Mój Reporter: Tramwaje odjeżdżają z przystanków przed...

  Mój Reporter: Tramwaje odjeżdżają z przystanków przed czasem? Czy MPK poradzi coś na ten problem?

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mój Reporter: Tramwaje odjeżdżają z przystanków przed czasem? Czy MPK poradzi coś na ten problem?

  ©Piotr Warczak

  Dlaczego tramwaje z przystanków Dworzec Autobusowy i Dworzec Główny PKP odjeżdżają 3-5, a czasem i więcej minut przed czasem? I to według czasu, który aktualnie pokazują elektroniczne tablice umieszczone na przystankach! Sytuacja powtarza się dosłownie codziennie. W przypadku tramwaju numer 9 zawsze, 8 trochę rzadziej - pisze nasza czytelniczka Agata Nowaczyńska. Czy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poradzi coś na ten problem? Sprawdzała reporterka Gazety Wrocławskiej Weronika Skupin.
  Mój Reporter: Tramwaje odjeżdżają z przystanków przed czasem? Czy MPK poradzi coś na ten problem?

  ©Piotr Warczak

  - Elektroniczne tablice wyświetlają rzeczywiste położenie pojazdu, więc taka sytuacja hipotetycznie wydaje się niemożliwa. Nasze służby odpowiedzialne za ruch przez jakiś czas poobserwują, co dzieje się na tych przystankach - mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowy spółki.

  Jak wyjaśnia, tramwaje mogą odjeżdżać wcześniej i jest to zapisane w regulaminie MPK.
  - Dopuszczalny limit odjazdu przed czasem to jedna minuta - podaje Agnieszka Korzeniowska. - Jeśli problem jest natury technicznej, zgłosimy go odpowiednim służbom - dodaje rzeczniczka i w imieniu MPK przeprasza wszystkich pasażerów za utrudnienia.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (55)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hipotetycznie

   sm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   "Elektroniczne tablice wyświetlają rzeczywiste położenie pojazdu, więc taka sytuacja hipotetycznie wydaje się niemożliwa."
   Hipotetycznie więc niemożliwa jest też sytuacja, gdzie tramwaj ma...rozwiń całość

   "Elektroniczne tablice wyświetlają rzeczywiste położenie pojazdu, więc taka sytuacja hipotetycznie wydaje się niemożliwa."
   Hipotetycznie więc niemożliwa jest też sytuacja, gdzie tramwaj ma przyjechać za 2min., potem tablica mruga, jakby skład przyjechał i wpis znika z tablicy (jakby odjechał), a tramwaju jak nie było tak nie ma? Dobrze rozumiem? To zapraszam na Grunwaldzki chociażby :-)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No dokładnie

   Anka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Jest tak, jak pisze sm.

   Tramwaje "widma" to plaga, również przy Placu Legionów, szczególnie w przypadkach linii 31+ oraz 32+.

   Przez pięć minut tablica nas informuje, że zaraz będzie środek...rozwiń całość

   Jest tak, jak pisze sm.

   Tramwaje "widma" to plaga, również przy Placu Legionów, szczególnie w przypadkach linii 31+ oraz 32+.

   Przez pięć minut tablica nas informuje, że zaraz będzie środek lokomocji, żeby pokazać "1 minuta" i zniknąć z tablicy.
   Czyli wg nich - tramwaj przyjechał, ale nikt go nie zauważyłzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Juz nie dlugo bedzie taki rozklad

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

   w szczycie kursuje co 12 minut. Poza szczytem kursuje co 20 minut . I zamkniecie mordy!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co jeszcze wymyślą pracownicy MPK?

   Gosia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Zgodnie z polskim prawem:
   przystanek - miejsce przeznaczone do wsiadania lub wysiadania pasażerów na danej linii komunikacyjnej, oznaczone w sposób określony w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca...rozwiń całość

   Zgodnie z polskim prawem:
   przystanek - miejsce przeznaczone do wsiadania lub wysiadania pasażerów na danej linii komunikacyjnej, oznaczone w sposób określony w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.3)), z informacją o rozkładzie jazdy, z uwzględnieniem godzin odjazdów środków transportowych przewoźnika drogowego uprawnionego do korzystania z tego miejsca.
   Z podaniem godzin odjazdów jak widać.

   Rozkład jazdy – określony na podstawie Prawa przewozowego plan według którego mają się odbyć kursowania pojazdów, podawany do publicznej wiadomości poprzez określenie planowanych godzin odjazdu pojazdu z przystanku komunikacyjnego z tolerancją przyspieszenia do 1 minuty lub opóźnienia do 3 minut.

   Ewidentnie widać, że odjazdy przed czasem więcej niż minutę są niezgodne z prawem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rozkład jazdy??

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 9

   żeby jeżdzić zgodnie z rozkladem jazdy trzeba łamac wszyskie przepisy i ograniczenia pędkości. Jedni je łamią a inni nie, proste. Np, z Biskupina do pl. Grunwaldzkiego o 4.30 czas przejazdu to 9...rozwiń całość

   żeby jeżdzić zgodnie z rozkladem jazdy trzeba łamac wszyskie przepisy i ograniczenia pędkości. Jedni je łamią a inni nie, proste. Np, z Biskupina do pl. Grunwaldzkiego o 4.30 czas przejazdu to 9 minut. Nawet jakby nie bylo pasażerów to nie ma szans by jechać zgodnie z rozkładem przestrzegajac wszystkie ograniczenia prędkości na tym odcinku.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chamsto po całej lini

   Fabryczna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   Dopuszczalny limit odjazdu przed czasem to jedna minuta - podaje Agnieszka Korzeniowska. ??? Ciekawe dlaczego autobus lini A przyjechał 4 minut wcześniej?? Dlaczego autobus 136 przyjeżdża o 6...rozwiń całość

   Dopuszczalny limit odjazdu przed czasem to jedna minuta - podaje Agnieszka Korzeniowska. ??? Ciekawe dlaczego autobus lini A przyjechał 4 minut wcześniej?? Dlaczego autobus 136 przyjeżdża o 6 minut ?? Jak Dla mnie jest to nie dopuszczalne.... Rozumiem tych ludzi którzy się spieszą a widzą tyłek autobusu tramwaju i ich szlak trafia co na to Pani rzecznik? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak to jest, jak wypowiadają się osoby które nie mają wiedzy na ten temat

   MPK-owiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

   Szanowni Państwo, jeżeli nie posiadacie wiedzy na temat rozkładów jazdy, pixeli czy innych urządzeń, Proszę nie wypowiadajcie się na ten temat.
   Problemu trzeba poszukać gdzieś indziej, a nie u...rozwiń całość

   Szanowni Państwo, jeżeli nie posiadacie wiedzy na temat rozkładów jazdy, pixeli czy innych urządzeń, Proszę nie wypowiadajcie się na ten temat.
   Problemu trzeba poszukać gdzieś indziej, a nie u kierujących pojazdami mpk. Czy któryś z Was dobrowolnie skracał by sobie przerwę, aby kontynuować swoją pracę czy naukę ? odpowiedź ŻADEN !!!

   Kierujący też chce mieć chwilę odpoczynku w swojej 10godz pracy, a nie skracać sobie przerwę aby "na złość" odjechać wcześniej z pętli. Rozkłady są tak zrobione, że praktycznie tramwaj nie może wyrobić się w swoim rozkładzie i jedzie opóźniony od 3-8 min. i wskakuje na te 3-6 min przed odjazdem następnej brygady. Opóżnienie nie są tylko przez korki ale:

   1. Tramwaje + rozwalające całe cykle świetlne. - sprawa wielokrotnie zgłaszna
   2. Brak synchronizacji świateł - sprawa wielokrotnie zgłaszna
   3. Czasy przejazdów - sprawa wielokrotnie zgłaszna
   4. Stan torowisk itp.
   NIKT Z TYM NIC NIE ROBI

   Tak więc Szanowni Pasażerowie nie miejcie pretensji do kierujących, napewno NIKT z nich przez te 10godz jazdy nie robi tego złośliwie i odjeżdza przed czasem.

   Problemu trzeba poszukać dużoooo wyżej.

   Pozdrawiam.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nir mogę sie z tym zgodzić

   ndl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

   Wcześnie rano to raczej korki ciężko zobaczyć i sygnalizacja jest też często wyłączona, wieczorem zresztą to samo. Więc rozmija się Pan z prawdą. Rozkłady jazdy są często tak ułożone, że autobus...rozwiń całość

   Wcześnie rano to raczej korki ciężko zobaczyć i sygnalizacja jest też często wyłączona, wieczorem zresztą to samo. Więc rozmija się Pan z prawdą. Rozkłady jazdy są często tak ułożone, że autobus czy tramwaj musi jechać jak żółw, albo stać na każdym przystanku po minucie, by nie jechać przed czasem.
   To co się dzieje w godzinach szczytu to osobna sprawa, natomiast poza godzinami szczytu odjazdy przed czasem są normą, utrwaloną przez niezdyscyplinowanych kierujących, bo jak inaczej można to wytłumaczyć, że jeden kierowca może jechać zgodnie z rozkładem, a inny nie.
   Często jadąc autobusem o tej samej godzinie przyjeżdża on albo przed czasem albo o czasie. Wniosek prosty zależy to od tego kto tym autobusem danego dnia kieruje.
   Czy jest to dyletant, który tylko jedzie na pałę, czy osoba, która stara się wykonywać należycie swoje obowiązki.
   Z tymi przerwami to też nie do końca, tak jest bo są linie, na których autobusy potrafią stać na pętli po 15 - 30 min. Np 128 na Pilczycach stoją często 2 autobusy tej samej linii. Zanim odjedzie jeden to drugi stoi jeszcze 15 min.
   Jeśli tramwaj odjeżdża z pętli o czasie, a za kilka przystanków jedzie już 3 minuty przed czasem to o jakim wcześniejszym opóźnionym kursie tu mówimy?
   Teraz jest internet w telefonie komórkowym i na bieżąco pasażer może śledzić rozkład jazdy i możliwości przesiadek. Jest także lokalizator pojazdów w Internecie.
   Swoje uwagi dotyczące przerw powinien Pan kierować pisemnie do swojego pracodawcy, a kwestia należytego wykonywania obowiązków to oddzielna sprawa.
   Każdy pasażer ma prawo domniemywać i ufać, że autobus czy tramwaj odjedzie o czasie (max 1 min wcześniej) lub ewentualnie się spóźni.
   Za odjazdy przed czasem z pętli oraz z przystanków pośrednich powinny być nakładane surowe kary na mpk, a kursy te powinny zostać uznane za niezrealizowane.
   Komunikacja miejska ma służyć pasażerom, a nie wyrabiać kilometry i kółka.
   Pozdrawiam

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ndl ma rację, MPK-owiec gada bzdury. Teraz to nie opóźnienia są takim problemem, jak odjazdy przed c

   sstes (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   @ndl - nie napisałbym tego lepiej!
   Również moje obserwacje, w różne dni tygodnia, w różnych miejscach potwierdzają, że kierujący robią sobie jaja z rozkładu i odjeżdżają totalnie za wcześnie....rozwiń całość

   @ndl - nie napisałbym tego lepiej!
   Również moje obserwacje, w różne dni tygodnia, w różnych miejscach potwierdzają, że kierujący robią sobie jaja z rozkładu i odjeżdżają totalnie za wcześnie. Zarówno tramwaje, jak i autobusy.
   Raz jak ochrzaniłem kierowcę 125, że na Hubskiej jest 4 min przed czasem, to z wyrzutem do mnie: "no to sobie postoimy"...
   Inne panisko odjeżdżał T+ z Gaju 2min przed czasem, to mu zwróciłem uwagę, a ten, że go stresuję i że ma prawo w ogóle nie jechać w takiej sytuacji...
   Szkoda gadać, Panie MPKowiec.
   Jak chcecie mieć pracę (niezgorzej płatną), to weźcie w końcu pojmijcie, że Wasza praca to misja i ludzie oczekują od Was pewnej rzetelności, a nie odbębniania i marudzenia na korki...
   (P.S. Oczywiście 10h-zmiany to przegięcie kogo innego...)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tramwaje nie odjeżdżają przed czasem

   havranek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   To jadą te spóźnione z poprzedniej godziny :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oczywiście...

   tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Tak wmawiaj sobie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pitu-pitu

   Ponury żniwiarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   Korzeniowska jak rzecznik Policji Sokołowski... dużo mówią mało sie dzieje w temacie,
   a często nie wiedzą o czym mówią, bo nie znają problemu i odpowiadają schematycznie.
   Ot...co...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przestańcie się czepiać pierdół!

   lol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

   lolollolo

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na pociąg i na samolot też przychodzi pani NA STYK ??????

   na bank (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 16

   należałoby przyjść wcześniej


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   M. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

   Przejedź się mądralo z przesiadką, na którą masz 3 minuty.. Raz pomachasz odjeżdżającemu przed czasem tramwajowi, to zrozumiesz, że niektóre rzeczy nie są naszą winą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najwazniejsze pytanie

   ciekawski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Jak się ma ten cały syf w MPK do tego, aby skłonić mieszkańców Wrocławia do przesiadania się z aut? Gdyby nie to, że pracuję w rynku i nie mam tu żadnego parkingu, to na pewno do dzisiaj...rozwiń całość

   Jak się ma ten cały syf w MPK do tego, aby skłonić mieszkańców Wrocławia do przesiadania się z aut? Gdyby nie to, że pracuję w rynku i nie mam tu żadnego parkingu, to na pewno do dzisiaj dojeżdzałbym autem, a tramwaje/autobusy omijał szerokim łukiem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego?

   siueh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   na Samolot? masz podane, ze masz byc np MAX 30min przed planowaną godziną odlotu (jest koniecznosc odprawy itd).
   Na pociąg nie raz docierałem "na styk", ale nie porównuj dworca kolejowego do...rozwiń całość

   na Samolot? masz podane, ze masz byc np MAX 30min przed planowaną godziną odlotu (jest koniecznosc odprawy itd).
   Na pociąg nie raz docierałem "na styk", ale nie porównuj dworca kolejowego do przystanku MPK, ktory jest pod domem. Dworzec na ogół wiąże się z ciut dłuższą podróżą, bagażem itd. A tramwaj/autobus? Ja wychodzę z domu, zarzucam cos na siebie i 2min pozniej jestem na przystanku. DLACZEGO mam niby na nim czekac kilka razy dluzej, niz trwa samo dojscie hmm? wytlumacz mi prosze i podaj przy okazji powod, dla ktorego wprowadzamy bardzo DROGI system ITS (ktory powoduje korki, wystarczy zobaczyc co sie dzieje na skrzyzowaniu bardzkiej i swieradowskiej, gdzie zamiast zmienic swiatlo na 10s i wrocic do normalnego cyklu po przejechaniu PLUSa, to najbardziej zapchany pas (skrecajacy w prawo, w swieradowska) ma czerwone, a zielone swieci sie na przejsciu dla pieszych, gdzie przechodzi moze 100 osob dziennie)). Powiedz mi po co rozklady jazdy z podanymi DOKLADNYMI godzinami odjazdu, odleglosciami miedzy przystankami itd? Po co drogie tablice informacyjne, ktore nie spelniaja swojej podstawowej funkcji (jak sama nazwa mowi - informowanie)? Nie lepiej napisac, ze jezdza co 15min np? wtedy albo trafiasz, albo czekasz, ale nie ma podstaw do narzekan. Za pieniadze wywalone w bloto (plus, its), mozna bylo duzo lepiej rozbudowac infrastrukture (dlaczego na gaju nie mozna bylo niby zbudowac normalnej petli? miejsca jest mnostwo!)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pierd*****e o Chopinie

   siueh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   ja juz kilka razy dzwonilem do biura mpk z informacja, ze autobus K ma byc za 5 min, a wlasnie widze jak odjezdza. Tablice pokazuja bledy, na petli Gaj czasem pokazuje, ze tramwaj bedzie za chwile,...rozwiń całość

   ja juz kilka razy dzwonilem do biura mpk z informacja, ze autobus K ma byc za 5 min, a wlasnie widze jak odjezdza. Tablice pokazuja bledy, na petli Gaj czasem pokazuje, ze tramwaj bedzie za chwile, a petla pusta. pojawia sie info "NA PRZYSTANKU", po czym nagle znika, kurs jest jakby skasowany z tablicy i tyle, nastepny tramwaj za 15min. tlumaczenia mpk sa zenujace, a ich przeprosiny mam gleboko w miejscu, gdzie slonce nie dociera, gdyz powtarza sie to regularnie.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   przestan pic

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama