Piłka nożna. Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice 0:1

JG
Chrobry Głogów przegrał u siebie z Chojniczanką Chojnice 0:1. To trzecia z rzędu porażka piłkarzy Ireneusza Mamrota w I lidze.

Chrobry ten sezon I ligi zaczął od tego, że wygodnie rozsiadł się w fotelu lidera. Teraz jednak spadł już na 9. miejsce i wygląda na to, że wraca do Głogowa szara rzeczywistość, czyli środek tabeli. Oby tylko nie walka o utrzymanie.

O niedzielnej porażce z Chojniczanką zadecydował gol Pawła Zawistowskiego w 11 min. Zawodnik gości przymierzył zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. I chociaż - zwłaszcza w drugiej połowie - ekipa Ireneusza Mamrota miała przewagę, to jednak nie udało się jej doprowadzić chociaż do wyrównania.

- Wydaje się, że pierwsze minuty meczu - do bramki - to nasze niezłe wejście w ten mecz. Graliśmy szybko i dosyć wysoko odbieraliśmy piłkę. Gol padł po rzucie z autu, przy którym mocno zaspaliśmy. Później znakomitą szansę na 1:1 miał Maciej Górski, ale jej nie wykorzystał. Za pierwszą połowę mam dużo pretensji do zespołu. W drugiej Chojniczanka się cofnęła i grała na kontrę - recenzował po meczu trener głogowian.

- Cieszę się, że tradycja mojego przyjazdu do Głogowa została podtrzymana. Trzeci pobyt, trzecie zwycięstwo - uśmiechał się opiekun Chojniczanki Mariusz Pawlak.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Wigry Suwałki - Dolcan Ząbki 0:1 (Kądzior 64), Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn 3:0 (Lewicki 44, 81, Patejuk 61), Wisła Płock - Bytovia Bytów 2:1 (Reca 26, Lebedyński 76 - Klichowicz 75), GKS Katowice - Rozwój Katowice 2:2 (Iwan 10, Praznovsky 38 - Kopczyk 26, Wróbel 55), Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 0:0, Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (Abbott 46, Nalepa 60 - Aleksander 21), MKS Kluczbork - Bełchatów 0:0.

Najlepsi strzelcy: 7 goli - Arkadiusz Aleksander (Sandecja Nowy Sącz), Szymon Lewicki (Zawisza Bydgoszcz), Janusz Surdykowski (Bytovia Bytów), 5 goli - Kamil Drygas (Zawisza Bydgoszcz), Daniel Gołębiewski (Dolcan Ząbki).

Następna kolejka (2-4.10): Miedź - Wigry (2.10, godz. 18), GKS Bełchatów - Pogoń, Sandecja - MKS Kluczbork, Olimpia - Arka, Razwój - Zagłębie, Bytovia - GKS Katowice, Stomil - Wisła Płock, Chojnicznka - Zawisza, Dolcan - Chrobry (2.10, godz. 18).