Platforma Obywatelska: Zdrojewski nie trafi do Brukseli

  Platforma Obywatelska: Zdrojewski nie trafi do Brukseli

  Marcin Rybak, Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Minister kultury Bogdan Zdrojewski, były prezydent Wrocławia, dementuje wczorajsze informacje "Rzeczpospolitej", jakoby miał zostać wkrótce odwołany z funkcji ministra i wystartować w wyborach do europarlamentu.
  "Rzeczpospolita" napisała, że stanowisko ministra kultury ma być przedmiotem politycznego układu między Polskim Stronnictwem Ludowym a koalicyjną Platformą Obywatelską. W myśl rzekomych ustaleń, Zdrojewski miał stracić fotel ministra kultury na rzecz swojego zastępcy z PSL. Sam miałby wystartować w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.
  Powodem politycznych negocjacji PO i PSL z fotelem Bogdana Zdrojewskiego w tle miały być z kolei przedterminowe wybory prezydenta Olsztyna.


  Fotel stracił tam niedawno Czesław Małkowski, podejrzany o gwałt i molestowanie urzędniczek. Do drugiej tury wyborów przeszli kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej.
  Według "Rzeczpospolitej", Platforma zaproponowała swojemu koalicjantowi układ: w zamian za rezygnację kandydata PSL na fotel prezydenta Olsztyna, PO odda ludowcom jedno miejsce w rządzie.

  Zdrojewski miał swoją posadę stracić w czerwcu, tak by nikt nie wiązał jego dymisji z układem w sprawie Olsztyna.
  - Nic o tym nie wiem - zapewniał nas wczoraj Bogdan Zdrojewski.
  - Od rana muszę odpowiadać na pytanie o mojej rzekomej dymisji. Nikt o tym ze mną nie rozmawiał. Jestem pewien, że gdyby fotel ministra kultury miał być przedmiotem jakichś koalicyjnych ustaleń, to ktoś by o tym ze mną porozmawiał - dodał były prezydent Wrocławia.

  Zdrojewski mówi, że zamierza pracować w resorcie kultury do końca kadencji. Nie myśli też o starcie do Parlamentu Europejskiego.
  - Nie ma możliwości, żebyśmy oddali stanowisko ministerialne - deklaruje szef dolnośląskiej PO, europoseł Jacek Protasiewicz.
  - Nasz kandydat w Olsztynie zdobył 40 procent głosów. Nie ma możliwości wycofania takiego kandydata w zamian za jakieś stanowisko - mówi szef klubu poselskiego PSL Stanisław Żelichowski. - To byłaby korupcja polityczna.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama