Wrocław: Dworzec Główny PKP wyróżniony przez architektów....

  Wrocław: Dworzec Główny PKP wyróżniony przez architektów. Jest "Obiektem roku 2012" (ZDJECIA)

  MON

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Małopolski Ogród Sztuki, Kraków
  1/11
  przejdź do galerii

  Małopolski Ogród Sztuki, Kraków ©ANDRZEJ BANAS/Polskapresse

  Wrocławski dworzec główny po remoncie znów został doceniony. Tym razem zwyciężył w konkursie architektonicznym "Polska Architektura 2012". Odrestaurowane wnętrza dworca dostały tytuł "Obiektu roku 2012".
  - Przebudowa budynku dworca Wrocław Główny zakładała dostosowanie jak największej powierzchni obiektu do celów komercyjnych. Architekci zaproponowali zachowanie maksymalnej liczby historycznych detali i rozwiązań konstrukcyjnych, a jednocześnie wprowadzili wiele elementów o współczesnej stylistyce - tłumaczy Marcin Dobrowolski z Grupy 5 Architekci, którzy projektowali odnowione wnętrza dworca.

  Oprócz dworca tytuł "Obiekt Roku 2012" w głosowaniu jury przypadł także Małopolskiemu Ogrodowi Sztuki z Krakowa oraz realizacji o nazwie "Świat Labiryntów na Kaszubach" w kategorii krajobraz (wyróżnione obiekty na zdjęciach).

  Plebiscyt Polska Architektura XXL jest organizowany od 2008 roku. Organizatorem jest portal Sztuka Architektury. Zgłoszenia do plebiscytu organizatorzy zbierali jak zwykle od początku 2013 roku, a głosowanie internautów rozpoczęło się 1 marca i trwało do końca kwietnia. W sumie oddano w nim prawie 16 000 głosów na ponad 100 projektów. Oprócz głosowania internautów odbyło się także głosowanie jury, którzy wskazali swoje typy w poszczególnych kategoriach.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odebrać dworzec PKP

   havranek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   Dworzec należałoby usamorządowić, przekazać pod jurysdykcję województwa lub miasta (kwestia do przeanalizowania co lepsze). Ten piękny dworzec zasługuje na lepsze traktowanie niż to, które funduje...rozwiń całość

   Dworzec należałoby usamorządowić, przekazać pod jurysdykcję województwa lub miasta (kwestia do przeanalizowania co lepsze). Ten piękny dworzec zasługuje na lepsze traktowanie niż to, które funduje mu PKP. Niestety można już zaobserwować degradację po świeżym przecież remoncie, a wciąż zamknięta część handlowo-usługowa tylko utwierdza mnie w przekonaniu - PKP sobie z tym dworcem nie radzi. Podobnie należałoby, z resztą, postąpić z Dworcem Świebodzkim.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko szkoda, że PKP, jak to PKP tak słabo dba o ten obiekt roku 2012...

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   Przez co coraz bardziej podupada i coraz większy syf się tam robi. Się we znaki dają też liczne niedoróbki i fuszerki odwalone podczas remontu tego dworca.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocławski Dworzec jest naprawdę PIĘKNY...

   baQba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 9

   ...Jak cały Wrocław zresztą.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama