Jak żyć bez przemocy

  Jak żyć bez przemocy

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prawie 70 nauczycieli ze Świdnicy rozpoczyna w tym tygodniu warsztaty pod nazwą "Spójrz inaczej".
  Nauczą się na nich, jak przekazywać dzieciom wiedzę, by te skutecznie unikały przemocy.
  - Szkolenia to nie tylko część teoretyczna, ale przede wszystkim praktyczna. Dla nauczycieli przygotowano specjalne scenariusze zajęć do systematycznej pracy - mówi Dorota Szyłobryt, kierowniczka Referatu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Dzięki projektowi pedagodzy dowiedzą się, jak nauczyć dzieci rozumienia siebie i innych, czy lepiej radzić sobie z różnymi problemami.
  Dzieci nauczą się również, jak współpracować z innymi i znajdować w sobie oparcie w trudnych sytuacjach, tak by w przyszłości nie sięgać w tym celu po środki uzależniające i nie stosować przemocy.

  Na warsztaty zaprasza świdnicki samorząd. Przeznaczy na nie 25 tys. zł. W spotkaniach wezmą udział nauczyciele i wychowawcy klas 1-3 ze świdnickich szkół podstawowych. Warsztaty przygotowało Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki "Spójrz inaczej" ze Starachowic. Świdnica realizuje projekt w ramach programu "Szkoła bez przemocy".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama