W ciągu tygodnia powiesiło się dwóch aresztantów

  W ciągu tygodnia powiesiło się dwóch aresztantów

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W jeleniogórskim areszcie kolejny więzień próbował popełnić samobójstwo. To drugie takie zdarzenie w ciągu ostatnich kilku dni.
  Obie sprawy bada jeleniogórska prokuratura.

  Do pierwszego samobójstwa doszło w minioną sobotę. 22-letni Ariel Ś., który przebywał w areszcie od kilku dni, powiesił się na skręconym prześcieradle w sanitarnej części celi. Współwięźniowie zaalarmowali strażników. Młodego mężczyznę reanimowano, po czym przewieziono go do jeleniogórskiego szpitala. Tam jednak, po dwóch dniach pobytu, więzień zmarł.

  Do drugiego zdarzenia doszło w środę w nocy. Na życie targnął się 28-letni jeleniogórzanin Krystian P. Mężczyzna powiesił się na kracie celi na plecionce zrobionej z koca. Współwięźniowie usłyszeli jednak hałas przewracającego się stołka i szybko go odcięli. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń i został przewieziony na obserwację psychiatryczną do szpitala w Bolesławcu.

  - To nie jest seria. To po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności - uważa dyrektor aresztu w Jeleniej Górze podpułkownik Roman Kret.
  Nie wiadomo na razie, co skłoniło obu mężczyzn do dramatycznego kroku. Mają to wyjaśnić prowadzone postępowania. Z Krystianem P. dyrektor aresztu rozmawiał kilkanaście godzin przed próbą samobójczą. Według niego, był w dobrym nastroju.

  Zdaniem pułkownika Kreta, służby więzienne mogą zrobić niewiele, by zapobiec próbom samobójczym.
  - Nikogo nie osadzamy w pojedynkę, ale niemożliwe jest postawienie funkcjonariusza przed każdą celą - tłumaczy dyrektor.

  W dolnośląskich więzieniach w ubiegłym roku odnotowano trzy samobójstwa, które zakończyły się śmiercią osadzonych. Doszło do nich we Wrocławiu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama