Mój Reporter: Dlaczego montują kamery ITS, gdy ludzie jadą...

  Mój Reporter: Dlaczego montują kamery ITS, gdy ludzie jadą do pracy?

  Weronika Skupin.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Montaż ITS we Wrocławiu

  Montaż ITS we Wrocławiu ©fot. Janusz Wójtowicz

  Dlaczego prace związane z montażem kamer ITSu na sygnalizatorach świetlnych prowadzone są z rana kiedy ludzie jadą do pracy? Pojazd z monterami blokuje cały pas ruchu przez co tworzą się jeszcze większe korki. Czy nie można tych prac prowadzić nocą, lub chociaż wieczorem lub wczesnym rankiem? - pyta nasz Czytelnik Artur Olejnik. Odpowiedzi szukała reporterka Gazety Wrocławskiej Weronika Skupin.
  Montaż ITS we Wrocławiu

  Montaż ITS we Wrocławiu ©fot. Janusz Wójtowicz

  Jak odpowiada Błażej Trzcinowicz, urzędnik miejski koordynujący wprowadzanie Inteligentnego Systemu Transportu we Wrocławiu, montaż kamer na skrzyżowaniach odbywa się o ile to możliwe w nocy.

  - Pracownicy mają zgodę na montaż kamer w nocy i zapewniam, że wtedy te prace są prowadzone. Być może kilka razy przeciągnęły się do one rana, kiedy ruch na ulicach był duży. Jednak są to sporadyczne przypadki. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy - mówi Błażej Trzcinowicz.

  Nie wszystkie kamery ITS zą zamontowane na skrzyżowaniach. Zajmie to kolejne tygodnie. Cały system ma działać we Wrocławiu do końca roku. Z założenia choć trochę ma rozładować korki i monitorować komunikację drogową i szynową we Wrocławiu, by wybrać optymalne rozwiązania.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego?

   Zyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 22

   A no dlatego ze za prace w nocy trzeba zaplacic wiecej. Conajmniej 150 % normalnej stawki. A jakie padaja odpowiedzi na pytania pracownikow w polsce dlaczego tak malo? "Padaja takie ciesz sie ze...rozwiń całość

   A no dlatego ze za prace w nocy trzeba zaplacic wiecej. Conajmniej 150 % normalnej stawki. A jakie padaja odpowiedzi na pytania pracownikow w polsce dlaczego tak malo? "Padaja takie ciesz sie ze masz prace.
   Niestety "byznezmeni" oczekuja niemieckiej jakosci placac ukrainkie wynagrodzenia. Stad zamiast porzadnie zaplacic i wziasc ekipe ktora zrobi to konkretnie, w normalnych dla mieszkancow godzinach i uwaga - z gwarancja, to biora zdesporowanych przyglupow ktorzy nie wiedza jak wejsc na drabine, ale sie magistrat cieszy bo znalezli pracownikow wykwalifikowanych za 10 zł na godzine.... czyt 2.5 euro na godzine. Porazkazwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   2zł za godzinę

   abrakadabra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   Mniej więcej tyle wynosi dodatek za pracę w godzinach nocnych. A jeżeli jednocześnie są to godziny nadliczbowe, to dodatek wynosi 100%. Kodeks pracy, a nie "byznesmeni".

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zyz

   slowik21 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

   Jak piszesz coś na oficjalnej stronie to weź się jełopie naucz pisać po polsku. "UKRAINKIE WYNAGRODZENIA"

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama