Ważne
  Wyszyńskiego i Nowowiejska do remontu. Zobacz, jak będą...

  Wyszyńskiego i Nowowiejska do remontu. Zobacz, jak będą wyglądały (WIZUALIZACJE)

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wyszyńskiego i Nowowiejska do remontu. Zobacz, jak będą wyglądały (WIZUALIZACJE)
  1/7
  przejdź do galerii

  ©UM Wrocław

  Wyszyńskiego i Nowowiejska - ulice z jednymi z najgorszych nawierzchni we Wrocławiu - w końcu doczekają się remontu. Prace na tej pierwszej powinny zacząć się jeszcze w tym roku. Na Nowowiejską robotnicy wejdą w przyszłym. Niestety, będzie się to wiązało z dużymi zmianami w organizacji ruchu i utrudnieniami dla kierowców. Zobacz jak będą wyglądały po modernizacji.
  Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont ulicy Wyszyńskiego. - Nawierzchnia jest fatalna i musimy działać - mówi Elżbieta Urbanek, dyrektorka departamentu infrastruktury i gospodarki urzędu miejskiego.

  W wakacje rozpisany zostanie przetarg. Teraz ul. Wyszyńskiego jest jedną z najgorszych jezdni we Wrocławiu. Zakres prac obejmie przede wszystkim wymianę nawierzchni na asfaltową. Teraz jezdnia częściowo jest brukowana.
  Co ciekawe, na odcinku od Prusa do ulicy Nowowiejskiej kostka brukowa jest w dość dobrym stanie. Dlatego tam asfalt nie zostanie położony, jak w przypadku pozostałej części ulicy. Urzędnicy zaplanowali, że wyremontują te miejsca, gdzie kostka jest zapadnięta. Zmodernizowane zostaną również szyny tramwajowe na skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Nowowiejskiej.

  Zanim jednak kierowcy będą cieszyć się nową trasą, Będą musieli swoje "wycierpieć". Bo najpewniej cała ulica Wyszyńskiego zostanie zamknięta dla ruchu. Koszt remontu wyniesie kilka milionów złotych. Urzędnicy nie sprecyzowali, ile dokładnie.

  Wiadomo za to, ile pochłonie przebudowa ulicy Nowowiejskiej. Ta jezdnia również znajduje się na szczycie listy najgorszych ulic we Wrocławiu. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku i kosztować 20 milionów złotych. Tam również wymieniona zostanie nawierzchnia oraz tory tramwajowe.

  W obu przypadkach szerokość jezdni pozostanie taka sama. Poprawione będą też chodniki i uporządkowane miejsca do parkowania pod kamienicami.

  Na razie nieaktualny jest pomysł miasta, aby poprowadzić szyny tramwajowe od ul. Wyszyńskiego do ul. Nowowiejskiej. Wcześniej miasto pokazywało nawet filmik, na którym widać było, że taka zmiana jest planowana. - Nie wycofujemy się z tego - mówi dyrektor Urbanek. - Jednak realizacja nastąpi za kilka lat. Teraz trudno powiedzieć, kiedy dokładnie.

  Czytaj także

   Komentarze (95)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   projekty do du.y

   mag (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   w zeszłym roku była wizualizacja ul.Wyszyńskiego i miała być uruchomiona komunikacja tramwajowa ze wspólnymi przystankami autobusowymi i nic ,a z tą Nowowiejską to już porażka kto wymyśla takie...rozwiń całość

   w zeszłym roku była wizualizacja ul.Wyszyńskiego i miała być uruchomiona komunikacja tramwajowa ze wspólnymi przystankami autobusowymi i nic ,a z tą Nowowiejską to już porażka kto wymyśla takie projekty ja bym kazał za karę temu projektantowi przez rok dojeżdżać do pracy tą ulicą to by nauczył się projektowania z głową bo projekt powinien ułatwiać a nie utrudniać .zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   paranoja

   jaco (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   jak można było zlikwidować przejście dla pieszych przy szkole nr 1 ? teraz dzieciaki będą sobie skracały drogę i nieszczęście gotowe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Paranoja na Nowowiejskiej i co ma z tym wspólnego Prezydent

   Andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Patrząc na wizualizację nowej ulicy Nowowiejskiej trudno nie odnieść wrażenia, że robi się wszystko aby uniemożliwić (tak! - nie utrudnić!) ruch samochodowy w tym rejonie. Poruszać się będzie można...rozwiń całość

   Patrząc na wizualizację nowej ulicy Nowowiejskiej trudno nie odnieść wrażenia, że robi się wszystko aby uniemożliwić (tak! - nie utrudnić!) ruch samochodowy w tym rejonie. Poruszać się będzie można tylko za jadącymi tramwajami i autobusami i zatrzymywać się wszędzie tam gdzie one mają przystanki. W nowym kształcie ulica Nowowiejska staje się torowiskiem tramwajowym, po którym dopuszcza się ruch samochodowy. Taki trend staje się obowiązującym w całym mieście.
   Popatrzmy na jak wielu ulicach nie ma zatok dla autobusów i wtedy, kiedy staje autobus - staje cała ulica i cały pięciokilometrowy korek ciągnący się za nim. Popatrzmy jak lokowane są przystanki autobusowe - nie ma szans ominięcia stojącego autobusu, bo skutecznie uniemożliwia to bezpośrednie sąsiedztwo skrzyżowania albo podwójna linia ciągła. Mogę wskazać dziesiątki takich miejsc w mieście.
   Urzędnicy chwalą się kilometrami ścieżek rowerowych, których przybywa w tym mieście. Szkoda tylko, że dzieje się to nie poprzez budowę nowych ciągów komunikacyjnych a dzieje się to metodą wyłączania pasów jezdni na ulicach, które dotychczas jeszcze jako-tako funkcjonowały.
   W uzasadnieniu priorytetów dla komunikacji zbiorowej słyszymy, że środki komunikacji miejskiej przewożą więcej pasażerów niż samochody osobowe. Jednorazowo - tak, do autobusu wchodzi więcej osób niż do samochodu osobowego. Jednak autobus jeździ co 15 - 20 minut a w tym czasie przez te same miejsca przejeżdża 500 samochodów. Przejechałoby ich jeszcze więcej, ale muszą się poruszać wolniej, bo pomiędzy nimi jedzie autobus lub tramwaj a na dodatek pseudointeligentny system sterowania ruchem włącza im czerwone światło.
   Czy ktokolwiek w tym mieście analizuje sytuację po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu? Jestem przekonany, że nie, bo gdyby tak było, to ustawienie świateł dla lewoskrętu z Wybrzeża Pasteura w lewo, w kierunku Placu Grunwaldzkiego zmienione zostałoby już w dniu wprowadzenia objazdu ulicy Curie-Skłodowskiej. A tam dzisiaj nazywa się, że lewoskręt jest, ale jest on tylko w teorii.
   Gdyby taka analiza była prowadzona, to już dawno odblokowany byłby nakaz skrętu w prawo z ul. Różyckiego w ul. Kochanowskiego i umożliwiony byłby wjazd z tego kierunku na Most Szczytnicki i kierowcy nie musieliby wyczyniać kombinacji z wjazdem w uliczkę koło salonu samochodowego i tam zawracania po to by wtedy już legalnie skręcić w prawo i wjechać na most.
   I znów przykłady można mnożyć.
   Stawiam tezę, że jest w tym mieście ktoś, kto nas, kierowców, bardzo nie lubi i stara się zrobić wszystko aby nam życie utrudniać a często wręcz uniemożliwiać.
   Obawiam się, że jest to ktoś, kto ma znacznie bliżej do Prezydenta niż my, dziesiątki tysięcy kierowców jeżdżących codziennie po Wrocławiu. Jeżeli więc Pan Prezydent nie wyjdzie w naszą stronę, to chyba przy następnych wyborach będziemy musieli spowodować aby w następnej kadencji stał się jednym z nas.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie skręty w lewo z Nowowiejskiej w Wyszyńskiego?

   Pan Zupa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Co to za pomysł aby na skrzyżowaniu dwóch głównych ulic nie można było z jednej w drugą skręcić w lewo? Jadąc Nowowiejska nie moge skręcić w lewo ani w kierunku Kromera, ani w lewo w kierunku...rozwiń całość

   Co to za pomysł aby na skrzyżowaniu dwóch głównych ulic nie można było z jednej w drugą skręcić w lewo? Jadąc Nowowiejska nie moge skręcić w lewo ani w kierunku Kromera, ani w lewo w kierunku Ogrodu Botanicznego. Po co takie remonty, które nic nie usprawniaja (poza nawierzchnią)?

   Ktos wie czy Nowowiejska w stronę Piastowskiej bedzie jedno czy dwu pasmowa bo na wizualizacji nie widac?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   Bartek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   W tym rejonie zostanie jeszcze do przebudowy: Pomorska z Staszica i Słowiańska

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mniej gadać,więcej robić!!!

   RRARR! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   Urzędniki tylko kłapiom gębami, a na Wyszyńskiego nic się nie dzieje. WYP. TAKICH URZĘDASÓW

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   piękne skody na torach.

   cz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

   widzę, że planuje się Nowowiejską puścić jakiegoś nowego plusa, czy może szóstkę lub siódemkę?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to tylko wizualizacja!

   Pan Zupa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A ja widze ze nie ma brudasow, pijakow i żuli. Planuje sie ich usunąć ze społeczeństwa?

   Dla topornych: to tylko sarkazm.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brakuje barierek na chodniku, aby parkujący zauważyli chodnik

   nera (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

   brak barierek powoduje że tzw. kierowcy parkuja na całym chodniku zapominając o pieszych

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Buraki

   w......ny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 20

   Buraki z Mikstatu i ze Zdium Wrocław to nie wasze prywatne pole bawełny,mam już dość waszej samowolki,zrobiliście już tyle złego że pora odejść.Dość już tych ograniczeń dla kierowców i budowy dróg...rozwiń całość

   Buraki z Mikstatu i ze Zdium Wrocław to nie wasze prywatne pole bawełny,mam już dość waszej samowolki,zrobiliście już tyle złego że pora odejść.Dość już tych ograniczeń dla kierowców i budowy dróg dla pierdzisiodeł .Ku....ca mnie bierze jak żeście sp......li Podwale, te buspasy to prawdziwe arcydzieło.Wiem tak się robi za granicą ,a ja mam to w d****.Ale jaki kraj tacy fachowcy.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   debile

   jo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   to będzie teraz tak kierowca się zagapi , odbije się od tramwaju i prosto w ludzi stojących na przystanku . jedna karygodna rzecz że nie zrobiono zatoczek przy szkole tak aby rodzice mogli wysadzać...rozwiń całość

   to będzie teraz tak kierowca się zagapi , odbije się od tramwaju i prosto w ludzi stojących na przystanku . jedna karygodna rzecz że nie zrobiono zatoczek przy szkole tak aby rodzice mogli wysadzać dzieciaki do szkoły , teraz to dopiero będzie się tam działozwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   remonty

   waść (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 16

   Kurcze, co za jakieś kretyńskie zwężenia na Nowowiejskiej!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo