Policja: Bezpiecznie podczas finałowego meczu Pucharu Polski...

  Policja: Bezpiecznie podczas finałowego meczu Pucharu Polski we Wrocławiu

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Finałowy mecz Pucharu Polski między Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa, rozegrany 2 maja 2013 r. we Wrocławiu, zdaniem wrocławskiej policji przebiegł spokojnie. - Choć cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem - obejrzało go 35 tys. kibiców, a sama impreza została zakwalifikowana jako "podwyższonego ryzyka" - nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów - informuje asp. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.
  Śląsk - Legia 0:2 w finale Pucharu Polski - zobacz RELACJĘ, ZDJĘCIA, FILMY

  Jak informują policjanci we Wrocławiu nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów. W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze zatrzymali kilka osób, które swoim zachowaniem złamały m.in. przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

  Już wczoraj funkcjonariusze informowali, że przed meczem, w trakcie oraz już po zakończeniu zatrzymano łącznie 8 osób. Dziś, po podsumowaniu akcji, ta liczba się nie zwiększyła. W związku z działaniami zabezpieczającymi przebieg imprezy, funkcjonariusze zatrzymali łącznie 7 osób, które posiadały i wniosły na teren imprezy materiały pirotechniczne, rzuciły butelką w jednego pracownika ochrony, nie stosowały się do poleceń służb porządkowych oraz pobiły się między sobą. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali w pobliżu stadionu 1 osobę, posiadającą przy sobie środki odurzające.

  Nad bezpieczeństwem uczestników tej imprezy sportowej oraz zapewnieniem ładu i porządku publicznego - przed, w trakcie i po meczu, czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu operacyjnego.

  Zobacz też: Oprawa kibiców na meczu Śląsk - Legia. Race na stadionie wkrótce legalne?

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i gdzie te głosy

   terminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 10

   o wielkim niebezpieczeństwie podczas meczu (przed i po też)?

   18 maja będzie mecz przyjaźni Śląsk - Wisła. Będzie komplet widzów?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama