Ważne
  Wrocław: 7 maja rusza rekrutacja do przedszkoli...

  Wrocław: 7 maja rusza rekrutacja do przedszkoli (HARMONOGRAM)

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rekrutacja do wrocławskich przedszkoli rusza 7 maja. - Dla nikogo nie zabraknie miejsca - zapowiadają władze miasta.
  Wrocław: 7 maja rusza rekrutacja do przedszkoli (HARMONOGRAM)

  ©fot. Tomasz Hołod

  Magistrat ogłosił właśnie harmonogram rekrutacji do przedszkoli.

  Rekrutacja do przedszkoli rozpoczyna się 7 maja. Do 17 maja rodzice muszą się zalogować na stronie www.edu.wroclaw.pl i wybrać przedszkole, do którego chcą zapisać dziecko. Mogą wybrać 6 dowolnych przedszkoli w mieście.

  Do 17 maja w przedszkolu pierwszego wyboru (czyli tym, do którego najbardziej chcą zapisać swoje dziecko) rodzice składają wydrukowane podania.

  27 maja rodzice dowiedzą się, czy ich dziecko zostało przyjęte do przedszkola pierwszego wyboru. Dowiedzą się tego z list wywieszonych na placówkach, mogą też dzwonić do placówek.

  Jeśli ich dziecko zostało przyjęte, do 29 maja muszą zanieść do wybranej przez siebie placówki oświadczenie potwierdzające, że chcą korzystać z jego usług.
  Jeśli nie zostali przyjęci: 5 czerwca poznają wyniki drugiego etapu rekrutacji - wtedy będzie wiadomo, czy ich dziecko dostało się do którejś z pozostałych 5 wybranych przez nich placówek oraz w których placówkach jest jeszcze wolne miejsce.. Ponownie - do 7 czerwca muszą donieść do jednej z placówek z wolnymi miejscami deklarację, że wybierają właśnie to przedszkole.

  12 czerwca rodzice dowiedzą się, jakie są wyniki drugiego etapu rekrutacji. Jeśli dziecko zostało przyjęte - do 17 czerwca zanoszą do placówki deklarację. Wyniki tego etapu rekrutacji będą znane po 17 czerwca.

  Jeśli i tym razem rodzic nie będzie miał szczęścia, do 5 września ma czas na indywidualne działania w przedszkolach - składanie podań do placówek, które dysponują wolnymi miejscami. Do końca sierpnia rodzice sześciolatków mogą się zdecydować, czy poślą dziecko do przedszkola, czy do zerówki w placówce szkolnej. A to oznacza, że w przedszkolach mogą się jeszcze zwolnić miejsca. Rekrutacja we Wrocławiu zakończy się 6 września, ale nawet po tym terminie rodzice mogą mieć nadzieje, że znajdą miejsca w przedszkolach.

  Za pierwszych 5 godzin pobytu dziecka 3 i 4-letniego rodzice nie płacą. Każda kolejna godzina kosztuje 2 zł. 47 gr. Rodzice dzieci w wieku 5 i 6 lat nie płacą za pobyt dziecka w ogóle - oprócz opłat za jedzenie, czyli ok. 4 zł za dzień.

  W najbliższym roku szkolnym we Wrocławskich przedszkolach gotowych będzie 22 404 miejsca dla przedszkolaków W roku 2013/14 powstanie dodatkowych 225 miejsc w przedszkolach. Przyczyni się do tego nowa placówka powstająca przy ul. Semaforowej. Znajdzie się tam 9 oddziałów przedszkolnych. Budynek będzie gotowy w styczniu 2014 roku. W 2013 roku z budżetu miasta na bieżące wydatki w przedszkolach przeznaczona zostanie 200 mln zł.

  - Jesteśmy w czołówce miast z liczbą miejsc w przedszkolach. W pełni zaspokajamy potrzeby rodziców w tym zakresie - mówiła na konferencji prasowej Anna Szarycz.

  Szacowana liczba dzieci, które opuszczą przedszkole i pójdą do 1 klasy to 1200.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :(

   Ania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Problem polega na tym ,że jest zbyt mało miejsc ..każde dziecko powinno mieć zagwarantowane miejsce w przedzskolu bo każdej rodzinie się to należy...ja jestem samotną matką w trakcie...rozwiń całość

   Problem polega na tym ,że jest zbyt mało miejsc ..każde dziecko powinno mieć zagwarantowane miejsce w przedzskolu bo każdej rodzinie się to należy...ja jestem samotną matką w trakcie rozwodu....żadne przedszkole nie wzięło tego pod uwagę ....nie mam kontaktu z ojcem dziecka wyjechał ...nie rozliczył się z podatku ...ja nie pracuję ponieważ nie mam z kim zostawiać małej...od wrzesnia nie mogę iść do pracy ponieważ nie dostaliśmy się do żadnego z przedszkoli ....dziecko mojej koleżanki dostało się poznieważ rozliwczyła się wspólnie z mężem ..ona nie pracuje miała pit 0 nikt tego nie sprawdza a punkty są...i gdzie tu sprawiedliwość?? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia....nie jest to wina ludzi tylko systemu...i czy samotna matka czy pracujący rodzice wszyscy powinniśmy mieć możliwość oddania dziecka do przedszkola....dziękuję pani minister edukacji ,że pozbawiła mnie możliwości zarobkowania ....chyba przerzucę się tynk ...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie są semafory Dudiego

   JankoMuzykant (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

   Znowu trzeba będzie dać łapówkę, żeby dziecko przyjęli do przedszkola?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   najbardziej podoba mi sie to zdanie

   kur (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 28

   "Jeśli i tym razem rodzic nie będzie miał szczęścia, do 5 września ma czas na indywidualne działania w przedszkolach" - czyli koperta w kieszeń i do panie dyrektor przedszkola pierwszego wyboru...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DLA DZIECI

   M (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 27

   WSZYSTKIE DZIECI POWINNY DOSTAWAĆ SIĘ DO PRZEDSZKOLA BEZ PROBLEMÓW PUNKTÓW I SYTUACJI W DOMU...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   M. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Może nie wszystkie, ale skoro oboje rodziców pracuje uczciwie i płaci podatki to nie powinno być takich cyrków..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DLA DZIECI

   M (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 3

   WSZYSTKIE DZIECI POWINNY DOSTAWAĆ SIĘ DO PRZEDSZKOLA BEZ PROBLEMÓW PUNKTÓW I SYTUACJI W DOMU...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I znowu miasto będzie promować patologie

   JankoMuzykant (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 27

   Dostaną się podwrocławskie dzieci, pseudo samotne matki itp.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   M. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 40

   Ciekawe, ile w tym roku pojawi się dzieci oficjalnie nieuznanych przez ojców? ;)

   Druga sprawa - dlaczego dziecko odbywającego karę pozbawienia wolności ma pierwszeństwo? Znaczy, że żeby w uczciwie...rozwiń całość

   Ciekawe, ile w tym roku pojawi się dzieci oficjalnie nieuznanych przez ojców? ;)

   Druga sprawa - dlaczego dziecko odbywającego karę pozbawienia wolności ma pierwszeństwo? Znaczy, że żeby w uczciwie pracującej rodzinie mieć większe szanse na miejsce w publicznym przedszkolu warto przemyśleć kwestię popełnienia przestępstwa, żeby zaplusować? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   K (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 24

   tudzież warto przemyśleć kwestię puszczenia się z kryminalistą cięższego kalibru (coby posiedział do czasu rekrutacji)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   M. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Jak widać głupia byłam, nie wiedziałam gdzie męża szukać;p

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo