy i przypominają, że Jerzy Tutaj już raz chciał się o taki mandat ubiegać. Ale w 2004 r. bój o miejsce przegrał właśnie z Protasiewiczem.

  Sam Tutaj o swoim ewentualnym kandydowaniu nie chce rozmawiać.
  - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - ucina rozmowę na ten temat. Dodaje jedynie, że nazwiska oficjalnie pojawią się dopiero na początku kwietnia. To wtedy rada krajowa partii zatwierdzi listy kandydatów.

  Jarosław Charłampowicz, przewodniczący klubu PO w sejmiku (szefem sztabu wyborczego partii na Dolnym Śląsku) przekonuje jednak, że już w środę 4 marca w Platformie wszystko będzie wiadomo. Do tego dnia partia ta przyjmuje zgłoszenia chętnych do PE.

  Wśród nich ma znaleźć się również wicemarszałek Piotr Borys.
  - Jeżeli pojawi się taka propozycja, to się zgodzę - mówi Borys. Dodaje, że praca w Brukseli byłaby dla niego wyzwaniem i możliwością większego rozwoju. Zastrzega jednak, że na razie nikt z nim tej sprawy nie konsultował.

  Polskie Stronnictwo Ludowe na pewno postawi na sejmikowych radnych - Stanisława Longawę i Wojciecha Smolińskiego. Partia nie zdecydowała jeszcze, czy bój o fotel europarlamentarzysty stoczy też sam szef dolnośląskiego PSL, wicemarszałek regionu Tadeusz Drab.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama