Korupcja w antykorupcji

  Korupcja w antykorupcji

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kary trzech i pół roku więzienia domaga się prokuratura dla Adama P. - byłego wrocławskiego policjanta z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej - oskarżonego o wzięcie łapówki. W poniedziałek zapadnie wyrok.
  Oskarżenie chce też siedmioletniego zakazu pracy w policji i zwrotu 12-tysięcznej łapówki, którą miał przyjąć wrocławski policjant.
  Adam P. pracował przy śledztwie dotyczącym gigantycznej afery korupcyjnej związanej z wrocławskim oddziałem Agencji Nieruchomości Rolnych.

  Z ustaleń śledczych wynika, że w Agencji, której celem jest sprzedawanie ziemi należącej do byłych PGR-ów, powstała grupa przestępcza. Zajmować się miała ustawianiem przetargów na sprzedaż gruntów.

  Jednym z podejrzanych jest Wiesław D., wieloletni dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji.
  Wiosną 2007 roku Wiesław D. poinformował prokuraturę, że policjant z komendy wojewódzkiej zaproponował mu przekazanie tajnych informacji ze śledztwa w zamian za 20 tysięcy złotych.

  Wszczęto śledztwo. Na Adama P. zastawiono pułapkę. W samochodzie na parkingu przed gmachem komendy wojewódzkiej Adam P. przyjął 12 tysięcy złotych. W zamian dał Wiesławowi D. protokół przesłuchania jednego ze świadków. Niedługo później trafił do aresztu.

  Okazało się, że Adam P. miał kłopoty finansowe za sprawą nieudanych inwestycji na giełdzie papierów wartościowych. Jak ustalono, pożyczał pieniądze od świadków przesłuchiwanych w sprawie gruntowego skandalu.

  Po tej historii śledztwo w sprawie afery gruntowej trafiło do delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama