Mój reporter: Czy przy ul. Księcia Witolda powstanie kino?

  Mój reporter: Czy przy ul. Księcia Witolda powstanie kino?

  Marcin Moneta

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mój reporter: Czy przy ul. Księcia Witolda powstanie kino?

  ©źródło: Arup

  Czy planowany jest remont jezdni oraz chodników przy ul. Księcia Witolda i co się dzieje z terenem, na którym kiedyś miało stanąć Multikino, a który teraz przypomina dżunglę w samym centrum miasta (parę kroków od Uniwersytetu Wrocławskiego i Rynku)? - pyta nasza czytelniczka Sandra Taronowska. Dla czytelniczki mamy dobrą i złą wiadomość. Pierwsza jest taka, że planowany jest remont chodnika przy ul. Księcia Witolda. Zła wiadomość jest natomiast taka, że w planach nie ma remontu jezdni a "dżungla" w centrum miasta najprawdopodobniej na razie nie zniknie. Właściciel terenu nie ujawnia żadnych planów dotyczących rozpoczęcia inwestycji w tym miejscu.
  Mój reporter: Czy przy ul. Księcia Witolda powstanie kino?

  ©źródło: Arup

  Odpowiedzi na pytania szukał nasz reporter, Marcin Moneta. W sprawie remontu nawierzchni przy ul. ks. Witolda wypowiedziała się Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Informacja jest dobra. Prace rozpoczną się w najbliższym czasie, ale nie będą dotyczyły samej nawierzchni ulicy, a tylko chodnika.

  - W tym roku w sezonie letnim planujemy wykonać naprawę chodnika po stronie Odry - na odcinku od mostu Sikorskiego do mostu Pomorskiego - w zakresie niezbędnym dla bezpieczeństwa ruchu pieszego.
  Chodnik po tej stronie jest dosyć mocno zdewastowany przez parkujące na nim samochody. W najbliższym czasie nie planujemy jednak poważniejszych prac remontowych na jezdni i po drugiej stronie chodnika, gdyż status i charakter tego miejsca ulegnie zmianie z uwagi na sprzedaż Kępy Mieszczańskiej - tłumaczy Ewa Mazur i dodaje, że odcinek między mostami Uniwersyteckim a Pomorskim był modernizowany kilka lat temu w związku z budową Mariny i nie wymaga aktualnie prowadzenia żadnych prac naprawczych.  Jeśli chodzi o nieruchomość pod adresem księcia Witolda 25, to tu niestety konkretów brak. Teren ten rzeczywiście jest jednym z największych nieużytków w centrum miasta. Od lat 70. do lat 90. funkcjonowało tutaj sztuczne lodowisko Torpiast, wzorowane na warszawskim Torwarze. Później zostało zlikwidowane, a teren sprzedano. Od tego momentu właściciele zmieniali się kilka razy, tak jak zmieniały się koncepcje zagospodarowania tego miejsca.

  Jeszcze w latach 90. przygotowywane były pierwsze projekty budowy tam Multikina dla M-INVESTMENTS - grupy inwestycyjnej realizującej obiekty sieci ITI-UCI MULTIKINO. Obiekt miał mieć 10 sal kinowych na w sumie ponad 2700 widzów. Później te plany kontynuował kolejny właściciel - spółka Multikino z grupy ITI. Z planów ostatecznie nic nie wyszło, a działkę kupiła firma Apsys.

  Wtedy pojawiła się koncepcja budowy na tym dużym terenie galerii handlowej. Powstało nawet kilka wizualizacji w tej sprawie. Żadna budowa na działce jednak nie ruszyła, mimo że zarządzeniem prezydenta miasta z 2010 roku inwestycja powinna się rozpocząć do marca 2011 roku a zakończyć w grudniu 2012.

  Firma Apsys pytana przez nas o sprawę unika jakichkolwiek komentarzy:
  - Zgodnie z polityką firmy Apsys, nie udzielamy informacji na temat projektów w trakcie realizacji przed uzyskaniem wszystkich wymaganych prawem decyzji administracyjnych. Na chwilę obecną możemy jedynie potwierdzić, iż jesteśmy właścicielem terenów przy ulicy Księcia Witolda we Wrocławiu - tłumaczy Olga Bukała z firmy Apsys.


  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żadna budowa na działce jednak nie ruszyła, mimo że zarządzeniem prezydenta miasta z 2010 roku inwe

   :-) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 15

   Dlaczego więc nie egzekwuje się od odpowiedzialnych nierespektowania zarządzenia? Mamy nieużytki 400 metrów od rynku...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy przy ul. Księcia Witolda powstanie kino?

   postepowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14

   odpowiedz magistratu: nie, powstanie Biedronka a jak sie nie podoba to przeprowadź sie do Łodzi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   taa

   taa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 16

   No i wyremontują chodnik dla parkujących tam samochodów. Przynajmniej kierowcy będą zadowoleni.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bzdury

   Rabin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

   To lodowisko zlikwidowano na początku lat 80, potem był tam parking ZOMO.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Parking

   Mario (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 10

   Najlepiej jakby parking piętrowy tam powstał.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   D. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

   Parking byłby wybawieniem, ale wiadomo przecież, że nie powstanie to zbyt atrakcyjna działka :/ Pewnie zbudują tam kolejny "apartamentowiec" albo hotel.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   helios nie wystarczy? w dobie telewizji osobistej inwestowanie w kina chyba nie najlepszym pomysłem.

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 13

   a nad terenem wisi od dawna jakas klątwa,bowiem kazde przedsiewziecie na nim konczy sie klapa od budowlanych poczynajac

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama