Wrocław: Tragedia na Wittigowie. Mężczyzna wyskoczył z 10...

  Wrocław: Tragedia na Wittigowie. Mężczyzna wyskoczył z 10 piętra akademika T-18

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Tragedia na Wittigowie. Mężczyzna wyskoczył z 10 piętra akademika T-18
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Polskapresse

  Tragedia na Wittigowie. W sobotę o 4 rano z 10 piętra akademika T-18 na osiedlu studenckim Wittigowo wyskoczył 29-letni mężczyzna. Zmarł na miejscu. Prokuratura potwierdziła, że przyczyną śmierci mężczyzny było samobójstwo.
  Ciało mężczyzny, który wyskoczył z akademika T-18, znaleźli pracownicy sprzątający teren osiedla akademickiego po trwającym tam wieczór wcześniej pokazie P.I.W.O., który odbywał się z okazji Juwenaliów 2013. O tym, że mężczyzna wyskoczył z okna akademika policjanci odebrali zgłoszenie o godz. 4.40 rano od firmy ochroniarskiej pilnującej osiedla akademickiego przy ul. Wittiga. Mężczyzna nie był studentem ani doktorantem Politechniki, ale mieszkał akademiku T-18 (przy ul. Wróblewskiego 25), w którym znajduje się Hotel Asystenta, przeznaczony m.in. dla doktorantów uczelni. 29-latek był najprawdopodobniej związany z doktorantką politechniki.

  - Prokurator, który przybył na miejsce, podjął decyzję, o skierowaniu ciała mężczyzny na sekcję zwłok. Na razie nie wiemy, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu. To ustalą dopiero badania krwi - mówi Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.

  - Według naszych informacji mężczyzna popełnił samobójstwo. Sprawa ma charakter osobisty i nie jest w żaden sposób związana z obchodami Juwenaliów - zapewnia rzeczniczka Politechniki Wrocławskiej Agnieszka Niczewska.

  Samobójstwo prawdopodobnie było spowodowane problemami uczuciowymi mężczyzny. Jak poinformowano nas na Politechnice Wrocławskiej na te problemy wskazywać miałaby wiadomość, którą 29-latek rzekomo miał pozostawić przed śmiercią.

  Prokuratura potwierdziła w poniedziałek, że przyczyną śmierci mężczyzny było samobójstwo.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama