Będzie odszkodowanie za stadion?

  Będzie odszkodowanie za stadion?

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Krajowa Izba Odwoławcza przesunęła na poniedziałek ogłoszenie wyroku w sprawie przetargu na budowę wrocławskiego stadionu na Maślicach.
  W piątek arbitrzy z KIO rozpatrywali odwołanie złożone przez polsko-greckie konsorcjum z Mostostalem Warszawa na czele. Firma nie zgadza się z decyzją spółki Wrocław 2012, która po proteście konkurentów z firmy Max Bögl odsunęła Mostostal od przetargu, mimo że wcześniej ogłosiła go zwycięzcą.

  Przypomnijmy - prawnicy z Max Bögl dopatrzyli się w ofercie Mostostalu nieścisłości. Chodziło o błąd w gwarancji na wadium, udzielonej przez bank z Grecji.
  Komisja przetargowa uznała te argumenty. Mostostal jednak, pewny swej oferty, poskarżył się do KIO.
  Ta swój wyrok ogłosi w poniedziałek po godz. 14. Będzie to decyzja wiążąca i ostateczna. Po niej będzie można podpisać umowę z wykonawcą.

  Tymczasem wrocławscy radni z SLD już wczoraj zaatakowali odpowiedzialnych za przetarg urzędników i zarzucili im narażenie miasta na wypłatę nawet miliona złotych odszkodowania.
  - Komisja zaakceptowała ofertę z ewidentnymi błędami. Teraz tylko czekać, aż jedna czy druga firma wytoczy spółce Wrocław 2012 proces cywilny i zażąda odszkodowania. Oczywiście będzie ono wypłacone z kasy miasta - grzmi radny Tomasz Czajkowski.
  Radni SLD zapowiedzieli, że zażądają od miasta oficjalnego wyjaśnienia w sprawie tego niedopatrzenia.

  Prezes spółki Wrocław 2012 odpiera zarzuty.
  - To scenariusz wyssany z palca. Sąd najpierw musiałby zmienić ostateczny werdykt Izby Odwoławczej, a to bardzo mało prawdopodobne - mówi Sławomir Wojtas.
  Teoretycznie jednak taki scenariusz istnieje.

  Michał Janicki, odpowiedzialny z ramienia miasta za sprawy związane z Euro, tłumaczy, że nieścisłości w ofercie komisja widziała.
  Jednak - po konsultacjach z prawnikami i kilkudniowych naradach - uznała (niejednogłośnie), że nie mają one znaczenia dla przetargu. Dopiero protest Max Bögl i argumenty ich prawników przekonały komisję.

  - Sprawa była bardzo trudna, co pokazały wczorajsze obrady KIO. Arbitrzy przez siedem godzin nie potrafili wydać werdyktu i dali sobie na to jeszcze czas - mówi Michał Janicki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama