Ważne
  Bardzo kosztowna wymiana władzy w Głogowie

  Bardzo kosztowna wymiana władzy w Głogowie

  Danuta Bartkowiak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ewa Karlińska, była pracownica Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, to kolejna osoba w mieście, która po zmianie władzy przed dwoma laty straciła pracę, ale zdecydowała się szukać sprawiedliwości w sądzie. I znalazła.
  Sąd Okręgowy w Legnicy utrzymał właśnie wyrok sądu pracy pierwszej instancji i przyznał głogowiance odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie z pracy. Kobieta otrzyma trzy pensje wraz z odsetkami, a z budżetu miasta pokryte będą także koszty sądowe oraz adwokackie. W sumie 11 tys. zł.
  Barbara Mareńczak, dyrektorka MOK, nadal jest przekonana, że zwalniając Ewę Karlińską, żonę swojego poprzednika, nie kierowała się względami politycznymi.

  - Zapewniłam placówce jedynie prawidłowe funkcjonowanie, co nie byłoby możliwe, gdyby pani Karlińska nadal tu pracowała - przekonuje.

  Na uprawomocnienie wyroku czeka Krystyna Piasecka-Matecka, odwołana po wyborach w 2006 r. dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Sąd przywrócił ją do pracy i jeśli starostwo powiatowe nie złoży apelacji, kobieta powróci na swoje stanowisko.
  Z pracodawcą wygrał też Andrzej Mazur, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy w Głogowie. Po otrzymaniu wypowiedzenia z ratusza, w którym za powód zwolnienia z pracy podano "brak możliwości właściwej współpracy", urzędnik oddał sprawę do sądu. Po roku wrócił na stanowisko i, jak pokazało życie, współpraca jest jednak możliwa.
  - Jest to szorstka przyjaźń i nie ukrywam, że wolałbym pracować z inną osobą - mówi prezydent Jan Zubowski (PiS).
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo