Wrocławski Teatr Lalek: Teatr i ogród będą pełne sztuki...

  Wrocławski Teatr Lalek: Teatr i ogród będą pełne sztuki (ZOBACZ)

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Scena ze spektaklu "Pacan"

  Scena ze spektaklu "Pacan" ©fot. Wrocławski Teatr Lalek

  Dla dzieci. Wrocław nareszcie ma festiwal spektakli teatralnych dla najmłodszych. Pierwsza edycja od 25 do 30 czerwca.
  Scena ze spektaklu "Pacan"

  Scena ze spektaklu "Pacan" ©fot. Wrocławski Teatr Lalek

  Mały widz jest dla twórców bardzo cenny i niezwykle wymagający. Jeśli zawiedzie go pierwszy obejrzany spektakl, może już nigdy nie odwiedzić teatru.

  - Pokażemy dzieciom najlepsze spektakle powstałe ostatnio w Polsce. Wybraliśmy je, kierując się jakością i nowatorstwem - deklaruje Jakub Krofta, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek, organizatora imprezy.
  Pierwszy Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci zacznie się 25 czerwca, potrwa do 30 czerwca. - To nasza oferta dla Wrocławia - Europejskiej Stolicy Kultury, chcemy, żeby przegląd wpisał się na stałe do kalendarza imprez - tłumaczy Janusz Jasiński, dyrektor Wrocławskiego Teatru Lalek.

  - Pokażemy dzieciom najlepsze spektakle powstałe ostatnio w Polsce. Wybraliśmy je, kierując się jakością i nowatorstwem - deklaruje Jakub Krofta, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek, organizatora imprezy.

  Przegląd skupi się na współczesnej dramaturgii. W programie znajdą się przedstawienia dla tzw. "najnajów", czyli niespełna rocznych maluszków, przedszkolaków i uczniów, a także dwa sztandarowe spektakle wrocławskich Lalek, adresowane do młodzieży i dorosłych: "Ferdydurke" i "Z piasku".

  "Najnaje" zobaczą "Śpij" Teatru BAJ z Warszawy i "Ściana. Banana" LALE.Teatr z Wrocławia. Trzylatkowie i starsze dzieci będą mogły zobaczyć: "Wąż" (o gadzie, który chciałby mieć ręce i nogi), "Guliwer w krainie olbrzymów" (o światowej sławy podróżniku), "Skarpety i papiloty" (o rodzinie lisków).

  Do widzów od sześciu lat adresowane są: "Najmniejszy bal świata" (uczący relacji z innymi ludźmi), "Światełko" (o nadziei), "Słoń i kwiat" (o potrzebie akceptacji), "Teatralny prac zabaw Jana Dormana" (to lekcja teatralnej umowności). Dla nieco starszych dzieci: "Pacan - historia o miłości" (opowieść o zwierzętach, które straciły dom) "Odyseja" (spektakl według Homera, poruszający m.in. rolę sił nadprzyrodzonych).

  PRZECZYTAJ RECENZJE SPEKTAKLI "PACAN" I "WĄŻ:

  RECENZJA SPEKTAKLU PACAN

  RECENZJA SPEKTAKLU WĄŻ

  Oprócz spektakli (bilety na nie kosztują od 15 do 30 zł, ich sprzedaż trwa), będą bezpłatne warsztaty artystyczne (m.in.: warsztaty muzyczne z zespołem Małe Instrumenty, tworzenie animowanych form z Akademią Sztuk Pięknych, malowanie panoramy świata z Muzeum Współczesnym Wrocław, udźwiękowianie wiersza z Miejską Biblioteką Publiczną). Niektóre warsztaty prowadzone będą w Ogrodzie Staromiejskim obok Teatru.
  1. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci ma stać się prawdziwym świętem sztuki, a także okazją do wymiany twórczych doświadczeń.

  ZOBACZ SPOT PRZEGLĄDU


  [b]Pełny program: www.wroclaw.naszemiasto.pl/b]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama